Możesz dzielić się swoją wiedzą doskonaląc ją ( jak? ) Zgodnie z zaleceniami odpowiednich projektów .
Puchar Francji Kobiet 2015-2016Sport | Gra w piłkę ręczną |
---|---|
Organizator (e) | Francuska federacja piłki ręcznej |
Redagowanie | 23 rd |
Kategoria | Dywizja 1 do Krajowej 3 |
Miejsca) | Francja |
Przestarzały |
z 12 września 2015 r. w 21 maja 2016 r. |
Próby | 8 okrążeń + finał |
Oficjalna strona internetowa | www.ff-handball.org |
Posiadacz tytułu | Metz HB |
---|---|
Zwycięzca | Brest Bretania ( D2 ) (1) |
Finalista | Tulon Saint-Cyr VHB |
2015-2016 Coupe de France jest 23 rd edycja francuskiego damska Handball Cup , zawodów nokaut między amatorskich i profesjonalnych klubów piłki ręcznej powiązanych z francuskiej Federacji Piłki Ręcznej .
Obrońcą tytułu jest Metz HB , zwycięzca poprzedniego sezonu HBC Nîmes .
Finał odbywa się dnia 21 maja 2016 r.w AccorHotels Arena (dawniej Bercy) w Paryżu i po raz pierwszy wygrał klub z dywizji 2 , Brest Bretagne HB , który w finale pokonał Toulon Saint-Cyr VHB .
Przedstawiona tutaj formuła to formuła Coupe de France Nationale . Konkurs jest rozłożony na osiem rund plus finał, w którym jako pierwsze wchodzą kluby amatorskie i profesjonalne z drugiej ligi , a następnie z pierwszej ligi :
Zwycięzca krajowego pucharu Francji startuje w Pucharze EHF w sezonie 2016-2017 .
Mecz odbywa się w dwóch 30-minutowych połowach przeplatanych 15-minutową przerwą. W przypadku remisu na koniec regulaminowego czasu, przeprowadzana jest seria rzutów karnych. Drużyny mogą zarejestrować do 14 zawodników w protokole.
Przestarzały | Klub (dywizja) | Wynik | Klub (dywizja) |
---|---|---|---|
8 listopada 2015 r. o 16:00 | Stadion Pessacais UC HB ( N1 ) | 25 - 30 | Tuluza Kobiety HB ( N1 ) |
8 listopada 2015 r. o 14:00 | Bruguières OC 31 HB ( N1 ) | 27 - 29 | Rochechouart- Saint- Junien HB 87 ( N1 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:30 | Piłka ręczna Lège-Cap-Ferret ( N2 ) | 22 - 24 | Aviron Bayonnais Piłka Ręczna ( N2 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:30 | Piłka ręczna Angoulême Charente ( N1 ) | 39 - 43 | Aunis HB La Rochelle-Périgny ( D2 ) |
8 listopada 2015 r. o 16:00 | Piłka Ręczna USM Montargis ( N2 ) | 19 - 34 | Chambray Touraine Piłka Ręczna ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 21:00 | CSC Le Mans Piłka Ręczna ( N3 ) | 18 - 26 | Noisy-le-Grand piłka ręczna ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 21:00 | Alliance Erdre et Loire Piłka ręczna ( N1 ) | 23 - 26 | HBC Celles-sur-Belle ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 18:30 | Paris Saint-Germain Piłka Ręczna ( N2 ) | 29 - 28 | Piłka ręczna US Alfortville ( N1 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:30 | Val d'Orge piłka ręczna kobiet ( N1 ) | 16 - 35 | Stella Saint-Maur ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 19:30 | CA Lisieux Piłka Ręczna ( N2 ) | 25 - 30 | Saint-Grégoire Rennes Metropole HB ( N1 ) |
8 listopada 2015 r. o 16:00 | CL Colombelles Piłka Ręczna ( N1 ) | 30 - 29 | Piłka ręczna Le Havre AC ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 19:00 | Beauvais OUC Piłka Ręczna ( N2 ) | 22 - 39 | Piłka ręczna Octeville-sur-Mer ( N1 ) |
8 listopada 2015 r. o 15:00 | Sambre Avesnois Piłka Ręczna ( N1 ) | 31 - 32 | HBC Saint-Amand-les-Eaux PH ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:30 | Piłka ręczna Montigny-lès-Metz ( N2 ) | 23 - 24 | Epinal piłka ręczna ( N2 ) |
8 listopada 2015 r. o 16:00 | Związek Sportowy Altkirch ( N3 ) | 27 - 31 | HBC Kingersheim ( N2 ) |
8 listopada 2015 r. o 16:15 | Piłka ręczna Sainte Maure-Troyes ( N1 ) | 20 - 26 | Piłka ręczna Yutz ( D2 ) |
8 listopada 2015 r. o 16:00 | Colmar Centre Alzacja ( N3 ) | 29 - 27 | AS Palente-Orchamps HB ( N1 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:15 | HBC Echala ( N2 ) | 26 - 42 | ASUL Vaulx-en-Velin ( N1 ) |
7 listopada 2015 r. o 19:00 | Piłka ręczna Landi-Lampaul ( N1 ) | 20 - 34 | Brest Bretania Piłka Ręczna ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:00 | CS Annecy Stary HB ( N2 ) | 18 - 38 | Piłka ręczna biegun południowy 38 ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:15 | HB 07 Le Teil ( N2 ) | 21 - 33 | HB Plan-de-Cuques ( N1 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:15 | Sun AL Bouillargues ( N1 ) | 32 - 24 | Bourg-de-Péage Drôme Piłka Ręczna ( D2 ) |
7 listopada 2015 r. o 20:00 | Piłka Ręczna Frontignan Thau ( N2 ) | 20 - 26 | Le Pouzin Piłka Ręczna 07 ( N1 ) |
8 listopada 2015 r. o 16:00 | Piłka ręczna bramkarza ( N1 ) | 23 - 22 | Olympique Antibes JLP Piłka Ręczna ( N1 ) |
Oto losowanie i wyniki 16 th rundzie. Tylko dwanaście drużyn uczestniczących, z których dwa są bezpośrednio zakwalifikowane do 8 th rundy.
Przestarzały | Klub (dywizja) | Wynik | Klub (dywizja) |
---|---|---|---|
grudzień 2015 | Tuluza Kobiety HB ( N1 ) | ? - ? | Rochechouart- Saint- Junien HB 87 ( N1 ) |
18 grudnia 2015 o 20:30 | Saint-Grégoire Rennes Metropole HB ( N1 ) | 13 - 39 | Brest Bretania Piłka Ręczna ( D2 ) |
grudzień 2015 | Paris Saint-Germain Piłka Ręczna ( N2 ) | 26 - 38 | Chambray Touraine Piłka Ręczna ( D2 ) |
grudzień 2015 | HB Plan-de-Cuques ( N1 ) | ? -? | Sun AL Bouillargues ( N1 ) |
grudzień 2015 | HBC Kingersheim ( N2 ) | ? - ? | Piłka ręczna Yutz ( D2 ) |
Stella Saint-Maur ( D2 ) i Asul Vaulx-en-Velin ( N1 ) są wolne i bezpośrednio kwalifikacje do 8 th rundzie. |
21 maja 2016 r. 19:00. |
Tulon Saint-Cyr VHB | 16 - 25 | Brest Bretania HB (D2) |
AccorHotels Arena , Paryż 12. Arbitraż : Charlotte i Julie Bonaventura |
Sanne van Olphen 6 | (9-13) | Marta Manga 5 | ||
× 2 |
× 3 |
Tulon St-Cyr | Brześć BH |
|
Zdobywca Pucharu Francji 2015-2016 Brest Bretania HB ( D2 ) 1 st zwycięstwo |