Miejsca) Stadion Armoricaine , Brześć
Przestarzały 20 sierpnia 1971

Zwycięzca Olympique de Marseille i Stade Rennes

Nawigacja

W 1971 Wyzwanie des champions jest wydanie piętnaste z Wyzwanie des champions , rywalizacja między mistrzem Francji i zwycięzcy Coupe de France. Zakwestionowano20 sierpnia 1971Na Stade de l'Armoricaine w Breście we Francji, na oczach 5 023 widzów, tytuł podzieliły Olympique de Marseille i Stade Rennes UC .

Uczestnicy

Mecz pomiędzy Olympique de Marseille a Stade Rennes UC . Marsylianie kwalifikują się do zwycięstwa w Mistrzostwach Francji w piłce nożnej 1970-1971, a Rennais kwalifikują się do Mistrzostw dzięki zwycięstwu w Pucharze Francji w piłce nożnej 1970-1971 .

Spotykać się

Rennes początkowo prowadząc 2-0 dzięki Strzelone przez Serge Lenoir karę do 27 th  minut i bramka jugosłowiańskiej Zdenko Kobešćak 53 th  minut; Marseille powrót do punktacji przez Didier Couécou strzelenia karnego w 65 th  minutę i gola w 70 th  minut od Joseph Bonnel wraca do gry zamiast Josip Skoblar .

W regulaminie Mistrzostw nie przewidziano nadgodzin, aby zdecydować między drużynami w przypadku remisu, a widzowie wkroczą na boisko przed rzutami karnymi. Le Provençal z 21 sierpnia 1971 roku i L'Équipe tego samego dnia donoszą, że pod koniec meczu doszło do remisu, dając Olympique Marsylia zwycięzcę Trophy. Zespół z 23 sierpnia 1971 r. Koryguje tę wersję, po zapoznaniu się z decyzją radcy prawnego UNFP o decyzji o ogłoszeniu dwóch zwycięskich klubów.

Arkusz meczowy

20 sierpnia 1971 Stadion Rennais 2 - 2 Olympic Marsylia Stadion Armoricaine , Brześć
Lenoir, Gol zdobyty po 27 minutach27 th ( Pen. )

Uwagi i odniesienia

1. (w) Erik Garin i Sébastien Duret, „  Finały Pucharu Francji o Superpuchar - szczegóły  ” na www.rsssf.com ,20 lutego 2009(dostęp 25 września 2011 ) .
  2. Pierre Chable, "  OM wygrywa" Match des Champions "  ", Le Provençal ,21 sierpnia 1971.
  3. „  Ta zabawna Marsylia-Rennes z dwoma zwycięzcami w 1971 r.  ” , Na www.lequipe.fr ,25 sierpnia 2018 r(dostęp 26 sierpnia 2018 )