Sport | Kajak kajakowy |
---|---|
Wydania | 12 th |
Miejsca) | Belgrad , Jugosławia |
Przestarzały | 1975 |
Nawigacja
Dwunasty Canoe-Kajak drogowo-Race Mistrzostwa Świata odbyły się w Belgradzie ( Jugosławia ), dzisiejszej Serbii , w 1975 roku.
Test | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brązowy | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1500 m | Sergei Petrenko ( URS ) | Miklos Darvas ( HUN ) | Borislav Ananiev ( BUL ) | |||
C-1 1000 m | Wasilij Jurczenko ( URS ) | Ivan Patzaichin ( ROU ) | Tamás Wichmann ( HUN ) | |||
C-1 10.000 m | Wasilij Jurczenko ( URS ) | Károly Szegedi ( HUN ) | Matija Ljubek ( YUG ) | |||
C-2500 m |
URS Aleksandr Vinogradov Yuriy Lobanov |
Czechosłowacja Tomas Sach Jirí Ctvrtcka |
HUN Gábor Arva Péter Povazsay |
|||
C-2 1000 m |
HUN Gábor Arva Péter Povazsay |
ROU Georghe Danielov Gheorghe Simionov |
URS Roman Vyzhenko Aleksandr Vinogradov |
|||
C-2 10000 m |
URS Vladas Cesiunas Yuriy Lobanov |
HUN Tamás Buday Oszkár Frey |
BUL Ivan Burtchin Stefan Iliev |
Test | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brązowy | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1500 m | Géza Csapó ( HUN ) | Vasile Diba ( ROU ) | Grzegorz Sledziewski ( POL ) | |||
K-1 1000 m |
Oreste Perri ( ITA ) i Grzegorz Sledziewski ( POL ) |
Nie | Rüdiger Hełm ( NRD ) | |||
K-1 10.000 m | Oreste Perri ( ITA ) | Erich Pasch ( GER ) | Kasimirz Nikin ( POL ) | |||
K-1 4 x 500 m przekaźnik |
HUN Iván Herczeg József Svidró Zoltán Sztanity Péter Várhelyi |
ROU Zoltfab Eseanu Mihail Zaifu Ion Dragulschi Vasile Diba |
ESP Herminio Menéndez Jóse Ramón López Luis Gregario Ramos Martin Vásquez |
|||
K-2500 m |
URS Viktor Vorobiyev Nikolay Astapkovich |
Niemcy Wschodnie Herbert Laabs Harald Marg |
ROU Larion Serghei Policarp Malihin |
|||
K-2 1000 m |
Niemcy Wschodnie Alexandre Slatnow Gerhard Rummel |
ROU Larion Serghei Policarp Malihin |
HUN József Deme Janos Ratkai |
|||
K-2 10000 m |
HUN Zoltán Bakó István Szabó |
Włochy Danio Merli Giorgi Sbruzzi |
URS Valeriy Zhemeza Petras Shurskas |
|||
K-4 1000 m |
ESP Herminio Rodriguez José Maria Esteban Jóse Ramón López Luis Gregario Ramos |
Niemcy Wschodnie Herbert Laabs Gerhard Rummer Rüdiger Helm Harald Marg |
HUN István Szabó Zoltán Bakó József Deme Janos Ratkai |
|||
K-4 10000 m |
Norwegia Einar Rasmussen Steinar Amundsen Andreas Orheim Olaf Søyland |
ROU Costel Cosnita Cuprian Macareanu Vasile Simionceno Nicosur Esianu |
URS Leonid Derevyasnko Nikolay Gorbatchov Pytor Zhurga Anatoliy Zharkin |
Test | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brązowy | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1500 m | Anke Ohde ( NRD ) | Galina Kreft ( URS ) | Maria Mihoreanu ( ROU ) | |||
K-2500 m |
Niemcy Wschodnie Bärbel Köster Carola Zirzow |
URS Galina Kreft Yekaterina Nagimaya |
Polska Maria Kazanecka Katarzyna Kulczak |
|||
K-4500 m |
Niemcy Wschodnie Bärbel Köster Anke Ohde Bettina Müller Carola Zirzow |
URS Larissa Besnitzkaya Galina Kreft Yekaterina Nagimaya Nadezhda Trachimenok |
HUN Ilona Töszer Maria Zakarias Klara Rajnal Agnes Pozsonyi |
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | URS | 6 | 3 | 3 | 12 |
2 | HUN | 4 | 3 | 5 | 12 |
3 | wschodnie Niemcy | 4 | 2 | 1 | 7 |
4 | Włochy | 2 | 1 | 0 | 3 |
5 | Polska | 1 | 0 | 3 | 4 |
6 | ESP | 1 | 0 | 1 | 2 |
7 | Norwegia | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | ROU | 0 | 6 | 2 | 8 |
9 | Czechosłowacja | 0 | 1 | 0 | 1 |
10 | Zachodnie Niemcy | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | BUL | 0 | 0 | 2 | 2 |
12 | Jugosławia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Całkowity | 19 | 17 | 18 | 54 |