Sierpień. RG. Wim. NAS.
Prosty 1/32 1/16 1/32 1/32
Podwójnie 1/2 V (1) 1/8 1/8
Mieszany 1/2 1/4

Pablo Cuevas , urodzony dnia1 st styczeń 1986w Concordia ( Argentyna ), jest zawodowym tenisistą Urugwaju .

Kariera

Zdobył 14 tytułów singlowych Challenger : Tunica Resorts , Scheveningen i Lima w 2007, Neapol i Montevideo w 2009, Szczecin w 2010, Buenos Aires w 2013 oraz Barranquilla , Mestre , Guayaquil i Montevideo w 2014 , Montevideo w 2017 oraz Tunis i Aix-in. -Prowansja w 2019 roku .

Jest także głównym zawodnikiem drużyny Urugwaju Davisa Cup .

Najlepszym występem w jego karierze było zwycięstwo w turnieju deblowym Rolanda Garrosa 2008 z peruwiańskim Luisem Horną . Bili zaszczepionego N O  1, braci Bob i Mike Bryan w ćwierć-końcowy (6-3, 5-7, 7-6 1 ), a liczbę 2 Daniel Nestor i Nenad Zimonjic końcowy (6-2, 6-3 ). Jest to pierwsze zwycięstwo w Grand Slam dla dwóch południowych Amerykanów następnie klasyfikowane 50 th i 43 th  miejsce w rankingu podwójnie.

W 2014 roku w grze pojedynczej wygrał w Båstad , wchodząc do stołu finałowego z chronioną klasyfikacją. Bije rozstawiony n o,  6 Jeremy Chardy w pierwszym etapie, a następnie pół-końcowy Fernando Verdasco zaszczepiono N O  3 (7-6 6 , 6-3). W finale z łatwością przebije rozstawiony n o,  5 João Sousa (6-2, 6-1) i wygrał swój pierwszy tytuł w karierze 28 lat, kiedy to jest w rankingu 111 th na całym świecie. W następnym tygodniu w Umag , on zakwalifikowany do finałowego stołu w tym pokonując Andreas Seppi w dwóch setach, ale przede wszystkim rozstawiony n o  1 Fabio Fognini (6-3, 6-4) podpisać nowy ostateczna. Pokonuje łatwo Tommy Robredo zaszczepiono n O  2 (6-3, 6-4), w celu zaoferowania drugą tytułu.

W 2015 roku w Sao Paulo zdobył swój trzeci tytuł jako rozstawiony n o  5. bije Nicolás Almagro w trzech setach, Santiago Giraldo i końcowe wykwalifikowanych włoskiej Luca Vanni w trzech setach w trudnym meczu. Po tym 3 e  sięgnął jego najwyższych w singlu z 21 th  na świecie. W kwietniu w Stambule , przeniósł się do finału, pokonując Thomaz Bellucci i 11 th Światowy Grigor Dimitrov w dwóch setach, ale stracił do Roger Federer w ostatniej, ale bardzo mocno (3-6 6 11 -7). W Rzymie związany z David Marrero , bili głowice serii n o  6 i n O  3, przed wygranej w ostatecznym przed parą n O  5 turnieju Marcel Granollers i Marc Lopez (6-4, 7, 5) w 1 h 31. Wygrali swój pierwszy Masters 1000 w deblu.

Następnie na Roland Garros jak zaszczepiono n O  21 pokonał w pierwszej rundzie Sam Groth czterech rundach, następnie Dominic Thiem (7-6 7 7-5 6 5 -7, 7-5) w napiętym meczu. W trzeciej rundzie przeciwstawił się Gaëlowi Monfilsowi , prowadząc 2 sety do jednego i 4-1 double break w czwartej, zanim przegrał (6-4, 6 1 -7, 6-3, 4-6, 3-). 6) i pozwól swojemu przeciwnikowi wrócić, aby wygrać mecz, tracąc okazję do zmierzenia się z Rogerem Federerem w 1/8 finału.

Trudno ATP 500 w Pekinie , to przebije 5 th Światowy Tomáš Berdych (6-4, 6-4) w wejściu turnieju zamieni każdy z jego sześciu punktów przerwę. Następnie pokonał w drugiej rundzie wielkiego serwera chorwackiej i 18 -tego Światowego Ivo Karlović w dwóch tie-break, aby przejść do ćwierćfinałów, ale przegrał w trzech setach przeciwko Fabio Fognini .

W lutym wygrał turniej ATP 500 w Rio de Janeiro , jego najbardziej prestiżowe indywidualne trofeum. Następnie 45 th  graczem na świecie, przed turniejem, zwalcza on w tym Federico Delbonis (6-4, 7-6 4 ) w ćwierćfinale, ale przede wszystkim n o  5 Światowej Rafael Nadal w półfinale, przeciwko którym wygrał po raz pierwszy (6 6 -7, 7-6 3 , 6-4) po meczu w prawie trzy i pół godziny i podpisaniu najlepszego zwycięstwa w karierze. W ostatecznym bije argentyńskie Guido Pella 71 th świecie po 2 h 16 modelowej (6-4 6 5 -7 6-4), odtwarzanie jego pierwszego końca na torze ATP. Dzięki temu zwycięstwu wrócił na szczyt 30, w 27 -tego  miejsca. W następnym tygodniu w São Paulo zdobył swój drugi tytuł z rzędu, pokonując bardziej bliskich rywali, w tym Dušana Lajovicia na pół i Hiszpana Pablo Carreño-Busta w finale, wszyscy w równych setach.

W Madrycie Masters przezwycięża Philipp Kohlschreiber (6-3, 3-6, 7-6, 5 ) i francuskie Monfils nasionami n O  13 (6 5 -7, 6-3, 7-6 4 ) w dwóch intensywnych dopasowania, pozwalając zakwalifikował się po raz pierwszy w ósmym turnieju Masters 1000. Nadal miał świetny mecz w trzech setach z Nickiem Kyrgios , ale tym razem przegrał. Następnie na Roland Garros , dotarł do trzeciej rundy, pokonując wystarczająco mocno wykwalifikowaną Tobias Kamke i Quentin halys przed utratą w czterech zestawach przeciwko Czech Tomas Berdych 8 th World.

Na trawie (która nie jest jego ulubioną nawierzchnią) miał wspaniały tydzień w Nottingham , pokonując twardych przeciwników, takich jak Stéphane Robert , Daniel Evans , a następnie Márcos Baghdatís (6-4, 4-6, 7-6 8 ) w kwartale, przed pokonaniem wspaniałego luksemburskiego serwera Gillesa Müllera (3-6, 7-6 3 , 6-4) i tym samym zakwalifikował się do swojego pierwszego finału na tej nawierzchni. Jednak traci przeciwko Steve Johnson (6 5 -7, 5-7) w ciasnym gry.

Wracając do ceglanego murawy w lipcu na turnieju w Hamburgu , bez większych trudności zakwalifikował się do finału, nie przegrywając seta, ale pokazał wiele emocji przeciwko Martinowi Kližanowi (1-6, 4-6), kompletnie omijając swój finał.

2017 - Trzeci z rzędu tytuł w São Paulo i pierwszy półfinał w Masters 1000

W São Paulo pokonał Argentyńczyków Facundo Bagnisa i Diego Schwartzmana , a następnie rozstawionego z numerem 1, Pablo Carreño-Busta (6-3, 7-6 2 ). W finale, przerwany przez deszcz i rozgrywa się w ciągu dwóch dni, Cuevas skończyło się bicie Albert Ramos-Vinolas na koniec niepewności (6 3 -7, 6-4, 6-4), oferując sobie punkt końcowy na serwis łyżką po trzech godzinach meczu. Zdobył pierwszy tytuł w swoim sezonie i trzeci z rzędu tytuł w São Paulo.

Na Masters Indian Wells , pokonał nieregularne Martin Klizan (7-6 3 , 7-6 5 ), Fabio Fognini (6-1, 6-4) i 12 th World, belgijski David Goffin (6- 3, 3- 6, 6-3), aby zakwalifikować się po raz pierwszy w ćwierćfinale Masters 1000 . Ale przegrał z Pablo Carreño (1-6, 6-3 6 4 -7) po stracie dwóch punktów meczowych.

Rozpoczyna sezon na europejskiej glinie od Monte-Carlo Masters . Z łatwością wygrał z Viktorem Troickim i João Sousą, awansując na ósme miejsce. Z łatwością pokonał (6-4, 6-4) 3 miejsce na świecie, Stanisława Wawrinkę, rozgrywając wielki mecz zwłaszcza w zagrywce ze Szwajcarami, co pozwoliło mu awansować do drugiego ćwierćfinału Masters 1000. Mimo dobrego tygodnia , przegrał z Francuzem Lucasem Pouille (0-6, 6-3, 5-7) po zagrywce na mecz przy 5-4 i prowadził 30-0. W grze podwójnej z Indianinem Rohanem Bopanną wyeliminowali rozstawienia z numerami 5, 1 i 7: Raven Klaasen / Rajeev Ram , Henri Kontinen / John Peers i Feliciano López / Marc López w 1:15, aby zdobyć tytuł. Na Madrid Masters zachowuje się jak niebezpieczny zawodnik na tej nawierzchni, gdzie Pablo pierwszy z trudem mija po prawie trzech godzinach, Thomaz Bellucci (7-6 2 , 4-6, 7-6 6 ) w pierwszej rundzie mija się w pobliżu wyjście. Następnie pokonał Francuzów Nicolasa Mahuta (5-7, 6-4, 6-4) i Benoît Paire (7-5, 0-6, 6-1) w trzech setach w meczach z wzlotami i upadkami, przed wyeliminowaniem młodych Niemiec Alexander Zverev (3-6, 6-0, 6-4) po wspaniałym punkcie, który ożywi go w meczu. Kwalifikuje się po raz pierwszy w półfinale Masters 1000, ale traci w ciągu 1 godziny 23 (4-6, 4-6) w stosunku do N °  9 globalnego Dominic Thiem .

2019

W Roland Garros pokonał francuskiego gościa Maxime'a Janviera, a następnie odchodzącego na emeryturę Brytyjczyka Kyle'a Edmunda . W trzeciej rundzie stracił na czele serii n °  4, austriackiego Dominic Thiem .

Tytuły singli mężczyzn

N O Przestarzały Nazwa i miejsce turnieju Kategoria Obdarowanie Powierzchnia Finalista Wynik
1 07-07-2014  Skistar Swedish Open Båstad ATP 250 426 605  € Ziemia  ( zewn. ) João Sousa 6-2, 6-1 Trasa
2 21-07-2014  Vegeta Croatia Open Umag ATP 250 426 605  € Ziemia  ( zewn. ) Tommy Robredo 6-3, 6-4 Trasa
3 09-02-2015  Brasil Open São Paulo ATP 250 444 650  zł Ziemia  ( wewn. ) Luca Vanni 6-4, 3-6, 7-6 4 Trasa
4 02-15-2016  Rio Otwarte przez Claro Rio de Janeiro ATP 500 1 333 085  $ Ziemia  ( zewn. ) Guido Pella 6-4, 6 5 -7, 6-4 Trasa
5 22-02-2016  Brasil Open , São Paulo ATP 250 436 220  zł Ziemia  ( zewn. ) Pablo Carreño-Busta 7-6 4 , 6-3 Trasa
6 27-02-2017  Brasil Open , São Paulo ATP 250 455 565  $ Ziemia  ( zewn. ) Albert Ramos-Viñolas 6 3 -7, 6-4, 6-4 Trasa

Finały gry pojedynczej mężczyzn

N O Przestarzały Nazwa i miejsce turnieju Kategoria Obdarowanie Powierzchnia Zwycięzca Wynik
1 27-04-2015  TEB BNP Paribas Istanbul Open Stambuł ATP 250 439 405  € Ziemia  ( zewn. ) Roger Federer 6-3, 7-6 11 Trasa
2 06-19-2016  Aegon Open Nottingham Nottingham ATP 250 648 255  € Trawa ( zewn. ) Steve Johnson 7-6 5 , 7-5 Trasa
3 07-11-2016  Mistrzostwa Niemiec w Tenisie Hamburg ATP 500 1 388 830  € Ziemia  ( zewn. ) Martin Kližan 6-1, 6-4 Trasa
4 29-04-2019  Millennium Estoril Open Estoril ATP 250 524 340  € Ziemia  ( zewn. ) Stefanos Tsitsipás 6-3, 7-6 4 Trasa

Tytuły deblowe mężczyzn

N O Przestarzały Nazwa i miejsce turnieju Kategoria Obdarowanie Powierzchnia Partner Finaliści Wynik
1 25-05-2008  Roland-Garros
  Paryż
G. Szlema 7 077 680  € Ziemia  ( zewn. ) Luis Horna Nenad Zimonjić Daniel Nestor
6-2, 6-3 Trasa
2 02-02-2009  Movistar Otwarte
  Viña del Mar
ATP 250 445 000  $ Ziemia  ( zewn. ) Brian dabul František Čermák Michal Mertiňák
6-3, 6-3 Trasa
3 19-10-2009  Puchar Kremla
  Moskwa
ATP 250 1 000 000  $ Trudne ( wewn. ) Marcel granollers František Čermák Michal Mertiňák
4-6, 7-5, [10-8] Trasa
4 08-02-2010  Brazylia Open
  Costa do Sauípe
ATP 250 442 500  zł Ziemia  ( zewn. ) Marcel granollers Łukasz Kubot Oliver Marach
7-5, 6-4 Trasa
5 05-10-2015  Internazionali BNL d'Italia
  Rzym
Mistrzowie 1000 3 288 530  € Ziemia  ( zewn. ) David Marrero Marcel Granollers Marc López
6-4, 7-5 Trasa
6 20-02-2017  Rio Open prezentowane przez Claro
  Rio de Janeiro
ATP 500 1 461 560  $ Ziemia  ( zewn. ) Pablo Carreño-Busta Juan Sebastian Cabal Robert Farah
6-4, 5-7, [10-8] Trasa
7 04-16-2017  Monte Carlo Rolex Masters
  Monte Carlo
Mistrzowie 1000 4 273 775  € Ziemia  ( zewn. ) Rohan Bopanna Feliciano López Marc López
6-3, 3-6, [10-4] Trasa
8 31.07.2017  Generali Open
  Kitzbühel
ATP 250 482.060  € Ziemia  ( zewn. ) Guillermo Durán Hans Podlipnik-Castillo Andrei Vasilevski
6-4, 4-6, [12-10] Trasa
9 23-10-2017  Erste Bank Open
  Wiedeń
ATP 500 2 035 415  € Trudne ( wewn. ) Rohan Bopanna Marcelo Demoliner Sam Querrey
7-6 7 , 6 4 -7, [11-9] Trasa

Debel mężczyzn – finały

N O Przestarzały Nazwa i miejsce turnieju Kategoria Obdarowanie Powierzchnia Zwycięzcy Partner Wynik

2009 - - 2 e  wieży (1/32) Jesse Levine 2 e  wieży (1/32) Daniel Köllerer
2010 1 st  okrągły (1/64) Feliciano Lopez 1 st  okrągły (1/64) JC Ferrero - 2 e  wieży (1/32) Ryba Mardy
2011 1 st  okrągły (1/64) Frederico Gil 1 st  okrągły (1/64) Antonio Veić - -
2013 - 2 e  wieży (1/32) Gilles Simon - 1 st  okrągły (1/64) Janko Tipsarević
2014 - 2 e  wieży (1/32) F. Verdasco 1 st  okrągły (1/64) Radek Štěpánek 1 st  okrągły (1/64) Kevina Andersona
2015 1 st  okrągły (1/64) Pan Bachinger  Wieża 3 e (1/16) Gaël Monfils 1 st  okrągły (1/64) Denis kudla 2 e  wieży (1/32) Fabio Fognini
2016 2 e  wieży (1/32) Nick kyrgios  Wieża 3 e (1/16) Tomasz Berdycz 1 st  okrągły (1/64) Andriej Kuzniecow 2 e  wieży (1/32) Nicolás Almagro
2017 1 st  okrągły (1/64) D. Schwartzmana  Wieża 3 e (1/16) F. Verdasco - 1 st  okrągły (1/64) Damir Džumhur
2018 2 e  wieży (1/32) Ryan Harrison 2 e  wieży (1/32) Kevina Andersona 1 st  okrągły (1/64) Simone bolelli -
2019 2 e  wieży (1/32) Grigor Dymitrow  Wieża 3 e (1/16) Dominik Thiem 2 e  wieży (1/32) Jiří Veselý 2 e  wieży (1/32) Kamil Majchrzak
2020 1 st  okrągły (1/64) Gilles Simon 2 e  wieży (1/32) Stefanos Tsitsipás Anulowany 1 st  okrągły (1/64) Skarpeta Jack
2021 2 e  wieży (1/32) Alex de Minaur 2 e  wieży (1/32) Novak Djokovic

Uwaga  : po prawej stronie wyniku znajduje się nazwa ostatecznego przeciwnika.