Przestarzały 17 sierpnia 1965

Zwycięzca FC Nantes
Finalista Stadion w Rennes UC

Nawigacja

W Wyzwanie des champions 1965 to dziewiąta edycja Wyzwanie des champions , rywalizacja między mistrzem Francji i zwycięzcy Coupe de France. Zakwestionowano17 sierpnia 1965Na Stade du Moustoir w Lorient we Francji, na oczach 12 000 widzów, mecz wygrał FC Nantes przeciwko Stade Rennes UC z wynikiem 4: 2, 2: 1 po pierwszej połowie. Sędzią meczu jest Pan Paul Leclerc .

Uczestnicy

Spotkanie sprzeciwia się FC Nantes na Stade Rennes UC . Nantes zakwalifikowało się do zwycięstwa w Mistrzostwach Francji w piłce nożnej 1964-1965, a Rennes zakwalifikowało się do Champions Challenge dzięki zwycięstwu w Pucharze Francji w piłce nożnej 1964-1965 .

Spotykać się

Michel Watteau otwiera bramkarza Rennes 1-0 w 4 th  minutę. Philippe Gondet przyrównuje do 1-1 i trzy minuty później Gerard GEORGIN daje przewagę do Nantes na 30 th  minut. Daniel Rodighiero wyrównał w 67 th  minutę. Philippe Gondet zdobył dwa kolejne gole w 80 th i 87 th  minut. W ten sposób osiąga hat-tricka, który pozwala jego klubowi wygrać wydarzenie z wynikiem 4-2.

Arkusz meczowy

17 sierpnia 1965 FC Nantes 4 - 2 Stadion w Rennes UC Stadion Moustoir , Lorient
Gondet Gol zdobyty po 7 minutach7 th Bramka zdobyta po 80 minutach 80 th Bramka zdobyta po 87 minutach 87 th
Géorgin Gol zdobyty po 30 minutach30 TH
( 2 - 1 ) Gol zdobyty po 4 minutach4 th Watteau
Gol zdobyty po 67 minutach67 th Rodighiero
Widzowie: 12 000
Arbitraż: Paul Leclerc
Zestaw lewe ramię borderonyellow.png Zestaw body Shouldersonyellow.png Zestaw prawe ramię borderonyellow.png Zestaw spodenek Reims Stadium 5659.png Zestaw skarpet yellowhorizontal2.png Nantes Zestaw lewe ramię blackborder.png Body kit shouldersonred.png Zestaw prawe ramię blackborder.png Kit shorts.png Zestaw skarpetek czarny pasek color.png Renifer