1 Oficjalne zawody krajowe i międzynarodowe.
2 oficjalne mecze (w tym mecze towarzyskie zatwierdzone przez FIFA).
Ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2020 r.

Giampaolo Pazzini , urodzony dnia2 sierpnia 1984w Pescia , był włoski międzynarodowy piłkarz , który jest obecnie na emeryturze.

Klub

Atalanta i Fiorentina

Przeszkolony w Atalanta , zaczyna się z pierwszym zespołem w sezonie 2003-2004, gdy klub gra w Serie B . Bardzo szybko narzuciła się do tego stopnia, że ​​zwróciła na siebie uwagę Fiorentiny, która wydała około 6,5 mln euro wstyczeń 2005by go nabyć. Mając zaledwie 20 lat, ta duża suma pieniędzy jest dużą presją i Giampaolo Pazzini spędzi cztery mieszane lata w Fiorentinie. Latem 2008 roku klub z Florentin zatrudnił nawet napastnika reprezentacji Włoch Alberto Gilardino, a Pazzini musi teraz zadowolić się statusem dublera.

UC Sampdoria

Mimo że wszystko cieszyło się dobrą oceną, podpisał podczas zimowego okienka transferowego w Sampdorii za dziewięć milionów euro. Jego debiut w Genui był piorunujący, ponieważ natychmiast stworzył wspaniały duet ofensywny z Antonio Cassano i strzelił jedenaście goli w ciągu pół sezonu. W sezonie 2009-2010 potwierdził swoje dobre występy w koszulce Sampdorii.

Inter Mediolan

Podczas zimowego okienka transferowego 2011 Giampaolo Pazzini dołączył do Interu Mediolan brazylijskiego Leonardo za dwanaście milionów euro plus wymianę Jonathana Biabiany i Luca Caldirola. 30 stycznia 2011, na swój pierwszy mecz zagrał w meczu z US Palermo i w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa swojej rodziny, zdobywając w szczególności dublet i wymierzając rzut karny (3-2). 13 marca 2012 r., dostaje rzut karny przeciwko Olympique Marsylia i przekształca go, aby strzelić drugiego gola dla swojej drużyny (2-1 dla Interu w rewanżu), co nie wystarczy, aby klub Lombard zakwalifikował się, ponieważ OM strzelił gola na zewnątrz.

AC Mediolan

22 sierpnia 2012, Giampaolo Pazzini podpisuje trzyletni kontrakt z AC Milan . Klub Lombard sprzedał swojego międzynarodowego Antonio Cassano w formie wymiany +7,5 mln euro.

1 st wrzesień 2012, w swoim pierwszym meczu jako starter w Bolonii zdobył hat-tricka.

Hellas Werona

Opuszczony przez AC Milan pod koniec sezonu 2014-2015 Giampaolo Pazzini jest zaangażowany przez pięć lat w Hellas Verona . Klub spadł pod koniec sezonu, a Pazzini pozostał, aby grać w następnym sezonie w Serie B. Nie tracąc swoich umiejętności, strzelił 23 gole i skończył jako najlepszy strzelec w Serie B, dzięki czemu pomógł swojemu klubowi zająć drugie miejsce w Serie B. mistrzostwo i powrót do Serie A.

Wraca do klubu po wypożyczeniu na 6 miesięcy. Następnie grał półtora sezonu w Hellas Verona przed przejściem na emeryturę.

Levante UD

Nie mając czasu na grę z włoskim klubem Hellas Verona, Giampaolo Pazzini zapisał się na sześciomiesięczną pożyczkę do hiszpańskiego klubu Levante UD, 31 stycznia 2018.

drużyna narodowa

Pazzini wygrywa Mistrzostwa Europy do lat 19 w 2003 roku . Jest trucizną dla swoich przeciwników z lewej flanki włoskiego ataku. W półfinale wyeliminował Czechy w doliczonym czasie gry (1:0), zanim strzelił drugiego gola w finale.

Gracz przyszłości, w latach 2004-2007 był członkiem włoskiej drużyny Espoirs 24 marca 2007 r., powraca w szczególności w historii mitycznego stadionu Wembley , stając się pierwszym graczem, który strzelił gola podczas ponownego otwarcia meczu. Tej nocy osiągnął również hat-tricka.

Po tych imponujących występach z Sampdorią w Genui po raz pierwszy został wybrany do reprezentacji Włoch na mecz z Czarnogórą na28 marca 2009. Wymiana na kickoff, to jest w 59 th  minutę i gola w 73 th  minucie gola na 2-0 uszczelnioną włoskiej zwycięstwo. Po swoim dobrym występie Lippi stanął w kolejce do wejścia w następnym meczu z Irlandią. Na nieszczęście dla niego został poważnie wykluczony za niezamierzone szturchnięcie Johna O'Shea po trzech minutach gry.Pomimo tego incydentu, wciąż jest regularnie wzywany przez Marcello Lippiego i został wybrany z listy 23 graczy, którzy wzięli udział w 2010 roku. Puchar Świata z Squadra Azzurra.

Statystyka

W klubie

Statystyki Giampaolo Pazzini na dzień 3 sierpnia 2020 r.
Pora roku Klub Mistrzostwo Puchar (y) Konkurencja (y)

Lista goli dla Giampaolo Pazzini
00 Przestarzały Lokalizacja Konkurencja Wynik Przeciwnik Szczegół Sól.
1 st 28 marca 2009 Stadion Miejski Podgorica , Podgorica , Czarnogóra Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010 V 0-2 Czarnogóra Gol strzelony po 73 minutach73 rd głowy 0- 2 1 re
2 nd 3 czerwca 2011 Stadio Alberto-Braglia , Modena , Włochy Eliminacje Euro 2012 V 3-0 Estonia Bramka zdobyta po 68 minutach68 tys prawa noga 3 -0 17 th
3 rd 6 września 2011 Stadion Artemio-Franchi , Florencja , Włochy V 1-0 Słowenia Bramka zdobyta po 81 minutach81 tys prawa noga 1 -0 21 th
4 th 11 listopada 2011 Stadion Miejski , Wrocław , Polska Przyjazna gra V 0-2 Polska Bramka zdobyta po 60 minutach60 th prawa noga 0- 2 22 nd
Całkowity 4 gole (3 z prawej nogi i 1 z główki), w 25 selekcjach pomiędzy 28 marca 2009 i 11 września 2012.