Sport | Nordic Ski |
---|---|
Organizatorzy | Międzynarodowa Federacja Narciarska |
Redagowanie | 48 tys |
Miejsca) | Oslo , Norwegia |
Przestarzały | 24 lutego do6 marca 2011 r |
Trials | 21 |
Oficjalna strona internetowa | oslo2011.no |
48 th edycja Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym odbędzie się od 24 lutego do6 marca 2011 rw Oslo ( Norwegia ). Miasto otrzymuje nagrodę za organizację tego dwuletniego konkursu w dniu25 maja 2006w Vilamoura w Portugalii przez Międzynarodową Federację Narciarską , organ organizujący zawody.
Oslo jest gospodarzem tego wydarzenia po raz piąty po edycji z 1930 r. , Olimpijskiej z 1952 r. , Z 1966 r. I z 1982 r .
Val di Fiemme ( Włochy ) i Zakopane ( Polska ) również brały udział w wyścigu o organizację tych mistrzostw świata, ale głosowanie wygrało norweskie miasto .
q | Kwalifikacja | vs | Wyścigi |
Wydarzenia | Kalendarz | ||||||||||||||
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
luty | Marsz | ||||||||||||||
Ceremonia otwarcia | • | ||||||||||||||
S k i d e f o n d | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mężczyźni | |||||||||||||||
Bezpłatny sprint |
vs | ||||||||||||||
Bieg pościgowy 15 km dowolny + 15 km styl klasyczny |
vs | ||||||||||||||
15 km w stylu klasycznym |
q | vs | |||||||||||||
Klasyczny sprint drużynowy |
vs | ||||||||||||||
Sztafeta 4 × 10 km darmowa i klasyczna |
vs | ||||||||||||||
50 km bezpłatnie |
vs | ||||||||||||||
Kobiety | |||||||||||||||
Bezpłatny sprint |
vs | ||||||||||||||
Bieg pościgowy 15 km 7,5 km dowolny + 7,5 km styl klasyczny |
vs | ||||||||||||||
10 km stylem klasycznym |
q | vs | |||||||||||||
Klasyczny sprint drużynowy |
vs | ||||||||||||||
4 × 5 km darmowe i klasyczne |
vs | ||||||||||||||
30 km bezpłatnie |
vs | ||||||||||||||
S a u t to s k i | |||||||||||||||
Mężczyźni | |||||||||||||||
K90 | q | vs | |||||||||||||
K90 drużynami | vs | ||||||||||||||
K120 | q | vs | |||||||||||||
K120 drużynami | vs | ||||||||||||||
Kobiety | |||||||||||||||
K90 | vs | ||||||||||||||
C o m b i n e | |||||||||||||||
Mężczyźni | |||||||||||||||
Indywidualna K90 + 10 km |
vs | ||||||||||||||
Zespołami K90 + 4 × 5 km |
vs | ||||||||||||||
Indywidualna K120 + 10 km |
vs | ||||||||||||||
Zespołami K120 + 4 × 5 km |
vs |
W mistrzostwach świata bierze udział 50 krajów:
Algieria i Luksemburg ogłosiły wycofanie przed rozpoczęciem zawodów.
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Norwegia | 8 | 6 | 6 | 20 |
2 | Austria | 7 | 2 | 1 | 10 |
3 | Szwecja | 2 | 2 | 1 | 5 |
4 | Niemcy | 1 | 4 | 3 | 8 |
5 | Finlandia | 1 | 1 | 2 | 4 |
6 | Francja | 1 | 0 | 1 | 2 |
7 | Kanada | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Polska | 0 | 2 | 2 | 4 |
9 | Rosja | 0 | 2 | 2 | 4 |
10 | Włochy | 0 | 2 | 0 | 2 |
11 | Słowenia | 0 | 0 | 2 | 2 |
12 | szwajcarski | 0 | 0 | 1 | 1 |
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Szczegółowe wyniki darmowego sprintu |
Marcus Hellner Szwecja |
Petter Northug Norwegia |
Emil Jönsson Szwecja |
Bieg pościgowy 15 km stylem klasycznym + 15 km dowolnie H. Szczegółowe wyniki |
Petter Northug Norwegia |
Maxim Vylegzhanin Rosja |
Ilia Chernousov Rosja |
15 km klasyczne szczegółowe wyniki |
Matti Heikkinen Finlandia |
Eldar Rønning Norwegia |
Martin Johnsrud Sundby, Norwegia |
Szczegółowe wyniki klasycznego sprintu drużynowego |
Kanada Devon Kershaw Alex Harvey |
Norwegia Petter Northug Ola Vigen Hattestad |
Rosja Alexander Panzhinskiy Nikita Kriukov |
4 × 10 km wolne i szczegółowe wyniki klasycznej sztafety |
Norwegia Martin Johnsrud Sundby Eldar Rønning Tord Asle Gjerdalen Petter Northug |
Szwecja Daniel Richardsson Johan Olsson Anders Södergren Marcus Hellner |
Niemcy Jens Filbrich Axel Teichmann Franz Göring Tobias Angerer |
50 km bezpłatne szczegółowe wyniki |
Petter Northug Norwegia |
Maxim Vylegzhanin Rosja |
Tord Asle Gjerdalen Norwegia |
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Szczegółowe wyniki K90 |
Daniela Iraschko Austria |
Elena Runggaldier Włochy |
Coline Mattel France |
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy |
---|---|---|---|
Indywidualne wyniki szczegółowe K90 + 10 km |
Eric Frenzel Niemcy |
Tino Edelmann Niemcy |
Felix Gottwald Austria |
Szczegółowe wyniki zespołu K90 + 4 × 5 km |
Austria David Kreiner Bernhard Gruber Felix Gottwald Mario Stecher |
Niemcy Johannes Rydzek Björn Kircheisen Tino Edelmann Eric Frenzel |
Norwegia Håvard Klemetsen Mikko Kokslien Jan Schmid Magnus Moan |
Indywidualne wyniki szczegółowe K120 + 10 km |
Jason Lamy-Chappuis Francja |
Johannes Rydzek Niemcy |
Eric Frenzel Niemcy |
Szczegółowe wyniki zespołu K120 + 4 × 5 km |
Austria Bernhard Gruber David Kreiner Felix Gottwald Mario Stecher |
Niemcy Johannes Rydzek Björn Kircheisen Eric Frenzel Tino Edelmann |
Norwegia Mikko Kokslien Håvard Klemetsen Jan Schmid Magnus Moan |