Trzeci Peru
Cele 73 (4,8 na mecz)
Król strzelców Rodolfo Micheli (8)

Nawigacja

Mistrzostwa Ameryki Południowej 1955 piłka nożna jest dwudziestą trzecią edycję mistrzostw Ameryki Południowej z piłkarskich narodów, znany jako Copa America od 1975 roku, która odbyła się w Santiago w Chile od 27 lutego do 30 marca 1955 r .

Kraje uczestniczące to Argentyna , Chile , Ekwador , Paragwaj , Peru i Urugwaj .

Wyniki

Ranking ostateczny

Sześć uczestniczących drużyn jest zjednoczonych w jednej puli, w której każda drużyna raz spotyka się z przeciwnikami. Pod koniec meczów drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, wygrywa rywalizację.

mecze

27 lutego 1955 Chile 7 - 1 Ekwador Estadio Nacional ( Santiago )
Hormazábal Gol zdobyty po 27 minutach27 e , Gol zdobyty po 47 minutach47 e , Bramka zdobyta po 53 minutach53 e
Díaz Zambrano Gol zdobyty po 31 minutach31 e , Gol zdobyty po 35 minutach35 e
Melendez Gol zdobyty po 33 minutach33 e
J. Robledo Gol zdobyty po 55 minutach55 e
( 4 - 0 ) Villacreses Bramka zdobyta po 64 minutach64 tys Widzowie: 40 000
Sędziowie: Washington Rodríguez
Escuti - Almeida , Álvarez - Cortés , Vera ( E. Robledo ), Carrasco - Hormazábal , Meléndez , J. Robledo , S. Espinoza ( Rodríguez ), Díaz ZambranoWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Bonnard - Sanchez , Gando - Alume , Izaguirre ( Villacreses ) Zambrano ( Valencia ) - Balseca , Cantos ( Pinto ) Matute , Merizalde , CañarteWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
2 marca 1955 Argentyna 5 - 3 Paragwaj Estadio Nacional ( Santiago )
Micheli Bramka zdobyta po 5 minutach5 e , Gol zdobyty po 18 minutach18 e ( Pen. ) , Bramka zdobyta po 64 minutach64 e , Bramka zdobyta po 83 minutach83 e
Borello Bramka zdobyta po 74 minutach74 e
( 2 - 1 ) Rolon Bramka zdobyta po 13 minutach13 th
Martinez Gol zdobyty po 47 minutach47 e
Villalba Bramka zdobyta po 89 minutach89 th
Widzowie: 35 000
Sędziowie: Carlos Robles
Musimessi - Dellacha , Vairo - Lombardo , Mouriño , Gutiérrez - Micheli , Cecconatto , Bonelli ( 68 e Borello ), Grillo ( 60 i Labruna ), CruzWymienionyPrzyszedł po 68 minutach  WymienionyPrzyszedł po 60 minutach  Drużyny Vargas - Segovia , Jovellanos ( Villalba ) - Maciel , Arce , Echagüe - H. González , Martínez , Parodi ( Quiñónez ), Rolón , Bedoya ( Cañete ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
6 marca 1955 Chile 5 - 4 Peru Estadio Nacional ( Santiago )
Muñoz Gol zdobyty po 9 minutach9 th
J. Robledo Bramka zdobyta po 13 minutach13 th , Gol zdobyty po 57 minutach57 th
Hormazábal Gol zdobyty po 52 minutach52 e
Ramírez Banda Bramka zdobyta po 84 minutach84 th
( 2 - 1 ) F. Castillo Gol zdobyty po 35 minutach35 e
Barbadillo Gol zdobyty po 62 minutach62 e
Heredia Gol zdobyty po 63 minutach63 e ( Pen. )
Gómez Sánchez Bramka zdobyta po 83 minutach83 e
Widzowie: 50 000
Sędziowie: Harry Dykes
Escuti - Almeida , Álvarez - Cortés , E. Robledo ( Valjalo ), Carrasco - Hormazábal , Meléndez , J. Robledo , Muñoz ( Ramírez Banda ), Díaz ZambranoWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Suárez - Delgado , Garrido - Bedoya , Colunga ( Lavalle ), Heredia - F. Castillo ( Navarrete ), Barbadillo , R. Castillo , Mosquera ( Terry ), Gómez SánchezWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
9 marca 1955 Urugwaj 3 - 1 Paragwaj Estadio Nacional ( Santiago )
Borges Bramka zdobyta po 2 minutach2 e
Abbadie Bramka zdobyta po 5 minutach5 e
Míguez Bramka zdobyta po 86 minutach86 e ( pen. )
( 2 - 1 ) Rolón Bramka zdobyta po 23 minutach23 tys Widzowie: 48 000
Sędziowie: Juan Regis Brozzi
Máspoli - Martínez , Tejera - Rodríguez Andrade , Carballo ( 81 e Carranza ), Rey - Borges , Pérez , Míguez , Abbadie , GalvánWymienionyPrzyszedł po 81 minutach  Drużyny Vargas - Segovia ( ryba ), Villalba - Maciel , Arce , Echagüe - C. González , Martínez ( Quiñónez ), Parodi , Rolón , CañeteWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
9 marca 1955 Argentyna 4 - 0 Ekwador Estadio Nacional ( Santiago )
Bonelli Gol zdobyty po 11 minutach11 e
Grillo Bramka zdobyta po 24 minutach24 e
Micheli Gol zdobyty po 28 minutach28 e
Borello Bramka zdobyta po 71 minutach71 e
( 3 - 0 ) Widzowie: 40 000
Musimessi - Dellacha ( 71 e Colman ) Vairo - Lombardo , Mouriño , Gutiérrez - Micheli , Cecconatto , Bonelli ( 65 e Borello ( 88 e )), Grillo ( 65 i Labruna ), CruzWymienionyPrzyszedł po 71 minutach  WymienionyPrzyszedł po 65 minutach  Czerwona kartka WymienionyPrzyszedł po 65 minutach  Drużyny Bonnard - Sanchez , Walencja - Gonzabay , Villacreses , Solís - Balseca , Cantos ( Cañarte ) Matute , Merizalde , Saeteros ( Pinto ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
13 marca 1955 Peru 4 - 2 Ekwador Estadio Nacional ( Santiago )
Gomez Sanchez Gol zdobyty po 11 minutach11 th , Gol zdobyty po 15 minutach15 th
Gonzabay Gol zdobyty po 29 minutach29 th ( csc ) , Bramka zdobyta po 88 minutach88 th ( CSC )
( 3 - 1 ) Matute Gol zdobyty po 34 minutach34 e , Gol zdobyty po 61 minutach61 e Widzowie: 50 000
Sędzia: Carlos Robles
Suárez - Perales ( Delgado ), Salas - Bedoya ( Lazón ), Colunga , Heredia - F. Castillo , Barbadillo , R. Castillo ( Loret de Mola ), Mosquera , Gómez SánchezWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Bonnard - Sánchez , Valencia - Gonzabay , Villacreses , Solís - Balseca , Pinto , Matute , Triviño , Saeteros ( Cañarte ) Wymienionypomiędzy
13 marca 1955 Chile 2 - 2 Urugwaj Estadio Nacional ( Santiago )
Muñoz Gol zdobyty po 30 minutach30 tys.
Hormazábal Gol zdobyty po 72 minutach72 tys
( 1 - 2 ) Galván Bramka zdobyta po 24 minutach24 th , Gol zdobyty po 41 minutach41 th Widzowie: 50 000
Sędzia: Juan Regis Brozzi
Escuti - Almeida , Álvarez - Cortés , E. Robledo , Carrasco - Hormazábal , Ramírez Banda , J. Robledo , Muñoz ( Meléndez ), Díaz ZambranoWymienionypomiędzy  Drużyny Máspoli - Martínez , Tejera - Rodríguez Andrade , Carballo ( 61 i Carranza ), Rey - Borges , Pérez , Míguez ( 61 i Demarco ), Abbadie , GalvánWymienionyPrzyszedł po 61 minutach  WymienionyPrzyszedł po 61 minutach
18 marca 1955 Paragwaj 2 - 0 Ekwador Estadio Nacional ( Santiago )
Rolón Gol zdobyty po 16 minutach16 e , Bramka zdobyta po 32 minutach32 e ( Pen. ) ( 2 - 0 ) Widzowie: 35 000
Vargas - Poisson , Villalba - Maciel , Arce , Echagüe - H. González , Martínez , Parodi , Rolón , Cañete Drużyny Bonnard - Sanchez , Walencja - Gonzabay , Villacreses , Solís - Balseca , Merizalde ( Cantos ) Matute ( Pinto ) Triviño , SaeterosWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
18 marca 1955 Argentyna 2 - 2 Peru Estadio Nacional ( Santiago )
Grillo Gol zdobyty po 7 minutach7 e
Cecconatto Gol zdobyty po 41 minutach41 e
( 2 - 1 ) Gomez Sanchez Bramka zdobyta po 23 minutach23 th , Gol zdobyty po 57 minutach57 th Widzowie: 23 000
Musimessi - Colman , Bagnatto - Lombardo , Mouriño , Sola ( 73 e Gutiérrez ) - Micheli , Cecconatto , Bonelli ( 80 e Borello ( 88 e )), Grillo ( 73 i Labruna ), CruzWymienionyPrzyszedł po 73 minutach  WymienionyPrzyszedł po 80 minutach  Czerwona kartka WymienionyPrzyszedł po 73 minutach  Drużyny Suárez - Delgado , Salas - Lazón , Colunga , Heredia - Drago ( F. Castillo ), Navarrete , Loret de Mola ( Terry ), Mosquera , Gómez SánchezWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
20 marca 1955 Chile 5 - 0 Paragwaj Estadio Nacional ( Santiago )
Meléndez Bramka zdobyta po 10 minutach10 p , Gol zdobyty po 52 minutach52 ND
Munoz Gol zdobyty po 77 minutach77 th , Bramka zdobyta po 79 minutach79 th
Hormazábal Bramka zdobyta po 82 minutach82 ND
( 1 - 0 ) Widzowie: 55 000
Escuti - Almeida , Álvarez - Cortés , E. Robledo , Carrasco - Hormazábal , Ramírez Banda , J. Robledo , Muñoz , Meléndez ( Díaz Zambrano ) Wymienionypomiędzy  Drużyny Vargas - Poisson , Villalba - Maciel , Arce , C. González - H. González , Martínez , Agüero , Rolón ( Bedoya ), Cañete ( Romero ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
23 marca 1955 Peru 1 - 1 Paragwaj Estadio Nacional ( Santiago )
Terry Gol zdobyty po 33 minutach33 rd ( 1 - 0 ) Rolón Bramka zdobyta po 65 minutach65 tys Widzowie: 25 000
Suárez - Delgado , Salas - Lazón ( Bedoya ), Colunga , Heredia - Drago , Navarrete , Loret de Mola ( Barbadillo ), Terry ( R. Castillo ), Gómez SánchezWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Casco - Poisson ( Olmedo ), Villalba - Maciel , Arce , C. González - H. González , Martínez , Parodi , Rolón , Bedoya ( Cañete ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
23 marca 1955 Urugwaj 5 - 1 Ekwador Estadio Nacional ( Santiago )
Galván Gol zdobyty po 4 minutach4 e
Míguez Gol zdobyty po 12 minutach12 e
Abbadie Gol zdobyty po 26 minutach26 e , Bramka zdobyta po 80 minutach80 e
Pérez Gol zdobyty po 54 minutach54 e
( 3 - 1 ) Matute Gol zdobyty po 36 minutach36 e ( pen. ) Widzowie: 25 000
Sędziowie: Roberto González
Taibo - Martínez , Tejera ( 46 e Leopardi ) - Rodríguez Andrade , Carranza , Rey - Borges , Pérez , Míguez ( 85 i Morel ) Abbadie ( 80 i Abreo ), GalvanWymienionyPrzyszedł po 46 minutach  WymienionyPrzyszedł po 85 minutach  WymienionyPrzyszedł po 80 minutach  Drużyny Bonnard ( Mejía ) - Sánchez , Solís - Gonzabay , Izaguirre ( Gando ), Villacreses ( Gómez ) - Balseca , Cañarte , Matute , Triviño , SaeterosWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
27 marca 1955 Argentyna 6 - 1 Urugwaj Estadio Nacional ( Santiago )
Micheli Gol zdobyty po 37 minutach37 e , Gol zdobyty po 61 minutach61 e
Labruna Gol zdobyty po 39 minutach39 e , Bramka zdobyta po 71 minutach71 e , Bramka zdobyta po 87 minutach87 e
Borello Gol zdobyty po 76 minutach76 e
( 2 - 1 ) Míguez Bramka zdobyta po 32 minutach32 nd Widzowie: 35 000
Musimessi - Dellacha , Vairo - Lombardo , Balay , Gutierrez - Micheli ( 79 th Vernazza ) Cecconatto , Borello , Labruna ( 79 th Conde ( 80 th )), CucchiaroniWymienionyPrzyszedł po 79 minutach  WymienionyPrzyszedł po 79 minutach  Wymieniony po 80 minutach Drużyny Taibo - González ( 80 e ), Leopardi ( 82 e Tejera ) - Rodríguez Andrade , Carranza ( 65 e Carballo ), Rey - Borges , Pérez ( 62 e Demarco ) Míguez , Abbadie , GalvanCzerwona kartka WymienionyPrzyszedł po 82 minutach  WymienionyPrzyszedł po 65 minutach  WymienionyPrzyszedł po 62 minutach
30 marca 1955 Peru 2 - 1 Urugwaj Estadio Nacional ( Santiago )
R. Castillo Gol zdobyty po 11 minutach11 th
Gómez Sánchez Gol zdobyty po 68 minutach68 th
( 1 - 0 ) Morel Gol zdobyty po 72 minutach72 nd Widzowie: 65 000
Suárez - Delgado , Salas - Bedoya , Colunga , Heredia - F. Castillo ( Navarrete ), Mosquera , R. Castillo ( Loret de Mola ), Barbadillo , Gómez SánchezWymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy  Drużyny Máspoli - W. González , Tejera - Carballo , Carranza , Rey - Borges , Demarco , Míguez ( 70 i Morel ), Abbadie ( 78 i Abreo ), Galván ( 46 i Escalada ) WymienionyPrzyszedł po 70 minutach  WymienionyPrzyszedł po 78 minutach  WymienionyPrzyszedł po 46 minutach
30 marca 1955 Argentyna 1 - 0 Chile Estadio Nacional ( Santiago )
Micheli Gol zdobyty po 59 minutach59 tys ( 0 - 0 ) Widzowie: 65 000
Musimessi - Dellacha , Vairo - Lombardo , Balay , Gutiérrez - Micheli ( 82 e Vernazza ), Cecconatto , Borello , Labruna , CucchiaroniWymienionyPrzyszedł po 82 minutach  Drużyny Escuti - Almeida , Álvarez - Cortés , E. Robledo , Carrasco - Hormazábal , Ramírez Banda , J. Robledo , Muñoz ( Díaz Zambrano ), Meléndez ( S. Espinoza ) Wymienionypomiędzy  Wymienionypomiędzy
Mistrzostwa Ameryki Południowej 1955 Football - Zwycięzca Argentyna 10 th  tytuł