Sport | Piłka nożna |
---|---|
Organizator (e) | Profesjonalna liga piłkarska |
Redagowanie | 17 th |
Miejsca) | Rosja |
Przestarzały |
z 27 marca 2008 r. w 6 listopada 2008 |
Uczestnicy | 22 drużyny |
Rozegrane mecze | 462 |
Zamożność | 1952 490 ( 4226 na mecz) |
Hierarchia | 2 PL poziomie |
---|---|
Wyższy poziom | Premier-Liga 2008 |
Niższy poziom | Dywizja Vtoroy 2008 |
Posiadacz tytułu | Chinnik Jarosław |
---|---|
Promowane na początku sezonu |
Dynamo Barnauł Sportakademklub Moskwa Czernomorec Noworossijsk Vitiaz Podolsk Wołga Uljanowsk |
Zdegradowany na początku sezonu |
Kuban Krasnodar FK Rostów |
Zwycięzca | FK Rostów |
Lansowany |
Kuban Krasnodar FK Rostów |
zdegradowany) |
Dynamo Barnauł Dynamo Briańsk Maczouk-KMV Piatigorsk MK Nowokuźnieck SKA Rostów Sportakademklub Moskwa Torpedo Moskwa Wołga Uljanowsk Zvezda Irkuck |
Cele | 1,162 (2,52 na mecz) |
Najlepszy strzelec (s) | Denis Popow (24) |
Sezon 2008 Pervy Divizion to siedemnasta edycja Rosyjskiej Drugiej Dywizji. Odbywa się27 marca w 6 listopada 2008.
Dwadzieścia dwa kluby z kraju są zgrupowane w jednej puli, w której rywalizują dwukrotnie, u siebie i na wyjeździe. W związku z planowanym zwiększeniem liczby drużyn z dwudziestu dwóch do dwudziestu w sezonie 2009, siedem ostatnich w tabeli zostanie zdegradowanych do trzeciej ligi na koniec sezonu, podczas gdy dwie pierwsze awansują bezpośrednio do pierwszej ligi .
FK Rostów wygrał konkurs i znajdzie pierwszy podział rok po opuszczeniu, a dla runner- Kuban Krasnodar .
Na drugim końcu tabeli Zvezda Irkuck napotkał wiele problemów finansowych, które spowodowały, że stracił do osiemnastu punktów w tabeli w trakcie sezonu, aż do ostatecznego wycofania się na dwa tygodnie przed końcem zawodów, dzięki czemu zajął w dużej mierze ostatni z jedenastoma punktami. w czterdziestu dwóch grach. Pozostałe podmioty podlegające prawu to Dinamo Briansk , Dinamo Barnaul , Machouk-KMV Piatigorsk , Torpedo Moscow , Volga Ulyanovsk i Metallurg-Kouzbass Novokouznetsk . Towarzyszą im SKA Rostow i Sportakademklub Moskwa, które z powodów finansowych opuszczają rozgrywkę pod koniec sezonu.
Najlepszym strzelcem rozgrywek jest Denis Popov , który z dwudziestoma czterema strzelonymi bramkami gra kolejno w Czernomorec Noworosyjsk i Torpedo Moskwa. Za nim plasuje się Władimir Szyszełow z Zvezdy Irkuck, a następnie z Uralu Jekaterynburg, który zdobył dwadzieścia trzy gole, a trzeci Dmitrij Akimow z Sibir Nowosybirsk, a następnie z FK Rostów, ma dwadzieścia dwa gole .
W sumie dwudziestu dwóch zespołów udziału w mistrzostwach, piętnastu z nich już zaprezentować poprzedni sezon , do którego dodawane są dwa zdegradowane z tej pierwszej ligi , Kuban Krasnodar i FK Rostów , a także pięciu promowanego od trzeciej ligi , które są Dinamo Barnauł , Sportakademklub Moskwa , Czernomorec Noworosyjsk , Witiaz Podolsk i Wołga Uljanowsk , które zastępują awansowanych i zdegradowanych z poprzedniej edycji.
Wśród tych klubów najdłużej obecny jest SKA-Energia Chabarowsk z nieprzerwanym udziałem w drugiej lidze od 2002 roku, za nim Anji Machaczkała obecny od 2003 roku, a Dinamo Briansk i Kamaz Naberejnye Chelny rywalizują od 2004 roku.
Zvezda Irkuck ogłosiła wycofanie się z zawodów z czterech rund pozostała mistrzostwo ze względów finansowychPaździernik 2008.
Legenda kolorówKlub | D2 od | Ranking 2007 | stadion | Pojemność teoretyczna |
---|---|---|---|---|
Kuban Krasnodar | 2008 | 15 ( D1 ) | Stadion Kouban | 31 654 |
FK Rostów | 2008 | 16 ( D1 ) | Olimp-2 | 15 840 |
Sibir Nowosybirsk | 2005 | 3 | Stadion Spartaka | 12.500 |
Kamaz Nabierieżnyje Czełny | 2004 | 4 | Stadion Kamaza | 9 221 |
Ural Jekaterynburg | 2005 | 5 | Stadion Uralmach | 13.000 |
Torpeda Moskwa | 2007 | 6 | Stadion Eduarda Streltsova | 13.400 |
Nosta Nowotroicka | 2007 | 7 | Stadion Metalurg | 6060 |
Dynamo Briańsk | 2004 | 8 | Stadion Dynama | 10100 |
Salut-Energia Biełgorod | 2006 | 9 | Stadion Saliut | 12.000 |
Anji Machaczkała | 2003 | 10 | Stadion Dynama | 16 800 |
Zvezda Irkuck | 2007 | 11 | Stadion Trud | 18 500 |
Alania Władykaukaz | 2007 | 12 | Stadion Spartaka | 32,264 |
SKA-Energia Chabarowsk | 2002 | 13 | Stadion im. Lenina | 15.200 |
Machouk-KMV Piatigorsk | 2006 | 14 | Stadion Centralny | 12.000 |
Bałtika Kaliningrad | 2006 | 15 | Stadion Bałtika | 14 660 |
Metallurg-Kuzbass Nowokuźnieck | 2007 | 16 | Stadion Metallourg | 8500 |
SKA Rostów | 2007 | 17 | Stadion Centralny | 27300 |
Witiaź Podolsk | 2008 | 1 ( D3 , Środek) | Stadion Trud | 12.000 |
Dynamo Barnauł | 2008 | 1 ( D3 , Wschód) | Stadion Dynama | 16 000 |
Sportakademklub Moskwa | 2008 | 1 ( D3 , Zachód) | Stadion FOP Ismailovo | 10 000 |
Wołga Uljanowsk | 2008 | 1 ( D3 , Ural-Povoljie) | Stadion Trud | 10 000 |
Czernomorec Noworosyjsk | 2008 | 1 ( D3 , Południe) | Stadion Trud | 12.500 |
Klasyfikacja opiera się na klasycznej skali punktowej (zwycięstwo 3 punkty, remis 1, przegrana 0). Aby zdecydować między zespołami z równymi punktami, stosuje się następujące kryteria:
Ranga | Zespół | Pts | jot | P | Różnica |
---|---|---|---|---|---|
1 | FK Rostów R | 96 | 42 | 4 | +49 |
2 | Kuban Krasnodar R | 87 | 42 | 9 | +48 |
3 | Kamaz Nabierieżnyje Czełny | 79 | 42 | 9 | +27 |
4 | Ural Jekaterynburg | 75 | 42 | 11 | +30 |
5 | Nosta Nowotroicka | 73 | 42 | 9 | +22 |
6 | Anji Machaczkała | 72 | 42 | 10 | +28 |
7 | Bałtika Kaliningrad | 65 | 42 | 11 | +9 |
8 | SKA-Energia Chabarowsk | 61 | 42 | 15 | +3 |
9 | Czernomorec Noworosyjsk P | 61 | 42 | 13 | +13 |
10 | Alania Władykaukaz | 59 | 42 | 17 | +3 |
11 | Vitiaz Podolsk P | 58 | 42 | 18 | -8 |
12 | Salut-Energia Biełgorod | 58 | 42 | 18 | 0 |
13 | SKA Rostów | 58 | 42 | 14 | +2 |
14 | Sibir Nowosybirsk | 58 | 42 | 12 | +10 |
15 | Sportakademklub Moskwa P | 57 | 42 | 17 | -2 |
16 | Metallurg-Kuzbass Nowokuźnieck | 57 | 42 | 13 | +2 |
17 | Wołga Uljanowsk P | 49 | 42 | 23 | -15 |
18 | Torpeda Moskwa | 49 | 42 | 21 | -22 |
19 | Machouk-KMV Piatigorsk | 32 | 42 | 26 | -40 |
20 | Dynamo Barnauł P | 27 | 42 | 27 | -49 |
21 | Dynamo Briańsk | 22 | 42 | 32 | -51 |
22 | Zvezda Irkuck | 11 -18 | 42 | 29 | -59 |
Wyniki (▼ dom., ►w.) | KOU | ROS | SIB | KAM | NASZ | SŁUP | NASZ | DBR | SAL | ANJ | ZVE | DO | SKK | PROCHOWIEC | PIŁKA | MKN | SKR | ZYJE | DBA | SPM | TCH | LOT |
Kuban Krasnodar | 1-1 | 2-0 | 3-0 | 0-0 | 3-2 | 0-1 | 3-0 | 2-2 | 4-0 | 5-0 | 3-0 | 2-0 | 5-0 | 2-0 | 2-0 | 3-0 | 0-1 | 3-0 | 3-0 | 4-2 | 4-2 | |
FK Rostów | 1-0 | 2-3 | 1-0 | 3-1 | 1-0 | 1-1 | 3-0 | 3-1 | 2-1 | 2-0 | 3-2 | 3-1 | 6-0 | 1-0 | 1-1 | 2-0 | 3-1 | 4-1 | 1-0 | 2-1 | 5-0 | |
Sibir Nowosybirsk | 4-0 | 0-0 | 1-2 | 2-0 | 1-1 | 1-2 | 3-1 | 0-1 | 1-0 | 5-0 | 2-1 | 2-1 | 2-2 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 2-2 | 2-1 | 1-1 | 0-0 | 1-0 | |
Kamaz Nabierieżnyje Czełny | 3-4 | 1-0 | 2-3 | 2-1 | 3-0 | 0-0 | 3-1 | 2-0 | 1-0 | 0-1 | 2-1 | 2-0 | 2-1 | 1-1 | 4-2 | 1-1 | 1-0 | 7-0 | 1-0 | 2-2 | 2-0 | |
Ural Jekaterynburg | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 1-3 | 2-0 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 0-0 | 5-1 | 0-0 | 3-0 | 2-0 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 4-1 | 3-1 | 2-0 | 2-0 | 2-1 | |
Torpeda Moskwa | 1-3 | 0-2 | 1-4 | 1-1 | 2-2 | 1-3 | 1-0 | 1-2 | 4-2 | 3-0 | 2-2 | 2-1 | 3-0 | 0-2 | 0-0 | 1-0 | 2-4 | 2-1 | 1-3 | 0-0 | 3-1 | |
Nosta Nowotroicka | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 2-2 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 1-3 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 3-1 | 0-0 | 0-0 | 4-0 | 1-0 | 3-1 | 1-1 | 0-0 | 2-1 | |
Dynamo Briańsk | 0-2 | 0-1 | 0-0 | 1-2 | 1-3 | 0-1 | 1-4 | 1-1 | 1-5 | 1-3 | 0-2 | 1-0 | 0-1 | 0-1 | 0-1 | 0-1 | 2-1 | 4-0 | 0-1 | 1-2 | 1-2 | |
Salut-Energia Biełgorod | 0-2 | 1-2 | 2-0 | 2-0 | 3-1 | 4-2 | 4-3 | 1-2 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | 3-2 | 3-1 | 4-0 | 0-0 | 0-1 | 0-2 | 1-0 | 1-2 | 0-0 | 1-1 | |
Anji Machaczkała | 1-1 | 3-2 | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 3-0 | 0-0 | 1-1 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 4-0 | 5-2 | 1-1 | 0-0 | 2-1 | 1-0 | 3-0 | 4-2 | 3-0 | 2-1 | |
Zvezda Irkuck | 2-2 | 1-5 | 2-1 | 0-4 | 1-2 | 2-0 | 1-4 | 2-3 | 1-0 | 0-3 | 2-1 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | 1-3 | 0-0 | 1-0 | 5-1 | 0-3 | 1-2 | 0-4 | |
Alania Władykaukaz | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 0-1 | 1-0 | 1-2 | 0-2 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 3-0 | 1-1 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 2-1 | 4-1 | 2-0 | 2-0 | 0-0 | 2-2 | |
SKA-Energia Chabarowsk | 1-2 | 2-2 | 1-1 | 0-1 | 1-4 | 4-0 | 3-2 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 3-2 | 3-2 | 0-0 | 2-1 | 4-1 | 3-0 | 1-0 | 0-1 | 2-2 | 2-1 | |
Machouk-KMV Piatigorsk | 2-0 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 2-4 | 0-1 | 0-1 | 3-1 | 2-2 | 1-1 | 3-0 | 1-2 | 1-3 | 2-1 | 1-0 | 1-4 | 0-1 | 1-1 | 2-1 | 0-0 | 0-1 | |
Bałtika Kaliningrad | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 3-0 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 3-0 | 2-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 0-0 | 3-0 | 0-0 | 0-1 | 4-1 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | |
MK Nowokuźnieck | 0-1 | 0-1 | 3-1 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 1-1 | 3-0 | 0-2 | 1-1 | 2-1 | 3-3 | 1-1 | 2-1 | 0-0 | 2-2 | 2-3 | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | |
SKA Rostów | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 3-4 | 1-0 | 0-0 | 0-3 | 5-1 | 3-0 | 0-0 | 4-1 | 3-1 | 2-2 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 2-3 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | |
Witiaź Podolsk | 1-3 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 0-3 | 0-1 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 0-3 | 2-0 | 1-1 | 3-1 | 2-1 | 1-1 | 3-0 | 1-1 | 2-3 | |
Dynamo Barnauł | 1-3 | 1-2 | 0-0 | 2-5 | 0-3 | 1-2 | 2-2 | 0-0 | 1-2 | 1-3 | 2-1 | 0-2 | 2-2 | 2-0 | 1-0 | 0-1 | 0-2 | 0-0 | 3-1 | 1-0 | 2-0 | |
Sportakademklub Moskwa | 2-2 | 2-1 | 1-0 | 0-0 | 3-2 | 1-2 | 1-0 | 3-1 | 1-0 | 1-2 | 2-1 | 3-1 | 3-1 | 2-0 | 0-2 | 3-4 | 1-2 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 3-1 | |
Czernomorec Noworosyjsk | 0-1 | 0-1 | 1-2 | 0-0 | 1-3 | 4-1 | 1-0 | 4-0 | 0-1 | 0-1 | 3-0 | 2-0 | 2-0 | 3-2 | 2-0 | 0-1 | 2-0 | 1-0 | 3-0 | 2-1 | 4-2 | |
Wołga Uljanowsk | 2-1 | 0-2 | 1-0 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 4-2 | 0-1 | 3-0 | 1-0 | 2-1 | 0-1 | 1-3 | 1-2 | 4-0 | 2-0 | 2-3 | 0-2 | 1-0 | 1-1 | 0-2 |
Ranga | Gracz | Klub | Cele |
---|---|---|---|
1 | Denis Popowa |
Czernomorec Noworosyjsk Torpedo Moskwa |
24 |
2 | Władimir Szyszełow |
Zvezda Irkuck Ural Jekaterynburg |
23 |
3 | Dmitrij Akimow |
Sibir Nowosybirsk FK Rostów |
22 |
4 | Wartan Mazałow | SKA Rostów | 21 |
Aleksandr Iarkine | SKA-Energia Chabarowsk | ||
6 | Vadim Iantchouk | Nosta Nowotroicka | 20 |
7 | Siergiej Dadu | Alania Władykaukaz | 18 |
Denis zoubko | Kuban Krasnodar | ||
9 | Michaił Aszwietia | Anji Machaczkała | 17 |
Spartak Gogniev | Kamaz Nabierieżnyje Czełny |