Konkurencja Złoto Argument Brachu.
Igrzyska Olimpijskie 1 1 0
Mistrzostwa Świata 2 1 0
Gry Panamerykańskie 1 0 0

Alison Conte Cerutti , ur.7 grudnia 1985w Vitória (Brazylia), brazylijska siatkarka plażowa , dwukrotna mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska w tej dyscyplinie.

Kariera

2006: Wygląd na torze

Alison rozpoczęła karierę w wieku 21 lat, grając tylko dwa turnieje w roku z Harley Marques. W pierwszym turnieju duet nie wyszedł z przedturniejów ustalając limity według krajów. Za drugim razem duet zakwalifikował się i zajął dziewiąte miejsce w światowych rankingach.

2007: początki

Alison zaczyna grać ze swoim rodakiem Bernardo Romano. W pierwszych dwóch próbach duet przegrał przed turniejem ustalając limity według krajów. W trzecim przypadku, para końców 33 e . Zagrali także w turnieju satelitarnym i zdobyli brązowy medal.

2008: Kontynuacja partnerstwa z Bernardo

Alison i Bernardo rozpoczynają sezon z trzema porażkami w przedturniejach, ustalając limity dla poszczególnych krajów. Tymczasowo porzucając Bernardo Romano, Alison bierze udział w turnieju duetu z legendą Emanuelem Rego , zajmując trzecie miejsce w Wielkim Szlemie Gstaad. Alison i Bernardo biorą udział w dwóch innych wydarzeniach, bez większego rezultatu. Rywalizują także w trzech turniejach satelitarnych, wygrywając wszystkie trzy. Alison następnie inauguruje nowe partnerstwo z Pedro Cunha. Duet wygrywa turniej w Bahrajnie.

2009: Nowe partnerstwo

Kontynuując swój partnerski walc, Alison teraz łączy siły z Harleyem, zdobywając medale w pierwszych pięciu turniejach roku, w tym srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Stavanger (południowo-zachodnia Norwegia). Duet awansuje do półfinałów w czterech turniejach FIVB i zajmuje drugie miejsce w FIVB Points Championship.

2010: Współpraca z legendą Emanuel

Alison rozpoczyna nową współpracę z Emanuelem Rego. Duet zakwalifikował się do Final Four w siedmiu z 11 turniejów, z najlepszymi wynikami trzykrotnie z drugiego miejsca. Drugi sezon z rzędu Alison zajęła drugie miejsce w FIVB Points Championship.

2011: Konsekracja

Alison i Emanuel wygrywają pięć turniejów, w tym Mistrzostwa Świata w Rzymie (Włochy). Dzięki trzem innym finałom duet zdobył mistrzostwo punktowe sezonu 2011. Para wygrała również Igrzyska Panamerykańskie w Guadalajara (Meksyk), aby zamknąć owocny sezon.

2012: ciągłość

Alison i Emanuel wygrywają dwa turnieje w swoich 10 wspólnych wydarzeniach. Zdobyli srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, pokonani w finale przez niemiecki duet Julius Brink & Jonas Reckermann. Zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Punktów w sezonie 2011.

Nagrody

Letnie igrzyska olimpijskie

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej

Gry Panamerykańskie

Uwagi i referencje

1. Mistrzostwa : Brazylijczycy Alison i Bruno Schmidt w złocieL'Équipe , 5 lipca 2015 r.