Sport | Piłka nożna |
---|---|
Organizator (e) | Profesjonalna liga piłkarska |
Edycje | 17 th |
Miejsca) | Francja |
Przestarzały | 30 lipca 2010 do 23 kwietnia 2011 |
Uczestnicy | 44 |
Próby | 7 rund |
Witryna (y) | Boiska uczestniczących klubów, finał na Stade de France |
Posiadacz tytułu | Olimpijska Marsylia |
---|---|
Zwycięzca | Olimpiada w Marsylii (2) |
Finalista | HSC w Montpellier |
Najlepszy strzelec (s) | Hasan Kabze (3 gole) |
Nawigacja
Cup Football League 2010-2011 to 17 th edycja Pucharu Ligi Piłki Nożnej francuskim, zorganizowane przez LFP . Pierwsze rundy eliminacyjne odbędą się od lipca do września, ostatnia faza od października do kwietnia.
W finale zwyciężył obrońca tytułu, Olympique de Marseille , nad Montpellier HSC .
W tym roku, ze względu na liczbę uczestniczących klubów narodowych (cztery), nie ma rundy eliminacyjnej.
Wieża | Nazwisko | Przestarzały | Uczestnicy | |
Rundy eliminacyjne ( 2010 ) | ||||
1 | Pierwsza runda | pt-sob 30/ 31 lipca | 24 | |
2 | Druga tura | mm. 24 /25 sierpnia | 12 | |
3 | Runda 16 | mm. 21 /22 września | 20 (6 + 14 z L1) | |
Faza końcowa ( 2010 i 2011 ) | ||||
1 | Runda 16 | mm. 26 /27 października | 16 (10 + 6 Europejczyków) | |
2 | Ćwierćfinały | mm. 9 /10 listopada | 8 | |
3 | Półfinały | mm. 18 /19 stycznia | 4 | |
4 | Finał na Stade de France ( Saint-Denis ) | sobota 23 kwietnia | 2 |
Losowania są całkowicie otwarte, z wyjątkiem rundy 16, w której cztery nasiona nie mogą się spotkać. Nasiona są w pierwszej czwórce w tabeli Ligue 1 z poprzedniego sezonu.
Losowania nagród | |
---|---|
Wycieczki | CET data i godzina |
Pierwsza runda | czwartek 8 lipca (12 godzin) |
Druga tura | poniedziałek 2 sierpnia (18 godzin) |
Runda 16 | poniedziałek 30 sierpnia (12 godzin) |
Runda 16 | wtorek 28 września (12:00) |
Ćwierćfinały | Środa 27 października po OL-PSG |
Półfinały | Środa 10 listopada po OM-ASM |
Finał | Środa 26 stycznia |
Kluby Ligue 1 (20) | Kluby Ligue 2 (20) i National (4) |
---|---|
przybyć 8 th finału | przybyć w pierwszej rundzie |
Olympique Marsylia (broniący mistrz) | Le Mans FC |
Paris Saint-Germain (Puchar Francji) | USA Boulogne CO |
Olympique Lyonly | Stopa Grenoble 38 |
AJ Auxerre | FC Metz |
Metropolia LOSC Lille | Gniew SCO |
HSC w Montpellier | Stopa Clermonta |
dotrzeć 16 th finału | Hawr AC |
FC Girondins de Bordeaux | Stadion Laval |
FC Lorient | Dijon FCO |
Stade Rennes FC | Olimpijskie Nimes |
AS Monako | Wycieczki FC |
Valenciennes FC | CS Sedan-Ardeny |
AS Nancy-Lorraine | AC Ajaccio |
Obiektyw RC | Zawory OC |
FC Tuluza | FC Nantes |
OGC Nicea | LB Châteauroux |
FC Sochaux-Montbeliard | FC Istres |
AS Saint-Etienne | Evian Thonon Gaillard FC |
SM Caen | Stadion w Reims |
Brzeski stadion 29 | ES Troyes AC |
AC Arles-Awinion | Amiens SC |
SC Bastia | |
EA Guingamp | |
RC Strasburg |
Każda runda odbywa się w jednym meczu.
W przypadku remisu, zakwestionowane jest przedłużenie 2 tercji po 15 minut.
Jeśli remis się utrzymuje, obie drużyny zostają oddzielone rzutami karnymi.
Poznaj 20 drużyn Ligue 2 i 4 drużyny narodowe biorące udział w tym Pucharze Ligi.
Ta trasa jest zaplanowana na piątek 30 i sobotę 31 lipca 2010, na tydzień przed rozpoczęciem sezonu Ligue 2. Losowanie odbyło się w czwartek 8 lipcana 12 w południe w siedzibie zawodowej Football League .
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
Gniew SCO | 2 - 2 ap | SC Bastia | Stadion im. Jeana Bouina , Angers | |
Keserü 39 th Henin 45 th |
( 2 - 0 ) |
Moizini 46 tys. Khazri 47 tys |
Widzów: 4357 Sędzia: Cédric Cotrel |
||
Raport | |||||
Gillet De Freitas Diers Stephan |
Strzały na bramkę 2 - 4 |
Diallo Robail Choplin Barthelemy |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
RC Strasburg | 2 - 2 ap | Evian Thonon Gaillard FC | Stadion Meinau , Strasburg | |
Mathlouthi 18 th Sikimic 95 th |
( 1 - 1 ) |
Adnane 12 th Pouye 112 th |
Widzów: 4187 Sędzia: Abdelali Chaoui |
||
Raport | |||||
Damour Fanchone Bah Mathlouthi Correia |
Strzały na bramkę 4 - 5 |
Bouby Bugnet Bérigaud Dja Djédjé Cambon |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
Stopa Grenoble 38 | 1 - 2 | EA Guingamp | Stade des Alpes , Grenoble | |
Tinhan 85 tys | ( 0 - 0 ) |
Knockaert 66 e Bazile 69 e |
Widzów: 2758 Arbitraż: Olivier Husset |
||
Raport |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
Stopa Clermonta | 3 - 1 | FC Metz | Stadion Gabriela-Montpied , Clermont-Ferrand | |
Alessandrini 53 th Privat 65 th Bayod 75 TH |
( 0 - 1 ) | Gestede 35 th | Widzów: 2326 Sędzia : Sébastien Desiage |
||
Raport |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
Dijon FCO | 1 - 2 ap | Amiens SC | Stadion Gaston Gérard , Dijon | |
Isabey 106 tys | ( 0 - 0 ) | Atlan 114 th Step 116 th |
Widzów: 2 364 Sędzia : Stéphane Djouzi |
||
Raport |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
ES Troyes AC | 1 - 1 ok | Stadion w Reims | Stadion Aube , Troyes | |
Jarjat 79 tys | ( 0 - 0 ) | 72 nd miska | Widzów: 4758 Sędziowie: Amaury Delerue |
||
Raport | |||||
Fałszerz Sissoko Dos Santos Keita Obbadi Carlier Bettiol |
Strzały na bramkę 5 - 6 |
Fauré Weber Barber Gamiette Krychowiak Amalfitano Gamboa |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
Wycieczki FC | 1 - 2 | Zawory OC | Stadion Cher Valley , Wycieczki | |
Buengo 90 + 3rd | ( 0 - 1 ) |
Reset 37 th Sammaritano 88 th |
Widzów: 4242 Sędzia: Dominique Julien |
||
Raport |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
AC Ajaccio | 4 - 0 | FC Istres | Stadion François-Coty , Ajaccio | |
Rzeka 19 th 73 rd Sorcerer 85 th Kinkela 90 th |
( 1 - 0 ) | Widzów: 1127 Sędzia: Ludovic Remy |
|||
Raport |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
Hawr AC | 2 - 1 ok | Le Mans FC | Stadion Jules Deschaseaux , Le Havre | |
Adenon 64 e ( csc ) Happy 103 e |
( 0 - 1 ) | Cissé 11 tys | Widzów: 4380 Sędziowie: William Lavis |
||
Raport |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
Stadion Laval | 3 - 2 | LB Châteauroux | Stadion Francis-Le-Basser , Laval | |
Lebouc 12 e Gimbert 82 e 118 e |
( 1 - 2 ) | Haddad 22 ND 45 + 2 ND | Widzów: 3769 Sędziowie: Christian Guillard |
||
Raport |
piątek 30 lipca 2010 20:00. |
CS Sedan-Ardeny | 0 - 0 ap | Olimpijskie Nimes | Stadion Louis-Dugauguez , Sedan | |
( 0 - 0 ) | Widzów: 4681 Sędzia: Florent Batta |
||||
Raport | |||||
Tiberi Abdallah Smrekar Mokake Valdivia |
Strzały na bramkę 4 - 5 |
Stosic Zarabi Moukandjo Mostefa Cavalli |
sobota 31 lipca 2010 15:00. |
USA Boulogne CO | 2 - 2 ap | FC Nantes | Stadion Wyzwolenia , Boulogne-sur-Mer | |
do 80 e 114 e | ( 0 - 0 ) |
Zerka 73 e Ba 103 e |
Widzów: 3335 Sędzia: Didier Falcone |
||
Raport | |||||
Agouazi Blayac Toure Rabuel |
Strzały na bramkę 4 - 2 |
Cheyrou Djordjevic Zerka Martins Pereira |
Sześć meczów jest rozgrywanych we wtorek 24 i środę 25 sierpnia.
Losowanie odbyło się 6 P.M. na2 sierpnia 2010w siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki Nożnej .
wtorek 24 sierpnia 2010 20:00. |
Stopa Clermonta | 2 - 3 | USA Boulogne CO | Stadion Gabriela-Montpied , Clermont-Ferrand | |
Haquin 34 e Chaussidière 60 e |
( 1 - 1 ) |
Bessat 40 e Ducatel 53 e Thil 90 + 1 e |
Widzów: 2085 Sędzia: Florent Batta |
||
Raport |
wtorek 24 sierpnia 2010 20:00. |
AC Ajaccio | 0 - 0 ap | Zawory OC | Stadion François-Coty , Ajaccio | |
( 0 - 0 ) | Widzów: 1222 Sędzia: Benoît Bastien |
||||
Raport | |||||
Medjani Begeorgi Lippini Socrier |
Strzały na bramkę 4 - 2 |
Hervé Diguiny Cantini Faivre |
wtorek 24 sierpnia 2010 20:00. |
Amiens SC | 0 - 0 ap | SC Bastia | Stadion jednorożca , Amiens | |
( 0 - 0 ) | Widzów: 2668 Sędziowie: Benoît Millot |
||||
Raport | |||||
Cirilli Mienniel Djaballah Zobiri Atlan |
Strzały na bramkę 3 - 4 |
Suarez Moizini Robail Khazri |
wtorek 24 sierpnia 2010 20:00. |
Olimpijskie Nimes | 2 - 0 | Stadion Laval | Stadion Costières , Nîmes | |
Ayité 5 th Haguy 69 th |
( 1 - 0 ) | Widzów: 3876 Sędzia: Mikael Lesage |
|||
Raport |
wtorek 24 sierpnia 2010 20:00. |
EA Guingamp | 3 - 2 ap | Evian Thonon Gaillard FC | Stadion Roudourou , Guingamp | |
Hamroun 23 e 90 + 1 e Giresse 116 e |
( 1 - 1 ) |
Farina 19 th Bouby 82 nd |
Widzów: 4927 Arbitraż: Yohann Rouinsard |
||
Raport |
wtorek 24 sierpnia 2010 20:45 |
Stadion w Reims | 0 - 2 | Hawr AC | Stadion Auguste-Delaune , Reims | |
( 0 - 1 ) | jowialny 34 th 48 th | Widzów: 4344 Sędziowie: Ludovic Remy |
|||
Raport |
10 spotkań zaplanowano na wtorek 21 i środę 22 września 2010. Do sześciu zwycięzców drugiej rundy dołącza 14 drużyn Ligue 1, które nie biorą udziału w żadnym Pucharze Europy.
Losowanie odbyło się dnia 30 sierpnia 2010w południe w siedzibie France Télévisions .
wtorek 21 września 2010 20:00. |
Olimpijskie Nimes | 1 - 1 ok | Valenciennes FC | Stadion Costières , Nîmes | |
Ayité 39 tys | ( 1 - 0 ) | Cohade 90 + 5 tys | Widzów: 5062 Sędzia: Alexandre Castro |
||
Raport | |||||
Mostefa źrebię Gigliotti Cavalli Zarabi |
Strzały na bramkę 4 - 5 |
Ducourtioux Cohade Danic Samassa Penneteau |
wtorek 21 września 2010 20:00. |
AC Ajaccio | 30 | Hawr AC | Stadion François-Coty , Ajaccio | |
Delort 32 e 65 e Kinkela 83 e |
( 1 - 0 ) | Widzów: 1476 Sędziowie: Tony Chapron |
|||
Raport |
wtorek 21 września 2010 20:45 |
FC Lorient | 1 - 0 | Brzeski stadion 29 | Stadion Moustoir , Lorient | |
Kitambala 45 tys | ( 1 - 0 ) | Widzów: 11 309 Sędzia: Stéphane Lannoy |
|||
Raport |
środa 22 września 2010 18:00 |
AS Monako | 1 - 0 | Obiektyw RC | Stadion Ludwika II , Monako | |
Niculae 83 e ( Pis. ) | ( 0 - 0 ) | Widzów: 4661 Arbitraż: Jean-Charles Cailleux |
|||
Raport |
środa 22 września 2010 20:45 |
AS Saint-Etienne | 2 - 0 | OGC Nicea | Stadion im. Geoffroya-Guicharda , Saint-Étienne | |
Landrin 14 th Bergessio 39 th |
( 2 - 0 ) | Widzów: 13 468 Sędzia: Sébastien Moreira |
|||
Raport |
środa 22 września 2010 20:45 |
AC Arles-Awinion | 0 - 1 | SM Caen | Park Sportowy , Awinion | |
( 0 - 0 ) | Traore 76 tys | Widzów: 4357 Sędziowie: Wilfried Bien |
|||
Raport |
środa 22 września 2010 20:45 |
USA Boulogne CO | 2 - 1 ok | FC Tuluza | Stadion Wyzwolenia , Boulogne-sur-Mer | |
Lorca 30 th Atik 115 th |
( 1 - 0 ) | Sissoko 77 tys | Widzów: 3931 Arbitraż: Bartolomeu Varela |
||
Raport |
środa 22 września 2010 20:45 |
FC Sochaux-Montbeliard | 0 - 2 | SC Bastia | Stadion Auguste-Bonal , Montbéliard | |
( 0 - 1 ) |
Suarez 24 th Bez 52 N |
Widzów: 5750 Arbitraż: Olivier Thual |
|||
Raport |
środa 22 września 2010 20:45 |
EA Guingamp | 3 - 1 | Stade Rennes FC | Stadion Roudourou , Guingamp | |
Knockaert 25 e Soly 59 e Diallo 84 e |
( 1 - 1 ) | Kembo-Ekoko 4 tys | Widzów: 7828 Sędzia: Fredy Fautrel |
||
Raport |
środa 22 września 2010 20:45 |
AS Nancy-Lorraine | 1 - 2 | Żyrondyny Bordeaux | Stadion Marcel Picot , Tomblaine | |
Diakité 61 e | ( 0 - 1 ) |
Bellion 11 th Modest 70 th |
Widzów: 14 605 Sędzia: Bruno Coue |
||
Raport |
1/8 finału odbędzie się we wtorek 26 i środę 27 października 2010. Losowanie odbyło się we wtorek28 września.
Ta runda oznacza przybycie sześciu „europejskich” klubów: broniącego tytułu Olympique de Marseille, ale także Lyonu, Auxerre, Lille, Montpellier i Paris SG.
Pierwsze cztery z ostatniej Ligue 1 mają status rozstawionych: nie mogą rywalizować.
wtorek 26 października 2010 20:00. |
Montpellier Herault SC | 2 - 0 | AC Ajaccio | Stadion Mossona , Montpellier | |
Kabze 32 nd Koita 89 th |
( 1 - 0 ) | Widzów: 6616 Sędzia: Stéphane Lannoy |
|||
Raport |
wtorek 26 października 2010 20:00. |
Valenciennes FC | 4 - 0 | USA Boulogne CO | Stadion Nungesser , Valenciennes | |
Aboubakar 11 e 65 e 84 e Bongo 37 e |
( 2 - 0 ) | Widzów: 7378 Sędzia: Saïd Ennjimi |
|||
Raport |
wtorek 26 października 2010 20:00. |
AS Monako | 1 - 1 ok | FC Lorient | Stadion Ludwika II , Monako | |
Hansson 99 tys | ( 0 - 0 ) | Diarra 118 tys | Widzów: 4889 Sędziowie: Tony Chapron |
||
Raport | |||||
Park Gakpé Mongongu Coutadeur Mbokani |
Strzały na bramkę 5 - 3 |
Lan Monnet-Paquet Gameiro Amalfitano |
wtorek 26 października 2010 20:45 |
AS Saint-Etienne | 1 - 0 | Żyrondyny Bordeaux | Stadion im. Geoffroya-Guicharda , Saint-Étienne | |
N'Daw 11 th | ( 1 - 0 ) | Widzów: 24 841 Sędzia: Lionel Jaffredo |
|||
Raport |
środa 27 października 2010 17:00. |
EA Guingamp | 0 - 1 | Olimpijska Marsylia | Stadion Roudourou , Guingamp | |
( 0 - 1 ) | A. Ayew 42 nd | Widzów: 17 037 Arbitraż: Laurent Duhamel |
|||
Raport |
środa 27 października 2010 18:45 |
Lille OSC | 4 - 1 | SM Caen | Stadion Lille Métropole , Saint-Étienne | |
Cabaye 7 e 44 e ( Pis. ) Gervinho 53 e Hazard 74 e |
( 2 - 1 ) | Yatabare 13 tys | Widzów: 9685 Arbitraż: Philippe Malige |
||
Raport |
środa 27 października 2010 20:00. |
AJ Auxerre | 4 - 0 | SC Bastia | Stadion Abbé-Deschamps , Auxerre | |
Quercia 8 th Sammaritano 24 th 78 th Hengbart 68 TH |
( 2 - 0 ) | Widzów: 7557 Sędzia: Antony Gautier |
|||
Raport |
środa 27 października 2010 20:45 |
Olympique Lyonly | 1 - 2 ap | Paryż SG | Stade de Gerland , Lyon | |
Briand 38 tys | ( 1 - 0 ) |
Bodmer 86 th Giuly 101 th |
Widzów: 36 587 Sędzia: Ruddy Buquet |
||
Raport |
Ćwierćfinały powinny zostać rozegrane we wtorek 9 i środę 10 listopada 2010, między dwoma dniami mistrzostw i dwoma tygodniami po 1/8 finału.
Wydruk jest kompletny (bez nasion).
wtorek 9 listopada 2010 20:45 |
AJ Auxerre | 2 - 0 | AS Saint-Etienne | Stadion Abbé-Deschamps , Auxerre | |
Pedretti 16 th ( pióra. ) Dudka 48 th ( pióra. ) |
( 1 - 0 ) | Widzów: 7906 Sędzia : Damien Ledentu |
|||
Raport |
środa 10 listopada 2010 17:00. |
Valenciennes FC | 1 - 3 | Paryż SG | Stadion Nungesser , Valenciennes | |
Dossevi 3 rd | ( 1 - 2 ) |
Camara 9 e Jallet 27 e Luyindula 51 e |
Widzów: 7 395 Sędzia: Stéphane Bré |
||
Raport |
środa 27 listopada 2010 18:45 |
Montpellier Herault SC | 2 - 1 | Lille OSC | Stadion Mossona , Montpellier | |
Kabze 28 th 52 th | ( 1 - 0 ) | Zagrożenie 68 tys | Widzów: 5764 Arbitraż: Olivier Thual |
||
Raport |
środa 27 listopada 2010 20:45 |
Olimpijska Marsylia | 2 - 1 | AS Monako | Stade Velodrome , Marsylia | |
A. Ayew 42 nd Azpilicueta 60 tys |
( 1 - 1 ) | Nóż 22 ND ( pióra. ) | Widzów: 17 765 Sędzia: Clément Turpin |
||
Raport |
Półfinały zaplanowano na wtorek 18 i środę 19 stycznia 2011, między dwoma dniami mistrzostw. Od wznowienia stycznia każdy uczestnik rozegra tyle meczów i w tym samym okresie. Losowanie jest całkowicie otwarte, to znaczy nie zawiera żadnych nasion.
wtorek 18 stycznia 2011 20:45 |
Montpellier Herault SC | 1 - 0 ap | Paryż SG | Stadion Mossona , Montpellier | |
Giroud 117 tys | ( 1 - 0 ) | Widzów: 17 641 Sędzia: Saïd Ennjimi |
|||
Raport |
środa 19 stycznia 2011 20:45 |
AJ Auxerre | 0 - 2 | Olimpijska Marsylia | Stadion Abbé-Deschamps , Auxerre | |
( 0 - 1 ) |
Brandão 45 + 2 ND Gignac 68 th |
Widzów: 17 025 Arbitraż: Laurent Duhamel |
|||
Raport |
Finał odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2011Przed europejskich półfinałach, tuż po półfinale Coupe de France, a na weekend 32 th Dzień League 1 i 2 Ligi.
Po losowanie przeprowadzone przez konkursy zlecenie LFP26 stycznia 2011, Olympique de Marseille jest wyznaczony jako klub macierzysty. W ten sposób podczas finału wybierze kolory i szatnię.
sobota 23 kwietnia 2011 | Olimpijska Marsylia | 1 - 0 | HSC w Montpellier | Stade de France , Saint-Denis | |
20:45 |
Tajwan 80 tys | ( 0 - 0 ) | Widzów: 74 259 Sędzia: Antony Gautier Zdjęcia z meczu |
||
Arkusz meczowy |
Marsylia | Montpellier |
|
|
Zawodnik meczu
|
Podziały / Rękawy | Pierwsza runda |
Druga tura |
Runda 16 (10 gier) |
Runda 16 |
kwartał -finals |
pół- finały |
Finał |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kluby europejskie 6 klubów |
nieobecny | 6 | 5 | 4 | 2 | ||
Ligue 1 (poza Europejczykami) 14 klubów |
nieobecny | 14 | 6 | 3 | 0 | ||
Ligue 2 20 klubów |
20 | 9 | 4 | 2 | 0 | ||
4 kluby narodowe |
4 | 3 | 2 | 2 | 0 | ||
Całkowity | 24 | 12 | 20 | 16 | 8 | 4 | 2 |
Premie przyznawane uczestniczącym klubom są zasadniczo takie same jak w poprzednim sezonie, a prawa telewizyjne na sezony 2009-2012 zostały sprzedane razem. Jednak dzięki nowym sponsorom w niektórych rundach zarobki zostały zwiększone.
Pozostałe rozgrywki tego samego sezonu, w których biorą udział drużyny zarejestrowane do Pucharu Ligi to: