35 th kanadyjski ustawodawca w sesji17 stycznia 1994 w 27 kwietnia 1997. Jego skład jest określana przez wybory 1993 , które odbyło się25 października 1993, i jest nieco zmodyfikowany przez rezygnacje i wybory uzupełniające, które miały miejsce przed wyborami w 1997 roku .
Ta władza ustawodawcza jest kontrolowana przez większość parlamentarną, którą posiada Partia Liberalna i jej lider Jean Chrétien . Oficjalna opozycja jest reprezentowana przez Blok Quebecu , początkowo prowadzona przez Lucien Bouchard , następnie przez Michel Gauthier i wreszcie przez Gilles Duceppe . Speaker Izby jest Gilbert Parent .
Oto 2 sesje parlamentarne z 35 th ustawodawczej:
Sesja | Początek | Koniec |
---|---|---|
1 re | 17 stycznia 1994 | 2 lutego 1996 |
2nd | 27 lutego 1996 | 27 kwietnia 1997 |
Okręg wyborczy | Nazwisko | Lewo | |
---|---|---|---|
Athabasca | David rozmawia | PR | |
Beaver River | Deborah Gray | PR | |
Centrum Calgary | Jim Silye | PR | |
Calgary North | Diane Ablonczy | PR | |
Calgary na północnym wschodzie | Wieszak na sztukę | PR | |
Calgary West | Stephen Harper | PR | |
Calgary na południowy wschód | Lee Richardson | PR | |
Niezależny | |||
Calgary Southwest | Preston Manning | PR | |
Crowfoot | Jack Ramsay | PR | |
Edmonton East | Judy Bethel | PLC | |
Edmonton North | John Loney | PLC | |
Edmonton Northwest | Anne McLellan | PLC | |
Edmonton South East | David Kilgour | PLC | |
Edmonton Southwest | Ian Mcclelland | PR | |
Edmonton - Strathcona | Hugh hanrahan | PR | |
Wyspa Elk | Ken epp | PR | |
Lethbridge - Pogórze | Głośnik Ray | PR | |
Macleod | Grant Hill | PR | |
Kapelusz medyczny | Monte Solberg | PR | |
Peace River | Charlie penson | PR | |
Czerwony jeleń | Bob Mills | PR | |
St. Albert | John G. Williams | PR | |
Vegreville | Leon benoit | PR | |
Wetaskiwin | Dale Johnston | PR | |
Dzika róża | Myron thompson | PR | |
Yellowhead | Cliff Breitkreuz | PR |
Okręg wyborczy | Nazwisko | Lewo | |
---|---|---|---|
Sweter rozpinany | Lawrence MacAulay | PLC | |
Egmont | Joe mcguire | PLC | |
Hillsborough | George Proud | PLC | |
Malpeque | Wayne Wielkanoc | PLC |
Okręg wyborczy | Nazwisko | Lewo | |
---|---|---|---|
Brandon - Souris | Glen McKinnon | PLC | |
Churchilla | Eliasz Harper | PLC | |
Dauphin - rzeka łabędzi | Osłona Marlene | PLC | |
Lisgar - Marquette | Jake Hoeppner | PR | |
Portage - Interlake | Jon Gerrard | PLC | |
Provencher | David Iftody | PLC | |
Selkirk - Czerwona Rzeka | Ron Fewchuk | PLC | |
Św. Bonifacy | Ronald Duhamel | PLC | |
Winnipeg North Centre | David Walker | PLC | |
Winnipeg South Centre | Lloyd Axworthy | PLC | |
Winnipeg North | Rey pagtakhan | PLC | |
Winnipeg South | Reg Alcock | PLC | |
Winnipeg - St. James | John Harvard | PLC | |
Winnipeg - Transcona | Bill Blaikie | NPD |
Okręg wyborczy | Nazwisko | Lewo | |
---|---|---|---|
Annapolis Valley - Hants | Pat Nowlan | PLC | |
Cape Breton Highlands - Canso | Francis Leblanc | PLC | |
Cape Breton - Richmond East | David Dingwall | PLC | |
Cape Breton - The Sydneys | Russell MacLellan | PLC | |
Central Nova | Roseanne Skoke | PLC | |
Cumberland - Colchester | Dianne brushett | PLC | |
Dartmouth | Ron MacDonald | PLC | |
Halifax | Mary Clancy | PLC | |
Halifax West | Geoff regan | PLC | |
Południowe wybrzeże | Derek Wells | PLC | |
Nova południowo-zachodnia | Harry Verran | PLC |
Okręg wyborczy | Nazwisko | Lewo | |
---|---|---|---|
Kindersley - Llyodminster | Elwin Hermanson | PR | |
Mackenzie | Vic Althouse | NPD | |
Szczęka Łosia - Centrum Jeziora | Allan Kerpan | PR | |
Prince Albert - Churchill River | Gordon kirkby | PLC | |
Regina - Lumsden | John Solomon | NPD | |
Regina - Qu'Appelle | Simon De Jong | NPD | |
Regina - Wascana | Ralph Goodale | PLC | |
Saskatoon - Clark's Crossing | Chris Axworthy | NPD | |
Saskatoon - Dundurn | Morris bodnar | PLC | |
Saskatoon - Humboldt | Georgette Sheridan | PLC | |
Souris - góra łosia | Bernie Collins | PLC | |
Swift Current - Maple Creek - Assiniboia | Lee Morrison | PR | |
Battlefords - Meadow Lake | Len Taylor | NPD | |
Yorkton - Melville | Garry Breitkreuz | PR |
Okręg wyborczy | Nazwisko | Lewo | |
---|---|---|---|
Bonavista - Trójca - Poczęcie | Fred Mifflin | PLC | |
Burin - św. George's | Roger Simmons | PLC | |
Gander - Grand Falls | George Baker | PLC | |
Humber - św. Barbe - Baie Verte | Brian Tobin (zrezygnował, został premierem Nowej Funlandii) | PLC | |
Gerry Byrne (wybory uzupełniające 1996 ) | PLC | ||
Labrador | Bill Rompkey (powołany do Senatu) | PLC | |
Lawrence O'Brien (wybory uzupełniające w 1996 r. ) | PLC | ||
St. John's East | Bonnie Hickey | PLC | |
St. John's West | Jean Payne | PLC |
Okręg wyborczy | Nazwisko | Lewo | |
---|---|---|---|
Nunatsiaq | Jack anawak | PLC | |
Zachodnia Arktyka | Ethel Blondin-Andrew | PLC |
Okręg wyborczy | Nazwisko | Lewo | |
---|---|---|---|
Yukon | Audrey mclaughlin | NPD |