Witryna (y) Finał w Lage Weide ( Utrecht )

Posiadacz tytułu DFC (2)
Zwycięzca Velocitas (1)
Finalista Feijenoord

Nawigacja

KNVB Cup 1933-1934 , nazwany KNVB Beker , jest 29 th  edycja Pucharu holenderskiej . Finał rozgrywany jest na stadionie UVV w Lage Weide w Utrechcie .

Wygrał go 23 czerwca 1934 r. Velocitas ze szkodą dla Feijenoord , co było pierwszym sukcesem klubu z Groningen w tych rozgrywkach.

Przebieg zawodów

Wszystkie rundy rozgrywane są w bezpośredniej eliminacji. W każdej rundzie wykonuje się rzut, aby określić przeciwników.

Wyniki

Półfinały

Przestarzały Klub Wynik Klub
10 czerwca 1934 NAC 2 - 4 Feijenoord
17 czerwca 1934 Stormvogel 0 - 1 Velocitas

Finał

Finał jest rozgrywany dalej 23 czerwca 1934na Lage Weide w Utrechcie, gdzie znajduje się klubowy stadion UVV. Velocitas kwalifikuje się do tego finału w tym, co prasa opisuje jako „bitwę na dwóch frontach” , ponieważ Velocitas jest wtedy w końcowej fazie mistrzostw Holandii i musi zmierzyć się z Willemem II dzień po finale.

Finał rozpoczął się po kwadransie meczu, ale lewy skrzydłowy Herman Mohrmann musiał odpaść z powodu bólu kolana, a zastąpił go Piet Mulder. Choć chwalona jest gra i walory techniczne Feijenoorda, obrona Velocitasa, a zwłaszcza Pots, sprawia, że ​​Feijenoord nie jest naprawdę niebezpieczny. Prawa strona Velocitasa, składająca się z Bonsemy i Meulemy, stwarza największe zagrożenie dla Velocitasa, a Meulema zdobywa pierwszą bramkę, która nie jest uznawana za zakwestionowaną pozycję spalonego. To początek wpływu Boekmana na grę, który w pierwszej połowie drugiej połowy ponownie skreślił dwa gole dla Velocitas, strzelone przez Meulema i prowadzone przez Bonsemę. Feijenoordowi udało się na koniec meczu strzelić dwa gole w krótkim odstępie czasu i prowadzić 2-0. Mimo to Velocitasowi udaje się wyrównać w ostatnich momentach gry, aby wygrać dogrywkę.

Zawodnicy Velocitas decydują się na atak na pierwszą dogrywkę z wiatrem i słońcem za plecami. W pierwszym ataku dogrywki Velocitas idzie do ataku i trafia przez Van de Velde z rzutu rożnego, podczas gdy Feijenoord nie był w stanie dotknąć piłki. W wyniku tego gola mecz zostaje przerwany, a puchar zdobywa Velocitas.

23 czerwca 1934 Velocitas 3 - 2 (ap) RV i AV Feijenoord Lage Weide, Utrecht
Jaap Peterse 84 th ( CSC ) Bonsema 87 th Van de Velde 91 THZarejestrowany przeciwko własnemu obozie po 84 minutach

Velocitas-Feijenoord 1934-06-23.svg
Zestaw lewego ramienia zielone paski.png Body kit greenstripes.png Zestaw prawe ramię zielone paski.png Zestaw spodenki.png Zestaw skarpetki białe kółka color.png Velocitas