Cele 31 bramek (1,94 na mecz)
Najlepszy gracz Robert Pirès
Złoty But Éric Carrière i Robert Pirès (2 gole)

Nawigacja

2001 Puchar Konfederacji ( 2001 년 FIFA 컨페더레이션스 컵 w koreańskim i FIFAコンフェデレーションズカップ2001 japoński) to piąta edycja Pucharu Konfederacji . To odbyło się w Japonii i Korei Południowej , z30 maja w 10 czerwca 2001.

Francja wygrywa konkurs za swój pierwszy występ i wyrównuje wyniki Brazylii po wygraniu Pucharu Świata, Turnieju Kontynentalnego i Pucharu Konfederacji.

streszczenie

Pomimo zreorganizowanej drużyny, francuska selekcja utrzymuje się w randze faworyta zawodów. Oprócz autostopu z Australią w drugim meczu, Blues przelatuje nad konkurencją. Wśród rozczarowań turnieju znajdujemy Brazylię , z rekordem tylko jednego zwycięstwa podczas turnieju i czwartym miejscem, które kosztuje go miejsce dla trenera Leão . Meksykański zdobywca tytułu kończy rywalizację trzema porażkami, podczas gdy Kamerun jest bardzo bliski tego samego losu, zachowując tylko zaszczyt w ostatnim meczu grupowym z Kanadą .

Dwa lokalne zespoły zdają egzamin, zarówno w zakresie organizacji zawodów, jak i sportu. Korea Południowa po falstartu przeciwko Blues, prawidłowe strzelanie dominuje Meksyku i Australii. Hojny i zdeterminowany wybór Pays du Matin calme oferuje miłą twarz z jego ofensywnym zaangażowaniem, ale jego pierwsza wpadka kosztuje go miejsce w drugiej rundzie. Japonia znakomicie dośrodkował pułapki pierwszej rundzie. Najpierw w swojej grupie, a potem zwycięzcy Socceroos w półfinale, Japończycy stracili jedynego gola w konkursie w finale.

Zaskakujące jest, że oficjalna piłka zawodów to ten sam model, co na mistrzostwach świata w 1998 roku („Tricolore”), podczas gdy Adidas wypuszczał swoją nową „Terrestrę” od 1999 roku za Euro 2000.

Australia 1 - 0 Francja Stadion Pucharu Świata w Daegu , Daegu
Aplikacja Crystal Clear kworldclock.png Historia randek Zane Gol zdobyty po 60 minutach60 tys Widzów: 44 400
Sędzia: Carlos Batres
(Raport)
19:30
Korea Południowa 2 - 1 Meksyk Stadion Munsu Cup , Ulsan
Aplikacja Crystal Clear kworldclock.png Historia randek Hwang Sun-hong Gol zdobyty po 56 minutach56 th
Francja 4 - 0 Meksyk Stadion Munsu Cup , Ulsan
Aplikacja Crystal Clear kworldclock.png Historia randek Wiltord Bramka zdobyta po 8 minutach8 e
Korea Południowa 1 - 0 Australia Stadion Pucharu Świata w Suwon , Suwon
Aplikacja Crystal Clear kworldclock.png Historia randek Hwang Sun-hong Bramka zdobyta po 25 minutach25 tys Widzowie: 42 754

Brazylia 2 - 0 Kamerun Stadion Kashima , Ibaraki
Aplikacja Crystal Clear kworldclock.png Historia randek Waszyngton Bramka zdobyta po 53 minutach53 th
Kamerun 0 - 2 Japonia Niigata Stadium , Niigata
Aplikacja Crystal Clear kworldclock.png Historia randek Bramka zdobyta po 8 minutach8 th ,Bramka zdobyta po 65 minutach 65 th Suzuki Widzów: 39.430
Kamerun 2 - 0 Kanada Niigata Stadium , Niigata
Aplikacja Crystal Clear kworldclock.png Historia randek Tchoutang Gol zdobyty po 48 minutach48 e

Brazylia  0

Zaplanowano, że miejsce półfinałów zostanie odwrócone w trzech następujących przypadkach:

Ma to umożliwić krajowi rozegranie półfinału u siebie, jeśli nie zmierzy się z drugim współorganizatorem. Ten przypadek ostatecznie się nie wydarzył.

Półfinały

7 czerwca 2001 Japonia 1 - 0 Australia Yokohama International Stadium , Yokohama
17:00 Historia spotkań
Nakata Gol zdobyty po 43 minutach43 rd Widzów: 48,699
(Raport)
Kawaguchi - Matsuda , Morioka ( 22 ND Uemura ), K. Nakata - Nishizawa ( 80 th Morishima ) Inamoto , H. Nakata Toda , Hato - Ono ( 55 th Hattori ), Suzuki 56 thWymienionyPrzyszedł po 22 minutach  WymienionyPrzyszedł po 80 minutach  WymienionyPrzyszedł po 55 minutach  Czerwona kartka Drużyny Schwarzer - Muscat , Moore 87 e , 88 e , Okon , T. Vidmar 66 e - Popovic 42 e , Lazaridis , Zdrilic ( 71 e Thompson ) - Bresciano ( 60 e Sterjovski ) Corica , Chipperfield 14 e ( 60 e Aloisi ) Żółta kartaŻółta kartaCzerwona kartka Ostrzeżony po 66 minutach Ostrzeżony po 42 minutach WymienionyPrzyszedł po 71 minutach  WymienionyPrzyszedł po 60 minutach  Ostrzeżony po 14 minutach WymienionyPrzyszedł po 60 minutach
7 czerwca 2001 Francja 2 - 1 Brazylia Stadion Pucharu Świata w Suwon , Suwon
20:00 Historia spotkania
Pires Gol zdobyty po 7 minutach7 e
Desailly Gol zdobyty po 54 minutach54 e
Gol zdobyty po 30 minutach30- ty Ramon Widzów: 34,527
(Raport)
Rame - Sagnol 41 th , Desailly , Leboeuf , Lizarazu - Vieira , Karembeu 29 th , Djorkaeff 61 th ( 61 th kariera 89 th ) Pirès - Anelka , Wiltord ( 86 th Robert ) Ostrzeżony po 41 minutach Ostrzeżony po 29 minutach Ostrzeżony po 61 minutach WymienionyPrzyszedł po 61 minutach  Ostrzeżony po 89 minutach WymienionyPrzyszedł po 86 minutach  Drużyny Dida - Lucio , Leomar 76 th , Leandro ( 56 th Vampeta ) Leo 20 th - Rochemback , Edmílson , Zé Maria , Waszyngton - Ramon , Carlos Miguel ( 69 th Robert ) Ostrzeżony po 76 minutach WymienionyPrzyszedł po 56 minutach  Ostrzeżony po 20 minutach WymienionyPrzyszedł po 69 minutach

3 th  Place

9 czerwca 2001 Australia 1 - 0 Brazylia Stadion Munsu Cup , Ulsan
19:00 Historia spotkania
Murphy Bramka zdobyta po 84 minutach84 e Widzów: 28,520
(Raport)
Schwarzer - T.Vidmar , Popovic , Skoko ( 71 e Bresciano ) Lazaridis - Zdrilic , Horvat , Corica ( 61 e Sterjovski ), Zane - Murphy , ChipperfieldWymienionyPrzyszedł po 71 minutach  WymienionyPrzyszedł po 61 minutach  Drużyny Dida - Zé Maria , Edmílson , Caçapa , Leo - Magno Alves , Ramon , Carlos Miguel ( 66 th Julio Baptista ), Rochemback ( 91 th Leandro ) - Vampeta , WaszyngtonWymienionyPrzyszedł po 66 minutach  WymienionyPrzyszedł po 91 minutach

Yoshikatsu Kawaguchi

Naoki Matsuda 36 e Ryuzo Morioka Yasuhiro Hato Koji Nakata Hiroaki Morishima 89 e Teruyoshi Ito Kazuyuki Toda Shinji Ono 60 e Junichi Inamoto 45 e Akinori Nishizawa 74 eOstrzeżony po 36 minutach