Miejsca) Pierwsza runda: Guam Druga runda: Tajwan Runda finałowa: Chiny

Runda finałowa:
1 st  sierpień na9 sierpnia 2015

Posiadacz tytułu Japonia
Zwycięzca Korea Południowa
Najlepszy gracz Pierwsza runda: Ryan Guy Druga runda: Jong Il-gwan Runda finałowa: Jang Hyun-soo

Król strzelców Pierwsza runda: Ryan Guy (3 bramki) Druga runda: Jason Cunliffe Jong Il-gwan Ri Sang-chol (2 bramki) Runda finałowa: Yuki Muto (2 bramki)

Nawigacja

2015 East Asian Football Cup jest 6 th  edycja konkursu piłki nożnej pomiędzy drużynami z krajów i terytoriów położonych w Azji Wschodniej. Jest organizowany przez Wschodnioazjatycką Federację Piłki Nożnej (EAFF). Podobnie jak w poprzednich edycjach, do finału automatycznie kwalifikują się reprezentacje Chin , Korei Południowej i Japonii .

W pierwszej rundzie zderzają się Makao, Mongolia, Guam i Mariany Północne. Zwycięzca pierwszej rundy dołącza do Hongkongu, Tajwanu i Korei Północnej w drugiej rundzie, gdzie zwycięzca otrzyma bilet na ostatnią fazę o 4, zorganizowaną w tym roku w Chinach . Ostatnia faza rozgrywana jest w czterech mistrzostwach, w których każda drużyna walczy z pozostałymi trzema tylko raz. Drużyna z największą liczbą punktów w klasyfikacji wygrywa trofeum.

Edycję 2015 wygrywa Korea Południowa, wyprzedzając Chiny.

Uczestniczące zespoły

Pierwsza runda

Cztery selekcje biorące udział w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej są zgrupowane w grupie, w której każdy gracz gra raz przeciwko wszystkim swoim przeciwnikom. Pierwsza runda rozgrywana jest w Dededo na wyspie Guam .

Arkusze meczowe
21 lipca 2014 Mongolia 4 - 0 Mariany Północne Krajowe Centrum Szkoleniowe GFA , Dededo
( 0 - 0 ) Arbitraż: Kao Jung-fang
23 lipca 2014 Mariany Północne 2 - 1 Makau Krajowe Centrum Szkoleniowe GFA , Dededo
Swaim Gol zdobyty po 38 minutach38 th
Schuler Bramka zdobyta po 65 minutach65 th
( 1 - 1 ) Gol zdobyty po 17 minutach17 e Cios w podbródek Sędzia: Kim Hee-gon
23 lipca 2014 Guam 2 - 0 Mongolia Krajowe Centrum Szkoleniowe GFA , Dededo
Guy Bramka zdobyta po 16 minutach16 th Bramka zdobyta po 75 minutach 75 th ( 1 - 0 ) Arbitraż: Ng Kai Lam
25 lipca 2014 Makau 3 - 2 Mongolia Krajowe Centrum Szkoleniowe GFA , Dededo
Ka Seng Lam Man Chan Hou Fai TangStrzelony gol
Strzelony gol ? ?
Arbitraż: Kao Jung-fang
25 lipca 2014 Guam 5 - 0 Mariany Północne Krajowe Centrum Szkoleniowe GFA , Dededo
Matkin Guy Lopez Nicklaw MarianoStrzelony gol

Druga tura

Guam automatycznie dołącza do trzech drużyn zakwalifikowanych do drugiej rundy, Tajwanu, Hongkongu i Korei Północnej. Cztery selekcje są zgrupowane w grupie, w której każdy gracz gra raz przeciwko wszystkim swoim przeciwnikom. Druga runda rozgrywana jest w Tajpej na Tajwanie .

Tajwan 0 0 Korea Północna
13 listopada 2014 ( 13.11.2014 ) Korea Północna 2–1 Hongkong Stadion miejski w Tajpej , Tajpej
16:00 UTC + 8
Ri Chol-myong Gol zdobyty po 59 minutach59 th
O Hyok-chol Bramka zdobyta po 80 minutach80 th
Bramka zdobyta po 83 minutach83 e McKee Widzów: 800
Sędzia: Hiroyuki Kimura
13 listopada 2014 ( 13.11.2014 ) Tajwan 1–2 Guam Stadion miejski w Tajpej , Tajpej
19:00 UTC + 8
Chen Hao-wei Gol zdobyty po 56 minutach56 tys Bramka zdobyta po 14 minutach14 e ( Pen. ) Cunliffe
Gol zdobyty po 42 minutach42 e Malcolm
Widzowie: 2,405
Sędzia: Kim Dae-yong
16 listopada 2014 ( 16.11.2014 ) Guam 1–5 Korea Północna Stadion miejski w Tajpej , Tajpej
Cunliffe Gol zdobyty po 61 minutach61 tys Bramka zdobyta po 14 minutach14 th Gol zdobyty po 72 minutach 72 th Jong Il-Gwan
Bramka zdobyta po 85 minutach85 th Bramka zdobyta po 89 minutach 89 th Ri Sang-Chol
Bramka zdobyta po 90 minutach90 th Ke Sung-Hyok
Widzowie: 657
Sędzia: Tan Hai
16 listopada 2014 ( 16.11.2014 ) Tajwan 0–1 Hongkong Stadion miejski w Tajpej , Tajpej
Gol zdobyty po 54 minutach54 th ( pen. ) Lam Ka Wai Widzowie: 8860
Sędzia: Kim Song-ho
19 listopada 2014 ( 19.11.2014 ) Hongkong 0–0 Guam Stadion miejski w Tajpej , Tajpej
Widzów: 167
19 listopada 2014 ( 19.11.2014 ) Tajwan 0–0 Korea Północna Stadion miejski w Tajpej , Tajpej
Widzowie: 5,807

Faza końcowa

Korea Północna dołączył trzy zespoły kwalifikują się automatycznie do finału, Korei Południowej, Chin i Japonii, mistrz obrony. Cztery selekcje są zgrupowane w grupie, w której każdy gracz gra raz przeciwko wszystkim swoim przeciwnikom. Finały rozgrywane są w Wuhan , Chiny .

Chiny 1 1 Japonia
1 st August +2.015 Korea Północna 2 - 1 Japonia Wuhan Sports Center Stadium , Wuhan
18:20 ( UTC + 8 )
Ri Hyok-chol Gol zdobyty po 78 minutach78 th
Pak Hyon-il Bramka zdobyta po 88 minutach88 th
Bramka zdobyta po 3 minutach3 rd Muto Arbitraż: Alireza Faghani
1 st August +2.015 Chiny 0 - 2 Korea Południowa Wuhan Sports Center Stadium , Wuhan
21:00 ( UTC + 8 )
Gol zdobyty po 45 minutach45 th Kim Seung-dae
Gol zdobyty po 57 minutach57 th Lee Jong-ho
Arbitraż: Fahad al-Mirdasi
5 sierpnia 2015 Japonia 1 - 1 Korea Południowa Wuhan Sports Center Stadium , Wuhan
Yamaguchi Gol zdobyty po 39 minutach39 tys Gol zdobyty po 26 minutach26 e ( Pen. ) Jang Hyun-soo Arbitraż: Muhammad Taqi Aljaafari Bin Jahari
5 sierpnia 2015 Chiny 2 - 0 Korea Północna Wuhan Sports Center Stadium , Wuhan
Yu Dabao Gol zdobyty po 36 minutach36 th
Wang Yongpo Bramka zdobyta po 51 minutach51 th ( pen. )
Arbitraż: Mohd Amirul Izwan Yaacob
9 sierpnia 2015 Korea Południowa 0 - 0 Korea Północna Wuhan Sports Center Stadium , Wuhan
17:10 ( UTC + 8 )
Arbitraż: Alireza Faghani
9 sierpnia 2015 Chiny 1 - 1 Japonia Wuhan Sports Center Stadium , Wuhan
20:10 ( UTC + 8 )
Wu Lei Bramka zdobyta po 10 minutach10 th Gol zdobyty po 41 minutach41 th Muto Arbitraż: Fahad al-Mirdasi