Sport | Łyżwiarstwo figurowe |
---|---|
Organizator (e) | ISU |
Redagowanie | 16 th |
Miejsca) | Budapeszt |
Przestarzały | 27 listopada do 2 grudnia 1990 |
Próby | 4 |
Witryna (y) | Budapeszt Sportcsarnok |
W 1991 Figure Skating Świata Juniorów Mistrzostwa odbywają się od 27 listopada do 2 grudnia 1990 roku w Sportcsarnok w Budapeszcie , Węgry .
To pierwsze mistrzostwa świata juniorów po usunięciu liczb narzuconych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską dla poszczególnych kategorii kobiet i mężczyzn.
Łyżwiarze są uprawnieni do próby, jeśli są członkami Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej ( International Skating Union w języku angielskim) i mają mniej niż 19 lat przed 1 lipca 1990, z wyjątkiem dżentelmenów biorących udział w łyżwiarstwie parowym i tańcu na lodzie, gdzie maksymalna ma 21 lat. Federacje narodowe wybierają swoich zawodników według własnych kryteriów.
Opierając się na wynikach Mistrzostw Świata Juniorów 1990 , Międzynarodowa Unia Łyżwiarska pozwala każdemu krajowi mieć od jednego do trzech zgłoszeń na dyscyplinę.
Zjednoczone 3 października 1990 r. Niemcy mają specjalne ustalenia dotyczące liczby uczestników, oparte na wynikach Niemiec Zachodnich i NRD z poprzedniego roku.
Liczba rejestracji |
Panowie | Damski | Pary | Taniec na lodzie |
---|---|---|---|---|
4 | Niemcy | |||
3 |
Niemcy Związek Radziecki Stany Zjednoczone |
Francja Japonia Stany Zjednoczone |
Kanada Związek Radziecki Stany Zjednoczone |
Kanada Francja Związek Radziecki |
2 |
Kanada Francja Japonia Wielka Brytania |
związek Radziecki |
Australia Japonia Wielka Brytania Szwajcaria |
Polska Wielka Brytania Stany Zjednoczone |
Jeśli nie jest wymieniony powyżej, dozwolony jest tylko jeden wpis. |
Próby | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Panowie szczegółowe wyniki |
Wasilij Eremenko | Aleksandrab | Mikołaj Piotrin |
Panie szczegółowe wyniki |
Surya bonaly | Lisa Erwina | Chen Lu |
Pary szczegółowe wyniki |
Natalia Krestianinowa / Aleksiej Torchinski | Svetlana Pristav / Wiaczesław Tkaczenko | Jennifer Heurlin / John Frederiksen |
Szczegółowe wyniki tańca na lodzie |
Aliki Stergiadu / Juris Razgulajevs | Marina Morel / Gwendal Peizerat | Elena Kustarowa / Siergiej Romaszkin |
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | związek Radziecki | 3 | 2 | 1 | 6 |
2 | Francja | 1 | 1 | 1 | 3 |
3 | Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 1 | 2 |
4 | Chiny | 0 | 0 | 1 | 1 |
Całkowity | 4 | 4 | 4 | 12 |
Za sezon 1990/1991 punkty liczone są według następującej metody:
Ranga | Nazwisko | Naród | Zwrotnica | Wałówka. krótki |
Wałówka. wolny |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wasilij Eremenko | związek Radziecki | 1,5 | 1 | 1 | ||
2 | Aleksandrab | związek Radziecki | 4.0 | 2 | 3 | ||
3 | Mikołaj Piotrin | Francja | 4,5 | 5 | 2 | ||
4 | Scott Davis | Stany Zjednoczone | 6,0 | 4 | 4 | ||
5 | Filip Candeloro | Francja | 7,5 | 3 | 6 | ||
6 | Jewgienij Pliuta | związek Radziecki | 8,5 | 7 | 5 | ||
7 | Fumihiro Oikawa | Japonia | 11,0 | 8 | 7 | ||
8 | Jan Kannegießer | Niemcy | 13,0 | 10 | 8 | ||
9 | Ryan hunka | Stany Zjednoczone | 13,0 | 6 | 10 | ||
10 | Jan Baldwin | Stany Zjednoczone | 13,5 | 9 | 9 | ||
11 | Luiz Mariano Taifas | Rumunia | 18,0 | 12 | 12 | ||
12 | Gaku Aiyoshi | Japonia | 18,5 | 15 | 11 | ||
13 | Uprawnienia Mateusza | Kanada | 20,5 | 11 | 15 | ||
14 | Gilberto Viadana | Włochy | 21,0 | 14 | 14 | ||
15 | Mirko Müller | Niemcy | 22,0 | 18 | 13 | ||
16 | Yong-il | Korea Północna | 23,5 | 13 | 17 | ||
17 | Michael tyllesen | Dania | 24,5 | 17 | 16 | ||
18 | Lanca Vipond | Kanada | 26,0 | 16 | 18 | ||
19 | Li Xiaodong | Chiny | 29,0 | 20 | 19 | ||
20 | Eran Sragowicz | Niemcy | 29,5 | 19 | 20 | ||
Łyżwiarze wyeliminowani po krótkim programie | |||||||
21 | Clive skrócić | Wielka Brytania | 21 | NC | |||
22 | Robert Grzegorczyk | Polska | 22 | NC | |||
23 | Dzwonek Stuarta | Wielka Brytania | 23 | NC | |||
24 | Rastislav Vnučko | Czechosłowacja | 24 | NC | |||
25 | Markus Leminen | Finlandia | 25 | NC | |||
26 | Adam Hart | Australia | 26 | NC | |||
27 | Kim se-yol | Korea Południowa | 27 | NC | |||
28 | Luka Klasinc | Jugosławia | 28 | NC | |||
29 | Balázs Grencsér | Węgry | 29 | NC | |||
30 | Iwan Dinew | Bułgaria | 30 | NC | |||
31 | Sergio Canovas | Hiszpania | 31 | NC |
Ranga | Nazwisko | Naród | Zwrotnica | Wałówka. krótki |
Wałówka. wolny |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Surya bonaly | Francja | 1,5 | 1 | 1 | ||
2 | Lisa Erwina | Stany Zjednoczone | 4.0 | 2 | 3 | ||
3 | Chen Lu | Chiny | 5,5 | 7 | 2 | ||
4 | Nicole Bobek | Stany Zjednoczone | 6,0 | 4 | 4 | ||
5 | Lenka Kulovaná | Czechosłowacja | 7,5 | ||||
6 | Laetitia Hubert | Francja | 9,0 | ||||
7 | Julia Potapowa | związek Radziecki | 11,0 | ||||
8 | Susanne Mildenberger | Niemcy | 15,5 | ||||
9 | Sabrina Tschudi | szwajcarski | 16,0 | ||||
10 | Julia Worobiewa | związek Radziecki | 16,5 | ||||
11 | Yukiko kawasaki | Japonia | 17,5 | ||||
12 | Claudia Unger | Niemcy | 17,5 | ||||
13 | Katja Günther | Niemcy | 18,5 | ||||
14 | Rena Inoue | Japonia | 20,0 | ||||
15 | Zuzanna Szwed | Polska | 20,0 | ||||
16 | Mary Angela Larmer Wilson | Kanada | 22,5 | 13 | 16 | ||
17 | Sharon Coulson | Wielka Brytania | 23,0 | ||||
18 | Sandra Straż | Francja | 26,0 | ||||
19 | Emilia nagy | Węgry | 27,5 | ||||
20 | Lee eun-hee | Korea Południowa | 29,0 | ||||
Łyżwiarze wyeliminowani po krótkim programie | |||||||
21 | Melita Juratek | Jugosławia | 21 | NC | |||
22 | Kaisa Kella | Finlandia | 22 | NC | |||
23 | Cathrin Degler | Niemcy | 23 | NC | |||
24 | Miriam Manzano | Australia | 24 | NC | |||
25 | Cwietelina Abrasheva | Bułgaria | 25 | NC | |||
26 | Mąż Kobayashi | Japonia | 26 | NC | |||
27 | Melanie Friedreich | Austria | 27 | NC | |||
28 | Izabela Balhan | Belgia | 28 | NC | |||
29 | Znak Lindy | Szwecja | 29 | NC | |||
30 | Monique van der Velden | Holandia | 30 | NC | |||
31 | Lee Gyong-ok | Korea Północna | 31 | NC | |||
32 | Aleksandra Stamataki | Grecja | 32 | NC | |||
33 | Sarah Badiani | Włochy | 33 | NC | |||
34 | Debbie Klestadt | Luksemburg | 34 | NC | |||
35 | Marta Senra | Hiszpania | 35 | NC | |||
36 | Mayda Navarro | Meksyk | 36 | NC |
Ranga | Nazwisko | Naród | Zwrotnica | Wałówka. krótki |
Wałówka. wolny |
---|---|---|---|---|---|
1 | Natalia Krestianinowa / Aleksiej Torchinski | związek Radziecki | 1,5 | 1 | 1 |
2 | Svetlana Pristav / Wiaczesław Tkaczenko | związek Radziecki | |||
3 | Jennifer Heurlin / John Frederiksen | Stany Zjednoczone | |||
4 | Oksana Kazakova / Andriej Mochow | związek Radziecki | |||
5 | Aimee Offner / Brian Helgenberg | Stany Zjednoczone | |||
6 | Nicole Sciarrotta / Gregory Sciarrotta Jr. | Stany Zjednoczone | |||
7 | Caroline Haddad / Jean-Sébastien Fecteau | Kanada | 10,0 | 6 | 7 |
8 | Allison Gaylor / John Robinson | Kanada | 12,0 | 8 | 8 |
9 | Patricia Cardoso / Jean Francois Cote | Kanada | 13,5 | 9 | 9 |
10 | Beata Szymłowska / Mariusz Siudek | Polska | |||
11 | Xie Maomao / Zhao Hongbo | Chiny | |||
12 | Jasmin Schützenmeister / Jan Grüske-Weißenbach | Niemcy | |||
13 | Idź Ok-ran / Kim Gwang-ho | Korea Północna | |||
14 | Victoria Pearce / Clive Shorten | Wielka Brytania | |||
15 | Leslie Monod / Cedric Monod | szwajcarski | |||
16 | Silvia Martina / Claudio Fico | Włochy |
Ranga | Nazwisko | Naród | Zwrotnica | Taniec obowiązkowy 1 |
Taniec obowiązkowy 2 |
Oryginalny taniec |
Wolny taniec |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aliki Stergiadu / Juris Razgulajevs | związek Radziecki | 2.2 | 1 | 2 | 1 | 1 |
2 | Marina Morel / Gwendal Peizerat | Francja | 3,8 | 2 | 1 | 2 | 2 |
3 | Elena Kustarowa / Siergiej Romaszkin | związek Radziecki | 6,0 | 3 | 3 | 3 | 3 |
4 | Marina Anissina / Ilia Averboukh | związek Radziecki | 8,2 | 4 | 5 | 4 | 4 |
5 | Marie-France Dubreuil / Bruno Yvars | Kanada | 9,8 | 5 | 4 | 5 | 5 |
6 | Virginie Vuillemin / Remi Jacquemard | Francja | 12,8 | 6 | 7 | 7 | 6 |
7 | Martine Patenaude / Eric Massé | Kanada | 13,0 | 6 | 6 | 6 | 7 |
8 | Amelia Dion / Alexandre Alain | Kanada | 16,0 | 8 | 8 | 8 | 8 |
9 | Kimberley Callahan / Robert Paul | Stany Zjednoczone | 18,0 | 9 | 9 | 9 | 9 |
10 | Barbara Fusar-Poli / Matteo Bonfa | Włochy | 20,0 | 10 | 10 | 10 | 10 |
11 | Viera Poráčová / Pavol Poráč | Czechosłowacja | 22,4 | ||||
12 | Agnieszka Domańska / Marcin Głowacki | Polska | 24,2 | ||||
13 | Noémi Vedres / Endre Szentirmai | Węgry | 26,2 | ||||
14 | Laurie Baker / David Kastan | Stany Zjednoczone | 27,6 | ||||
15 | Kati Winkler / René Lohse | Niemcy | 29,8 | ||||
16 | Daria-Larissa Maritczak / Ihor-Andrij Maritczak | Austria | 31,8 | ||||
17 | Lisa Sheehan / Lachlan Coombe | Wielka Brytania | 34,2 | ||||
18 | Sylwia Rau / Aleksander Dworak | Niemcy | |||||
19 | Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński | Polska | |||||
20 | Ryn Aun-ae / Kim Young-ho | Korea Północna |