Sport | lekkoatletyka |
---|---|
Organizatorzy | CAA |
Wydania | 12 th |
Miejsca) | Addis Abeba |
Przestarzały | 5 do8 marca 2015 r |
Trials | 40 |
Witryny | Stadion w Addis Abebie |
Nawigacja
12 th Mistrzostwa Afryki juniorów w lekkoatletyce odbywają się od 5 do8 marca 2015 rw Addis Abebie w Etiopii .
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (wiatr: -1,1 m / s) |
Divine Oduduru 10 lat 44 |
Arthur Cisse 10 s 63 |
Sydney Siame 10 lat 77 |
|||
200 m (wiatr: −2,3 m / s) |
Divine Oduduru 21 lat 22 |
Victor Peka 21:53 |
Gilles Anthony Afoumba 21 s 59 |
|||
400 m |
Karabo Sibanda 46s 33 |
Aleksander Sampao 46s 54 |
Adekunle Rilwan Fasasi 46s 84 |
|||
800 m |
Patrick Kiprotich Ronoh 1 min 50 s 21 |
Jonah Koech Kipruto 1 min 50 s 88 |
Temam Tura Wayo 1 min 51 s 06 |
|||
1500 m |
Anthony Kiptoo 3 min 43 s 98 |
Gilbert Kwemoi 3 min 44 s 59 |
Chala Regasa Ketema 3 min 44 s 92 |
|||
5000 m |
Yomif Kejelcha 14 min 31 s 03 |
Fredrick Kiptoo 14 min 34 s 06 |
Daniel Kipkemoi Mamba 14 min 39 s 32 |
|||
10 000 m |
Joshua Cheptegei 29:58 70 (CR) |
Davis Kiplagat 29:59 32 |
Gurmessa Nega Fekansa 30 min 2 s 38 |
|||
110 m przez płotki (99,0 cm ) (Wiatr: −3,9 m / s) |
Abdullahi Bashiru 13 lat 99 |
Amine Bouanani 14 s 24 |
Rivaldo Robberts 14 s 27 |
|||
400 m przez płotki |
Larry Lombaard 51 80s |
Abebe Robi Chala 52s 13 |
Avotrin Rakotoarimiandry 53 s 29 |
|||
3000 m z przeszkodami |
Abraham Kibiwott 8 min 47 s 43 |
Wogene Sidaml Wogene 8 min 51 s 57 |
Amare Tegegn Halimariam 9 min 58 s 1 |
|||
4 × 100 m |
Thankgod Igube Victor Peka Chuwudi Olisakwe Divine Oduduru 39 s 99 |
Thabiso Sekgopi Leungo Scotch Karabo Mothibi Vincent Basima 40s 95 |
Larry Lombaard Rivaldo Robberts Hanno Coetzer Darren de Bruin 41 s 46 |
|||
4 × 400 m |
Karabo Sibanda Leungo Scotch Unod Keetile Vincent Basima 3 min 11 s 00 |
Kenenisa Bali Hailu Aduga Tesfaye Haji Beker Turie Gezahagne Feleke Ababu 3 min 11 s 19 |
Omeiza Akerele Adewale Sikiru Adeyemi Abdulsalam Audu Rilwan Adekunle Fasasi 3 min 11 s 20 |
|||
10000 m marszu |
Mahmoud Mohamed Mahmoud 48 min 47 s 90 |
Gemechu Biratu Amanual 49 min 6 s 89 |
Mohammed Fekkoun 53 min 5 s 62 |
|||
Wysoki skok |
Hichem Bouhanoun 2,12 m |
Mpho Links 2,10 m |
Theddus Okpara 2,06 m |
|||
Skok o tyczce |
Seif Eddine Mejri 4,40 m |
Ituah Enahoro 4,10 m |
Mostafa Ramadan Mohamed 3,50 m |
|||
Długi skok |
Mouhcine Khoua 7,45 m |
Theddus Okpara 7,44 m |
Yasser Triki 7,39 m |
|||
Potrójny skok |
Haithem Sebbat 15,39 m |
Brian Mada 15,30 m |
Marouane Aissaoui 15,30 m |
|||
Pchnięcie kulą (6 kg ) |
Mohamed Magdi Hamza 20,66 m (CR, AJR) |
Shehab Abdeaziz 18,43 m |
Jason van Rooyan 17,73 m |
|||
Rzut dyskiem (1750 kg ) |
Johan Scholtz 57,57 m |
Hassan El Shabrawy 54,74 m |
Jason van Rooyan 52,68 m |
|||
Rzut młotem (6 kg ) |
Ismail Tarek Ahmed 74,46 m |
Makhete Tshepang 74,28 m |
Hassar Abdellah 67,64 m |
|||
Rzut oszczepem |
Bahaa Khalil Sherif 70,09 m |
Leon Loubser 67,69 m |
Othow Ojulu Okello 66,23 m |
|||
Rekord AR Kontynentalny ( rekord obszaru ) • Mistrzostwa CR Record ( rekord mistrzostw ) • DNF Nie ukończył ( nie ukończył ) • DNS Nie wystartował ( nie wystartował ) • DQ DQ ( dyskwalifikacja ) • Rekord spotkania MR ( rekord zawodów ) • Rekord krajowy NR ( rekord kraju ) • OR Rekord olimpijski ( rekord olimpijski ) • Rekord życiowy PB ( rekord życiowy ) • Najlepsze wyniki osobiste SB w sezonie ( najlepszy w sezonie ) • Najwyższy rekord świata w WL ( światowy lider ) • Rekord świata WJR Junior ( rekord świata juniorów ) • WR world record ( rekord świata ) |
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (wiatr: -1,4 m / s) |
Tamzin Thomas 11s 69 |
Aniekeme Alphonsus 11 s 83 |
Ese Mist 11s 86 |
|||
200 m (wiatr: -1,6 m / s) |
Chwała Idamadudu 23 s 76 |
Tegest Yuma Tamangnu 23. 84 |
Aniekeme Alphonsus 21 s 59 |
|||
400 m |
Olowatosyna Adeloye 54s 09 |
Esther Asamu 55 lat 11 |
Tegest Yuma Tamangnu 55 lat 24 |
|||
800 m |
Chaltu Regasa Shumi 2 min 09 s 20 |
Kore Nagaho Tola 2 min 09 s 61 |
Susan Aneno 2 min 11 s 73 |
|||
1500 m |
Dawit Seyaum 4 min 15 sek 90 |
Besu Beko Sado 4 min 17 s 11 |
Irene Chepkemoi 4 min 26 s 19 |
|||
3000 m |
Medina Nigussie Beriso 9:31 37 |
Suru Galchu Bulo 9 min 34 s 48 |
Felis Sandra Chebet 9 min 38 s 60 |
|||
5000 m |
Etagegn Woldu Mamo 17 min 02 s 71 |
Sintayehu Lewetegn 17:03 87 |
Stella Chesang 17:04 91 |
|||
100 m przez płotki (wiatr: -3,0 m / s) |
Tobi Amusan 14 s 26 |
Lina Gaber Ahmed Amr 14:48 |
Temidayo Osinbanjo 14 s 58 |
|||
400 m przez płotki |
Gizelle Magerman 59s 41 |
Daisy Akpofa lata 60-te 35 |
Glory Nathaneil 60s 51 |
|||
3000 m z przeszkodami |
Stella Jepkosgei Rutto 10 min 22 s 47 |
Zewdine Teklemariam Mamo 10 min 31 s 40 |
Mihret Adhena Tefera 10 min 37 s 26 |
|||
4 × 100 m |
Nigeria Aniekeme Alphonsus Omotayo Abolaji Blessing Adiakerehawa Ese Brume 44 s 83 CR |
Republika Południowej Afryki Carla Johnson Simone du Plooy Robyn Haupt Tamzin Thomas 46 s 49 |
Etiopia Fayo Frew Besa Kedir Mintamir Emagnu Abise Kebede 48 s 30 |
|||
4 × 400 m |
Nigeria Esther Asamu Yinka Ajayi Praise Idamadudu Olowatosin Adeloye 3 min 38 s 94 |
Etiopia Kore Nagaho Neima Suraj Chaltu Regasa Tegest Yuma 3 min 48 s 57 |
Nie przypisano | |||
5000 m piechotą |
Yehualye Beletew 24 min 49 s 11 |
Ayalnesh Negatu 25 min 41 s 52 |
Chahinez Nasri 27 min 08 s 52 |
|||
Wysoki skok |
Marlize Higgins 1,80 m |
Julia du Plessis 1,75 m |
Rhizlane Siba 1,75 m |
|||
Skok o tyczce |
Louise Sparks Kaytlin 3,40 m |
Klilou Nahid 2,20 m |
Nie przypisano | |||
Długi skok |
Ese Mist 6,33 m CR |
Carla Johnson 5,92 m |
Esraa Owis Samir Mohamed 5,89 m |
|||
Potrójny skok |
Ese Mist 13,16 m |
Esraa Samir Owis Mohamed 13,04 m NR |
Zinzi Chabangu 13,03 m |
|||
Pchnięcie kulą |
Monique Wagner 13,96 m |
Judith Anulika Aniefuna 13,53 m |
Amele Muluadam 12,23 m NR |
|||
Rzut dyskiem |
Leandri Geel 46,76 m |
Amira Sayed Khaled 44,60 m |
Fatma Eladly Khaled 43,19 m |
|||
Rzut młotem |
Israa Mostafa Mohamed 57,85 m |
Stefanie Greyling 53,71 m |
Letitia Janse van Rensburg 52,42 m |
|||
Rzut oszczepem |
Jo-Ane van Dyk 49,47 m |
Kelechi Nwanaga 46,46 m |
Shura Jilo 43,85 m |
|||
Heptathlon |
Temidayo Osinbanjo 4765 pkt |
Kaiqtion Kruger 4,641 pkt |
Nienka du Toit 4 490 pkt |
|||
Rekord AR Kontynentalny ( rekord obszaru ) • Mistrzostwa CR Record ( rekord mistrzostw ) • DNF Nie ukończył ( nie ukończył ) • DNS Nie wystartował ( nie wystartował ) • DQ DQ ( dyskwalifikacja ) • Rekord spotkania MR ( rekord zawodów ) • Rekord krajowy NR ( rekord kraju ) • OR Rekord olimpijski ( rekord olimpijski ) • Rekord życiowy PB ( rekord życiowy ) • Najlepsze wyniki osobiste SB w sezonie ( najlepszy w sezonie ) • Najwyższy rekord świata w WL ( światowy lider ) • Rekord świata WJR Junior ( rekord świata juniorów ) • WR world record ( rekord świata ) |
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|