Więcej tytułów Kuwejt (10 razy)
Najlepszy gracz Nawaf al-Abed
Król strzelców Ali Mabkhout (5 bramek)

Nawigacja

Nożna Puchar Narodów Gulf 2014 jest 22 II  edycja piłkarskiego Pucharu Narodów Gulf , w konkursie organizowanym przez Związek Piłki Nożnej Zatoki (po arabsku الاتحاد الخليجي لكرة القدم) i skupiającej 7 zespołów z krajów arabskich Zatoki jak również Jemen zespołu .

Odbywa się w Arabii Saudyjskiej od 13 do26 listopada 2014W następstwie stowarzyszenia decyzję dydaktycznego do przeniesienia się do turnieju z miasta Basra ( Irak ) ze względu na niechęć do przyjmującego go z powodu obaw o bezpieczeństwo w kraju.

Arabia Saudyjska organizuje ten konkurs na 4 th  raz w swojej historii. Miastem gospodarzem miała być Dżudda , ale ostatecznie wybór padł na stolicę Arabii Saudyjskiej, Rijad . Mecz otwarcia i finału zostanie rozegrany na King Fahd International Stadium .

Katar pod wodzą trenera algierskiej Djamel Belmadi , udało się zdobyć jego 3 e  tytuł i po raz pierwszy poza Katarze , porażki po ścieżce, a po ostatecznej wygranej z kraju gospodarza, Saudi Arabii Saudyjskiej .

Następnie etapy zostały zachowane

Na przebieg tego turnieju wybrano miasto Rijad z 2 stadionami.

A1 (kierownik grupy) Arabia Saudyjska 21 tys Mistrz ( 1994 , 2002 , 2003 ) 78
B1 (kierownik grupy) Zjednoczone Emiraty Arabskie 21 tys Mistrz ( 2007 , 2013 ) 65
B2 Oman 20 tys Mistrz ( 2009 ) 69
A2 Katar 22 nd Mistrz ( 1992 , 2004 ) 86
A3 Bahrajn 22 nd Finalista ( 1970 , 1982 , 1992 , 2003 ) 105
B3 Irak 13 tys Mistrz ( 1979 , 1984 , 1988 ) 89
A4 Jemen 7 th Pierwsza runda ( 2003 , 2004 , 2007 , 2009 , 2010 , 2013 ) 180
B4 Kuwejt 22 nd Mistrz ( 1970 , 1972 , 1974 , 1976 , 1982 , 1986 , 1990 , 1996 , 1998 , 2010 ) 107

Grupy

8 drużyn jest podzielonych na 2 grupy. Z każdej grupy pierwsze dwie drużyny kwalifikują się do półfinałów, a zwycięzcy drugiej awansują do finału.

4 Bahrajn 2 3 0 2 1 0 3 -3

Pierwszy dzień to dwa remisy pomiędzy czterema drużynami. Drugiego dnia Katar i Jemen remisują, gdy Arabia Saudyjska pokonuje Bahrajn. Po trzecim dniu Arabia Saudyjska wygrywa mecz i zajmuje pierwsze miejsce w grupie, kwalifikując się tym samym do półfinału z Katarem, autorem 3 remisów.

13 listopada 2014 Arabia Saudyjska 1 - 1 Katar King Fahd Stadion Międzynarodowy , Rijad
19:00 UTC-3
Al-Muwallad Gol zdobyty po 37 minutach37 tys ( 1 - 0 ) Majid Gol zdobyty po 54 minutach54 tys Sędzia: Ben Williams
Raport
16 listopada 2014 Arabia Saudyjska 3-0 Bahrajn King Fahd Stadion Międzynarodowy , Rijad
20:15 UTC-3
Al-Shamrani Gol zdobyty po 26 minutach26 th
Al-Haza'a Gol zdobyty po 54 minutach54 th ( csc )
Husain Gol zdobyty po 70 minutach70 th ( csc )
( 1-0 ) Arbitraż: Mohanad Qasim
Raport
19 listopada 2014 Arabia Saudyjska 1 - 0 Jemen King Fahd Stadion Międzynarodowy , Rijad

4 Irak 1 3 0 1 2 1 4 -3

Pierwszy dzień to remis pomiędzy Zjednoczonych Emiratami Arabskimi a Omanem w zwycięstwie Kuwejtu nad Irakiem. Drugiego dnia wszystkie mecze zakończyły się remisami. Trzeciego dnia Emirates Team zdołał pokonać swojego odpowiednika w Iraku i tym samym zakwalifikował się do 2 e  turn z Kuwejtem, który potrzebował tylko remisu, aby zakwalifikować się, a ostatecznie przegrał ze zdziwieniem wszystkich z Omanem 5 bramkami do 0.

14 listopada 2014 Zjednoczone Emiraty Arabskie 0 - 0 Oman Stadion Prince Faisal bin Fahd , Rijad
17:45 UTC-3
( 0 - 0 ) Arbitraż: Marai Al-Awaji
Raport
14 listopada 2014 Kuwejt 1 - 0 Irak Stadion Prince Faisal bin Fahd , Rijad
20:15 UTC-3
Al Enezi Bramka zdobyta po 90 + 2 minutach90 + 2 nd ( 0 - 0 ) Arbitraż: Damir Skomina
Raport
17 listopada 2014 Zjednoczone Emiraty Arabskie 2 - 2 Kuwejt Stadion Prince Faisal bin Fahd , Rijad
17:45 UTC-3
Mabkhut Gol zdobyty po 18 minutach18 th Gol zdobyty po 35 minutach 35 th ( 2 - 2 ) Nasser Gol zdobyty po 37 minutach37 th
Al Mutawa Gol zdobyty po 39 minutach39 th
Arbitraż: Jameel Juma Abdulhusain
Raport
17 listopada 2014 Oman 1 - 1 Irak Stadion Prince Faisal bin Fahd , Rijad
20:15 UTC-3
Mubarak Bramka zdobyta po 51 minutach51 e (p . ) ( 0–1 ) Kasim Bramka zdobyta po 14 minutach14 th Arbitraż: Abdullah Balideh
Raport
20 listopada 2014 Zjednoczone Emiraty Arabskie 2 - 0 Irak King Fahd Stadion Międzynarodowy , Rijad
19:45 UTC-3
Mabkhut Gol zdobyty po 50 minutach50 th Gol zdobyty po 62 minutach 62 ND ( 0 - 0 ) Arbitraż: Fahad Al-Mirdasi
Raport
20 listopada 2014 Oman 5 - 0 Kuwejt Stadion Prince Faisal bin Fahd , Rijad
19:45 UTC-3
Al-Muqbali Gol zdobyty po 44 minutach44 e Bramka zdobyta po 90 minutach 90 e
Al-Ruzaiqi Gol zdobyty po 45 + 3 minutach45 + 3 e Gol zdobyty po 48 minutach 48 e Gol zdobyty po 59 minutach 59 e

17:45 UTC-3
Saleh Bramka zdobyta po 24 minutach24 tys ( 1 - 1 ) Al Haidos Gol zdobyty po 36 minutach36 th ( pióra. )
Assadalla Gol zdobyty po 59 minutach59 th Gol zdobyty po 67 minutach 67 TH
Arbitraż: Marcin Borski
Raport
23 listopada 2014 Arabia Saudyjska 3 - 2 Zjednoczone Emiraty Arabskie King Fahd Stadion Międzynarodowy , Rijad
21:00 UTC-3
Al-Shamrani Bramka zdobyta po 19 minutach19 th
in Abed Bramka zdobyta po 22 minutach22 ND
al Dawsari Bramka zdobyta po 86 minutach86 th
( 2 - 0 ) Khalil Bramka zdobyta po 53 minutach53 th Bramka zdobyta po 79 minutach 79 TH Arbitraż: Valentin Kovalenko

19:45 UTC-3
Kariri Bramka zdobyta po 16 minutach16 tys ( 1 - 1 ) Mukhtar Gol zdobyty po 18 minutach18 th