Puchar Europy w Koszykówce 2014-2015
Puchar Europy w Koszykówce 2014-2015
Nawigacja
Poprzednie wydanie Następne wydanie
2014-2015 Eurocup jest trzynasta edycja Eurocup , drugi najważniejszy konkurs klub w europejskiej hierarchii koszykówki, po Eurolidze .
Format tych zawodów zmienia się ponownie w tym sezonie wraz z przejściem od 48 do 36 uczestniczących drużyn (podzielonych na sześć grup po sześć w pierwszej fazie).
Pierwsze cztery drużyny z każdej grupy w fazie regularnej kwalifikują się do następnej rundy. Do tych dwudziestu czterech drużyn dodaje się osiem drużyn biorących udział w Eurolidze, ale nie zakwalifikowanych do pierwszej 16.
Zwycięzca tych rozgrywek automatycznie kwalifikuje się do sezonu 2015-2016 Euroligi .
Drużyny
W regularnym sezonie Eurocup startuje 36 drużyn, z których 29 dotarło bezpośrednio do tego etapu z siedmioma przegranymi eliminacji Euroligi.
Konkurencja
Faza regularna
Pierwsza runda
grupa A
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
STR |
BAM |
PRZEZ |
SAR |
DOBRZE |
REG
|
---|
1
|
Strasbourg IG
|
18
|
10
|
8
|
2
|
742
|
701 |
41 |
|
Strasbourg IG |
|
77-74 |
71-75 |
88-86 |
76-48 |
74-66
|
2
|
Buty sportowe Brose Bamberg
|
16
|
10
|
6
|
4
|
768
|
672 |
96 |
|
Buty sportowe Brose Bamberg |
63-70 |
|
81-55 |
90-74 |
104-79 |
75-61
|
3
|
Paris Levallois
|
15
|
10
|
5
|
5
|
753
|
759 |
-6 |
|
Paris Levallois |
76-61 |
56-67 |
|
90-87 |
87-80 |
88-76
|
4
|
CAI Zaragoza
|
15
|
10
|
5
|
5
|
831
|
812 |
19 |
|
CAI Zaragoza |
71-73 |
78-76 |
77-76 |
|
90-75 |
93-79
|
5
|
Trenerzy Telekom Bonn
|
14
|
10
|
4
|
6
|
774
|
851 |
-77 |
|
Trenerzy Telekom Bonn |
83-86 |
52-71 |
81-78 |
90-88 |
|
101-87
|
6
|
Grissin Bon Reggio Emilia
|
12
|
10
|
2
|
8
|
735
|
808 |
-73 |
|
Grissin Bon Reggio Emilia |
59-66 |
70-67 |
78-72 |
75-87 |
84-85 |
|
Kwalifikacja do Top 32
Grupa B.
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
GRA |
OST |
DIJ |
MOGĄ |
LYO |
JAKO
|
---|
1
|
Herbalife Gran Canaria Las Palmas
|
20
|
10
|
10
|
0
|
837
|
704 |
133 |
|
Herbalife Gran Canaria Las Palmas |
|
79-70 |
94-60 |
101-81 |
73-66 |
74-63
|
2
|
Telenet Ostend
|
16
|
10
|
6
|
4
|
768
|
766 |
2 |
|
Telenet Ostend |
76-83 |
|
80-71 |
83-77 |
99-97 |
84-82
|
3
|
JDA Dijon
|
16
|
10
|
6
|
4
|
710
|
739 |
-29 |
|
JDA Dijon |
69-71 |
72-63 |
|
74-66 |
75-58 |
69-65
|
4
|
Foxtown Cantù
|
14
|
10
|
4
|
6
|
738
|
752 |
-14 |
|
Foxtown Cantù |
63-80 |
68-60 |
89-63 |
|
79-69 |
77-78
|
5
|
ASVEL Lyon Villeurbanne
|
13
|
10
|
3
|
7
|
744
|
791 |
-47 |
|
ASVEL Lyon Villeurbanne |
75-92 |
70-78 |
77-78 |
78-70 |
|
84-83
|
6
|
Artland Dragons Quakenbrück
|
11
|
10
|
1
|
9
|
725
|
770 |
-45 |
|
Artland Dragons Quakenbrück |
81-90 |
67-75 |
76-79 |
66-68 |
64-70 |
|
Kwalifikacja do Top 32
Grupa C
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
ROM |
NIE |
NYM |
SEV |
STARY |
CHA
|
---|
1
|
Virtus Rome
|
17
|
10
|
7
|
3
|
826
|
773 |
53 |
|
Virtus Rome |
|
84-79 |
78-72 |
84-82 |
83-81 |
100-69
|
2
|
SLUC Nancy
|
16
|
10
|
6
|
4
|
776
|
742 |
34 |
|
SLUC Nancy |
64-76 |
|
78-76 |
68-59 |
72-67 |
87-62
|
3
|
ČEZ Basketball Nymburk
|
15
|
10
|
5
|
5
|
771
|
780 |
-9 |
|
ČEZ Basketball Nymburk |
89-87 |
89-80 |
|
91-82 |
77-71 |
67-73
|
4
|
Baloncesto Sevilla
|
15
|
10
|
5
|
5
|
776
|
757 |
19 |
|
Baloncesto Sevilla |
98-80 |
85-75 |
65-66 |
|
68-59 |
80-75
|
5
|
Buty sportowe EWE Oldenburg
|
14
|
10
|
4
|
6
|
737
|
737 |
0 |
|
Buty sportowe EWE Oldenburg |
80-66 |
71-85 |
84-71 |
77-85 |
|
72-68
|
6
|
Proximus Spirou Charleroi
|
13
|
10
|
3
|
7
|
705
|
802 |
-97 |
|
Proximus Spirou Charleroi |
59-88 |
73-88 |
82-73 |
82-72 |
62-75 |
|
Kwalifikacja do Top 32
Grupa D
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
KHI |
STI |
LJU |
SP |
SZO |
TAKIELUNEK
|
---|
1
|
Khimki Moskwa
|
18
|
10
|
8
|
2
|
872
|
756 |
116 |
|
Khimki Moskwa |
|
82-78 |
105-77 |
90-68 |
98-84 |
94-65
|
2
|
Beşiktaş Integral Forex Istanbul
|
17
|
10
|
7
|
3
|
773
|
705 |
68 |
|
Beşiktaş Integral Forex Istanbul |
66-64 |
|
68-70 |
87-73 |
67-68 |
88-71
|
3
|
Union Olimpija Ljubljana
|
16
|
10
|
6
|
4
|
800
|
782 |
18 |
|
Union Olimpija Ljubljana |
85-88 |
57-80 |
|
89-84 |
89-67 |
90-61
|
4
|
Zenit St. Petersburg
|
15
|
10
|
5
|
5
|
808
|
809 |
-1 |
|
Zenit St. Petersburg |
89-86 |
86-90 |
75-74 |
|
81-61 |
84-70
|
5
|
Szolnoki Olaj
|
13
|
10
|
3
|
7
|
748
|
822 |
-74 |
|
Szolnoki Olaj |
65-79 |
70-73 |
80-86 |
96-94 |
|
96-84
|
6
|
VEF Riga
|
11
|
10
|
1
|
9
|
705
|
832 |
-127 |
|
VEF Riga |
79-86 |
64-76 |
74-83 |
66-74 |
71-61 |
|
Kwalifikacja do Top 32
Grupa E
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
VIL |
ZAKAZ |
LOT |
PLO |
BEL |
JER
|
---|
1
|
Lietuvos rytas Vilnius
|
18
|
10
|
8
|
2
|
840
|
774 |
66 |
|
Lietuvos rytas Vilnius |
|
92-80 |
82-91 |
79-72 |
92-65 |
98-88
|
2
|
Banvit Bandırma
|
16
|
10
|
6
|
4
|
788
|
768 |
20 |
|
Banvit Bandırma |
66-71 |
|
90-75 |
81-66 |
90-85 |
80-76
|
3
|
Krasny Oktyabr Volgograd
|
16
|
10
|
6
|
4
|
759
|
765 |
-6 |
|
Krasny Oktyabr Volgograd |
63-77 |
80-68 |
|
75-81 |
61-59 |
69-67
|
4
|
CSU Asesoft Ploiești
|
15
|
10
|
5
|
5
|
814
|
833 |
-19 |
|
CSU Asesoft Ploiești |
103-83 |
84-74 |
79-96 |
|
65-85 |
83-74
|
5
|
Partizan Nis Belgrad
|
13
|
10
|
3
|
7
|
734
|
774 |
-40 |
|
Partizan Nis Belgrad |
76-85 |
61-77 |
84-70 |
76-69 |
|
64-83
|
6
|
Jerozolima
|
12
|
10
|
2
|
8
|
806
|
827 |
-21 |
|
Hapoel Jerozolima |
70-81 |
78-82 |
78-79 |
110-112 |
82-79 |
|
Kwalifikacja do Top 32
Grupa F
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
KRA |
HERBATA |
IZM |
Strąk |
ZIE |
PT
|
---|
1
|
Lokomotiv Kuban-Krasnodar
|
20
|
10
|
10
|
0
|
795
|
653 |
142 |
|
Lokomotiv Kuban-Krasnodar |
|
87-46 |
75-63 |
79-76 |
78-68 |
72-60
|
2
|
PAOK Saloniki
|
16
|
10
|
6
|
4
|
726
|
726 |
0 |
|
PAOK Saloniki |
54-68 |
|
74-79 |
80-60 |
85-66 |
76-62
|
3
|
Pınar Karşıyaka Izmir
|
16
|
10
|
6
|
4
|
780
|
763 |
17 |
|
Pınar Karşıyaka Izmir |
85-93 |
81-87 |
|
86-78 |
83-67 |
71-67
|
4
|
Buducnost VOLI Podgorica
|
13
|
10
|
3
|
7
|
784
|
797 |
-13 |
|
Buducnost VOLI Podgorica |
63-77 |
76-81 |
79-82 |
|
100-85 |
87-69
|
5
|
Stelmet Zielona Góra
|
13
|
10
|
3
|
7
|
722
|
809 |
-87 |
|
Stelmet Zielona Góra |
78-97 |
84-77 |
71-69 |
76-90 |
|
69-79
|
6
|
BK Ventspils
|
12
|
10
|
2
|
8
|
665
|
724 |
-59 |
|
BK Ventspils |
60-69 |
63-66 |
72-81 |
82-75 |
51-58 |
|
Kwalifikacja do Top 32
Najlepsze 32
Top 32 rozgrywany jest od 6 stycznia do 11 lutego 2015 r górze cztery zespoły z każdej grupy sezonie są połączone przez osiem zespołów w rankingu 5 th i 6 th pierwszej fazie Euroligi :
Grupa G
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
KAZ |
STR |
NYM |
SP
|
---|
1
|
UNICS Kazan
|
10
|
6
|
4
|
2
|
460
|
432 |
28 |
|
UNICS Kazan |
|
60-82 |
75-67 |
103-67
|
2
|
Zenit St. Petersburg
|
9
|
6
|
3
|
3
|
439
|
479 |
-40 |
|
Strasbourg IG |
72-61 |
|
87-80 |
61-73
|
3
|
Strasbourg IG
|
9
|
6
|
3
|
3
|
450
|
433 |
17 |
|
ČEZ Basketball Nymburk |
79-84 |
72-66 |
|
72-84
|
4
|
ČEZ Basketball Nymburk
|
8
|
6
|
2
|
4
|
454
|
459 |
-5 |
|
Zenit St. Petersburg |
65-77 |
87-82 |
63-84 |
|
Kwalifikacja do fazy pucharowej
Grupa H
Kwalifikacja do fazy pucharowej
Grupa I
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
ZAG |
ROM |
LOT |
SAR
|
---|
1
|
Virtus Rome
|
10
|
6
|
4
|
2
|
473
|
442 |
31 |
|
Cedevita Zagreb |
|
91-90 |
92-101 |
83-80
|
2
|
Cedevita Zagreb
|
10
|
6
|
4
|
2
|
500
|
493 |
7 |
|
Virtus Rome |
73-66 |
|
82-66 |
87-66
|
3
|
Krasny Oktyabr Volgograd
|
9
|
6
|
3
|
3
|
471
|
482 |
-11 |
|
Krasny Oktyabr Volgograd |
65-83 |
86-88 |
|
71-66
|
4
|
CAI Zaragoza
|
7
|
6
|
1
|
5
|
434
|
461 |
-27 |
|
CAI Zaragoza |
84-85 |
67-53 |
71-82 |
|
Kwalifikacja do fazy pucharowej
Grupa J
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
LIM |
KHI |
HERBATA |
MOGĄ
|
---|
1
|
Khimki Moskwa
|
11
|
6
|
5
|
1
|
512
|
449 |
63 |
|
Limoges CSP |
|
72-86 |
71-59 |
81-70
|
2
|
Foxtown Cantù
|
9
|
6
|
3
|
3
|
454
|
449 |
5 |
|
Khimki Moskwa |
79-70 |
|
102-68 |
75-62
|
3
|
Limoges CSP
|
9
|
6
|
3
|
3
|
430
|
430 |
0 |
|
PAOK Saloniki |
68-79 |
78-82 |
|
78-77
|
4
|
PAOK Saloniki
|
7
|
6
|
1
|
5
|
421
|
489 |
-68 |
|
Foxtown Cantù |
68-57 |
99-88 |
78-70 |
|
Kwalifikacja do fazy pucharowej
Grupa K
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
MUN |
BAM |
DIJ |
LJU
|
---|
1
|
Bayern Monachium
|
12
|
6
|
6
|
0
|
534
|
437 |
97 |
|
Bayern Monachium |
|
87-63 |
93-84 |
90-84
|
2
|
Buty sportowe Brose Bamberg
|
9
|
6
|
3
|
3
|
444
|
474 |
-30 |
|
Buty sportowe Brose Bamberg |
52-90 |
|
81-86 |
91-90
|
3
|
JDA Dijon
|
8
|
6
|
2
|
4
|
453
|
498 |
-45 |
|
JDA Dijon |
74-84 |
56-86 |
|
77-81
|
4
|
Union Olimpija Ljubljana
|
7
|
6
|
1
|
5
|
473
|
495 |
-22 |
|
Union Olimpija Ljubljana |
80-90 |
65-71 |
73-76 |
|
Kwalifikacja do fazy pucharowej
Grupa L
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
ZGO |
VIL |
OST |
SEV
|
---|
1
|
PGE Turów Zgorzelec
|
11
|
6
|
5
|
1
|
553
|
501 |
52 |
|
PGE Turów Zgorzelec |
|
104-93 |
99-71 |
87-84
|
2
|
Lietuvos rytas Vilnius
|
9
|
6
|
3
|
3
|
553
|
514 |
39 |
|
Lietuvos rytas Vilnius |
98-86 |
|
111-83 |
100-78
|
3
|
Telenet Ostend
|
8
|
6
|
2
|
4
|
474
|
506 |
-32 |
|
Telenet Ostend |
79-80 |
75-69 |
|
72-64
|
4
|
Baloncesto Sevilla
|
8
|
6
|
2
|
4
|
473
|
532 |
-59 |
|
Baloncesto Sevilla |
76-97 |
88-82 |
63-94 |
|
Kwalifikacja do fazy pucharowej
Grupa M
Kwalifikacja do fazy pucharowej
Grupa N
Ranga
|
Zespół
|
Pkt
|
jot
|
sol
|
P.
|
Pp
|
Szt
|
Zróżn |
|
Wyniki (dom. \ Zew.) |
VAL |
KRA |
NIE |
PLO
|
---|
1
|
Lokomotiv Kuban-Krasnodar
|
12
|
6
|
6
|
0
|
492
|
416 |
76 |
|
Valencia BC |
|
89-90 |
77-46 |
87-92
|
2
|
Valencia BC
|
9
|
6
|
3
|
3
|
490
|
461 |
29 |
|
Lokomotiv Kuban-Krasnodar |
74-62 |
|
85-70 |
92-79
|
3
|
CSU Asesoft Ploiești
|
8
|
6
|
2
|
4
|
471
|
529 |
-58 |
|
SLUC Nancy |
73-75 |
57-66 |
|
84-67
|
4
|
SLUC Nancy
|
7
|
6
|
1
|
5
|
511
|
558 |
-47 |
|
CSU Asesoft Ploiești |
86-100 |
59-85 |
88-81 |
|
Kwalifikacja do fazy pucharowej
Faza eliminacji
Mecze rozgrywane są w dwóch suchych rundach. Zwycięzca jest określany poprzez zsumowanie punktów zdobytych w obu meczach. Zespół oznaczony jako N O 1 jest ten, który otrzymuje się dopasowanie zwrotny.
Runda 16 rozgrywana jest od 3 do 11 marca 2015 r., Ćwierćfinały od 17 do 25 marca 2015 r., Półfinały od 31 marca do 8 kwietnia 2015 r., A finały od 24 do 29 kwietnia 2015 r.
Nagrody indywidualne
Roczne nagrody
Nagrody tygodniowe
MVP dziennie
Sezon zasadniczy
Najlepsze 32
1/8 finału
Ćwierćfinały
Półfinały
Zobacz też
Link zewnętrzny
Uwagi i odniesienia
-
(in) " System rozgrywek Eurocup 2014-15 " , Euroliga,29 października 2014
-
(w) „ 2014-15 Eurocup MVP: Tyrese Rice, Chimki Moscow Region ” na Eurocupbasketball.com , Euroleague,23 kwietnia 2015
-
(w) „ Wyjątkowy sezon czapek ryżu jako MVP finałów Eurocup ” na Eurocupbasketball.com , Euroliga,29 kwietnia 2015
-
(w) „ Trener roku Eurocup 2014-15: Aito Garcia Reneses, Herbalife Gran Canaria Las Palmas ” na Eurocupbasketball.com , Euroliga,15 kwietnia 2015
-
(w) Zwycięzca „ 2014-15 Eurocup Rising Star Trophy: Kristaps Porziņģis, Baloncesto Seville ” na Eurocupbasketball.com , Euroliga,14 kwietnia 2015
-
(w) „ 2014-15 All-Eurocup pierwszy, drugi zespół annoncé ” na Eurocupbasketball.com , Euroliga,16 kwietnia 2015
-
(w) „ Ćwierćfinały, MVP w meczu 1: Tyrese Rice of Khimki i Krunoslav Simon z Lokomotiv ” na Eurocupbasketball.com , Euroliga,19 marca 2015 r
-
(w) „ Ćwierćfinały, mecz 2 MVP: James White, BC UNICS ” na Eurocupbasketball.com , Euroliga,26 marca 2013
-
(w) „ Półfinały, mecz 1 MVP: Walter Tavares, Herbalife Gran Canaria Las Palmas ” na Eurocupbasketball.com , Euroliga,02 kwietnia 2015
-
(w) „ Półfinały, MVP z drugim meczem : Tyrese Rice i James Augustine, Khimki ” na Eurocupbasketball.com , Euroliga,9 kwietnia 2015