Najlepszy napastnik Kazanie Franciszka (2)

Koszulki

Zestaw lewego ramienia belgia1934.png Body kit belgia1934.png Zestaw prawego ramienia belgia1934.png Zestaw spodenki.png Zestaw skarpet belgia1934.png Dom

Chronologia

Po tym, jak spotkanie pomiędzy płaskimi krajami zaplanowane na początek kwietnia zostało najpierw przełożone, a następnie ostatecznie odwołane, belgijska drużyna piłkarska w 1945 roku rozegrała tylko dwa mecze w swoim pierwszym roku po konflikcie światowym, odnosząc zwycięstwo i porażkę, co w dodatku dość zaskakujące.

Podsumowanie sezonu

Pierwszy oficjalny mecz w tym roku dla belgijskiej drużyny przyniósł ogromną niespodziankę, gdyż została dotkliwie pokonana (4:1) przez udający się do Wielkiego Księstwa Luksemburg . Rozczarowanie tym bardziej zdumiewające, że do tej pory to aspirujący Belgowie najczęściej mierzyli się ze swoimi skromnymi sąsiadami. To także do dziś jedyna porażka z Czerwonymi Lwami .

Miało to rozpocząć dzwon śmierci, który wkrótce miał zabrzmieć dla François Demola , byłego unionisty i prekursora belgijskiego profesjonalizmu w Racing de Tienen , po przybyciu kilka miesięcy później Billa Gormlie . Jako świetny taktyk, był drugim po Jacku Butlerze trenerem, który odcisnął swoje piętno na belgijskim futbolu.

W grudniu Belgia wygrała w Brukseli rewanż „  sympatycznego meczu   ” z Francją (2-1) dzięki dubletowi François Sermona .

Program wznowienia spotkań międzynarodowych pozostał w tym roku, Europa dopiero zaczynała swoją odbudowę, a wysiedlenia były homeryckie ze względu na opłakany stan środków transportu i komunikacji. Priorytetem był oczywiście inny niż organizacja rozgrywek piłkarskich.

Gry

Przyjazna gra Luksemburg 4 - 1 Belgia Stadion Miejski „Neie Stadion”
15 grudnia 1945
Kazania Bramka zdobyta po 19 minutach19 th Gol strzelony po 33 minutach 33 rd ( 2 - 0 ) Aston Gol strzelony po 77 minutach77 tys Widzów: 23 576 Sędziowie