Trzeci Chile
Cele 55 (5,5 na mecz)
Król strzelców David Arellano (7)

Nawigacja

Mistrzostwa Ameryki Południowej 1926 piłka nożna jest wydanie dziesiąte mistrzostw Ameryki Południowej z piłkarskich narodów, znany jako Copa America od 1975 roku, która odbyła się w Santiago w Chile od 12 października do3 listopada 1926.

Kraje uczestniczące to Argentyna , Boliwia , Chile , Paragwaj i Urugwaj .

Brazylia wycofuje się z konkursu po raz drugi i Boliwia uczestniczy po raz pierwszy.

Wyniki

Ranking ostateczny

Pięć uczestniczących drużyn jest zjednoczonych w jednej puli, w której każda drużyna raz spotyka się z przeciwnikami. Pod koniec meczów drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, wygrywa rywalizację.

mecze

12 października 1926 Chile 7 - 1 Boliwia Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
M. Ramirez Bramka zdobyta po 10 minutach10 e
Subiabre Bramka zdobyta po 14 minutach14 e
Arellano Gol zdobyty po 15 minutach15 e , Gol zdobyty po 41 minutach41 e , Bramka zdobyta po 80 minutach80 e , Bramka zdobyta po 84 minutach84 e
Moreno Gol zdobyty po 47 minutach47 e
( 4 - 0 ) Aguilar Gol zdobyty po 62 minutach62 nd Widzowie: 12 000 Sędziowie
: Norberto Luis Gallieri
Hill - Veloso , Poirier - Sánchez , Saavedra , González - García , Subiabre , M.Ramírez , Arellano , Moreno Drużyny Bermúdez - Chavarría , Lara - J. Soto , Sáinz , Angulo - C. Soto , Méndez , Aguilar , Bustamante , Alborta
16 października 1926 Argentyna 5 - 0 Boliwia Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
Cherro Gol zdobyty po 9 minutach9 p , Gol zdobyty po 19 minutach19 th
Sosa Gol zdobyty po 31 minutach31 e
Delgado Gol zdobyty po 43 minutach43 e
De Miguel Bramka zdobyta po 74 minutach74 e
( 4 - 0 ) Widzowie: 8000
Sędziowie: Aníbal Tejada
Díaz - Bidoglio , Muttis - Médici , Vaccaro , Fortunato - Tarasconi , Cherro , Sosa , Delgado , De Miguel Drużyny Bermúdez - Urriolagoitía , Lara - J. Soto , Sáinz , Valderrama - C. Soto , Méndez , Aguilar , Bustamante , Alborta
17 października 1926 Urugwaj 3 - 1 Chile Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
Borjas Bramka zdobyta po 22 minutach22 ND
Castro Bramka zdobyta po 32 minutach32 ND
Scarone Gol zdobyty po 55 minutach55 th
( 2 - 0 ) Subiabre Bramka zdobyta po 65 minutach65 e ( pen. ) Widzowie: 13 000 Sędziowie
: Pedro José Malbrán
Batignani - Nasazzi , Recoba - Andrade , Fernández , Vanzzino - Urdinarán , Scarone , Borjas , Castro , Saldombide Drużyny Cortés - Veloso , Poirier - Sánchez , Saavedra , González - García , Subiabre , Olguín , Arellano , Moreno
20 października 1926 Argentyna 8-0 Paragwaj Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
Sosa, Gol zdobyty po 11 minutach11 p , Bramka zdobyta po 32 minutach32 II , Gol zdobyty po 59 minutach59 p , Bramka zdobyta po 87 minutach87 th
Cherro Gol zdobyty po 16 minutach16 th
Delgado Gol zdobyty po 40 minutach40 th , Gol zdobyty po 42 minutach42 ND
de Miguel Gol zdobyty po 52 minutach52 ND
( 5 - 0 ) Widzowie: 3000
Sędziowie: Francisco Jiménez
Díaz - Bidoglio , Muttis - Médici , Vaccaro , Fortunato - Tarasconi , Cherro , Sosa , Delgado , De Miguel Drużyny Recalde - Rolón , Sirvent - Brizuela , Fleitas Solich , G. Nessi - L. Nessi , C. Ramírez , López , Domínguez , Fretes
23 października 1926 Paragwaj 6 - 1 Boliwia Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
López Gol zdobyty po 57 minutach57 e , Gol zdobyty po 81 minutach81 e
C. Ramirez Gol zdobyty po 68 minutach68 e , Gol zdobyty po 72 minutach72 e , Bramka zdobyta po 88 minutach88 e
P. Ramirez Gol zdobyty po 76 minutach76 e
( 0–1 ) C. Soto Gol zdobyty po 15 minutach15 e Widzowie: 2000
Denis - Rolón , Sirvent - Brizuela , Fleitas Solich , Duarte - L. Nessi , C. Ramírez , López , P. Ramírez , Fretes Drużyny Bermúdez - Chavarría , Lara - J. Soto , Sáinz , Valderrama - C. Soto , Méndez , Aguilar , Bustamante , Alborta
24 października 1926 Urugwaj 2 - 0 Argentyna Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
Borjas Bramka zdobyta po 22 minutach22 nd
Castro Bramka zdobyta po 73 minutach73 rd
( 1 - 0 ) Widzowie: 15 000
Sędziowie: Miguel Barba
Batignani - Nasazzi , Recoba - Andrade , Fernández , Vanzzino - Urdinarán , Scarone , Borjas , Castro , Saldombide Drużyny Díaz - Bidoglio , Cochrane - Médici , Vaccaro , Conti - Tarasconi , Cherro , Sosa , Delgado , De Miguel
28 października 1926 Urugwaj 6-0 Boliwia Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
Scarone Gol zdobyty po 9 minutach9 e , Gol zdobyty po 12 minutach12 e , Gol zdobyty po 28 minutach28 e , Gol zdobyty po 39 minutach39 e , Gol zdobyty po 81 minutach81 e
Romano Gol zdobyty po 67 minutach67 e
Sędziowie: Juan Pedro Barbera
Batignani - Nasazzi , Recoba - Ghierra , Fernández , Vanzzino - Urdinarán , Scarone , Romano , Castro , Saldombide Drużyny Araníbar - Chavarría , Lara - J. Soto , Sáinz , Valderrama - C. Soto , Méndez , Aguilar , Bustamante , Alborta
31 października 1926 Chile 1 - 1 Argentyna Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
Saavedra Bramka zdobyta po 25 minutach25 tys ( 1 - 1 ) Tarasconi Gol zdobyty po 42 minutach42 nd Widzowie: 8000
Cortés - Veloso , Poirier - Toro , Saavedra , González - Muñoz , Subiabre , Olguín , Arellano , M. Ramírez Drużyny Díaz - Bidoglio , Muttis - Médici , Vaccaro , Fortunato - Tarasconi , Cherro , Sosa , Delgado , Perducca
1 st listopad 1.926 Urugwaj 6 - 1 Paragwaj Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
Castro Gol zdobyty po 16 minutach16 e , Bramka zdobyta po 23 minutach23 e , Bramka zdobyta po 32 minutach32 e , Gol zdobyty po 72 minutach72 e
Saldombide Gol zdobyty po 47 minutach47 e ( Pen. ) , Bramka zdobyta po 82 minutach82 e
( 3 - 0 ) Fleitas Solich Bramka zdobyta po 58 minutach58 th ( pen. ) Widzowie: 12 000
Batignani - Nasazzi , Recoba - Andrade , Fernández , Vanzzino - Urdinarán , Scarone , Romano , Castro , Saldombide Drużyny Denis - Rolón , Sirvent - Brizuela , Fleitas Solich , Duarte - L. Nessi , C. Ramírez , Vargas Peña , Domínguez , Fretes
3 listopada 1926 Chile 5 - 1 Paragwaj Obozy sportowe Ñuñoa ( Santiago )
Arellano Gol zdobyty po 21 minutach21 e , Bramka zdobyta po 64 minutach64 e , Bramka zdobyta po 71 minutach71 e