do 4 września 2015 Faza końcowa:od 28 maja 2016

Cele 48 (3,2 goli na mecz)
Najlepszy gracz Dawid Muta
Najlepszy strzelec (s) Rajmund Gunemba (5)

Nawigacja

2016 Puchar Narodów Oceanii lub 2016 OFC Nations Cup jest wydanie dziesiąte z Pucharu Narodów Oceanii , organizowane przez Oceania Football Confederation (OFC).

Puchar Oceanii jest również częścią kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA 2018 w Rosji , ponieważ pierwsza trójka każdej grupy turnieju finałowego rozgrywa jesienią 2016 roku drugą fazę kwalifikacji strefy Oceanii. Ponadto zwycięzca kwalifikuje się do Pucharu Konfederacji 2017 w Rosji. Turniej odbywa się w Papui Nowej Gwinei.

To Nowa Zelandia, która zdobyła trofeum po pokonaniu kraju gospodarza, Papui Nowej Gwinei pod koniec serii rzutów karnych po remisie 0:0 po dogrywce. Nowozelandczycy są koronowany po raz piąty podczas Kapuls, finaliści , uzyskać swój najlepszy wynik.

Aktorzy Pucharu Oceanii

Zaangażowane zespoły

Jedenaście obecnych drużyn narodowych i członkowie OFC są również członkami FIFA i kwalifikują się do tego turnieju.

Zakwalifikowany bezpośrednio do ostatniej fazy Zakwestionowanie rundy wstępnej

Zawody

Runda wstępna

Runda eliminacyjna dotyczy 4 najgorszych narodów konfederacji w rankingu FIFA z miesiącakwiecień 2014. Wszystkie te drużyny spotykają się na turnieju organizowanym od31 sierpnia do 4 września 2015 r.w archipelagu Tonga . Zwycięzca kwalifikuje się do ostatniej fazy.

Zaszeregowanie
Ranga Zespół Pts J g NIE P Bp Pne Różnica
1 Samoa 6 3 2 0 1 6 3 +3
2 Samoa Amerykańskie 6 3 2 0 1 6 4 +2
3 Wyspy Cooka 6 3 2 0 1 4 2 +2
4 Tonga 0 3 0 0 3 1 8 -7

Wykwalifikowane zespoły; Pts = punktów; J = grał; G = wygrana; N = zero; P = utracone;
Bp = cele dla; Bc = gole przeciwko; Diff  = różnica bramek.

31 sierpnia 2015 r. Tonga 0 - 3 Wyspy Cooka Centrum Loto-Tonga Soka , Nukuʻalofa
13:00 czasu lokalnego
Arbitraż: Ravitesh Behari
31 sierpnia 2015 r. Samoa 3 - 2 Samoa Amerykańskie Centrum Loto-Tonga Soka , Nukuʻalofa
15:30 czasu lokalnego
Arbitraż: Nelson Sogo
2 września 2015 r. Wyspy Cooka 1 - 0 Samoa Centrum Loto-Tonga Soka , Nukuʻalofa
Arbitraż: Robinson Banga
2 września 2015 r. Tonga 1 - 2 Samoa Amerykańskie Centrum Loto-Tonga Soka , Nukuʻalofa
Arbitraż: Salesh Chand
4 września 2015 r. Tonga 0 - 3 Samoa Centrum Loto-Tonga Soka , Nukuʻalofa
Sędzia : Averii Jacques
4 września 2015 r. Samoa Amerykańskie 2 - 0 Wyspy Cooka Centrum Loto-Tonga Soka , Nukuʻalofa

Faza końcowa

Pierwsza runda

8 drużyn jest podzielonych na dwie grupy po cztery. Każda staje twarzą w twarz z pozostałymi trzema w swojej grupie. Pod koniec trzech dni pierwsze dwie z każdej grupy kwalifikują się do półfinałów.

grupa A Zaszeregowanie
1 Papua Nowa Gwinea 5 3 1 2 0 11 3 +8
2 Nowa Kaledonia 5 3 1 2 0 9 2 +7
3 Tahiti 5 3 1 2 0 7 3 +4
4 Samoa 0 3 0 0 3 0 19 -19

29 maja 2016 Papua Nowa Gwinea 1 - 1 Nowa Kaledonia Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
16:00 czasu lokalnego
Semmy Gol strzelony po 41 minutach41 tys Gol strzelony po 84 minutach84 th Saiko Arbitraż: Matthew Conger
(Raport)
1 st czerwiec 2.016 Papua Nowa Gwinea 2 - 2 Tahiti Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
Gunemba Bramka zdobyta po 45+1 minutach45 + 1 e , Gol strzelony po 64 minutach64 e Bramka zdobyta po 66 minutach66 th A. Tehau
Gol strzelony po 76 minutach76 th T. Tehau
Sędzia: Nick Waldron
(Raport)
1 st czerwiec 2.016 Nowa Kaledonia 7 - 0 Samoa Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
(Raport)
5 czerwca 2016 Samoa 0 - 8 Papua Nowa Gwinea Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
Gol strzelony po 13 minutach13 e ,Bramka zdobyta po 51 minutach 51 e Foster
Gol strzelony po 33 minutach33 e ,Bramka zdobyta po 63 minutach 63 e ,Gol strzelony po 83 minutach 83 e Gunemba
Bramka zdobyta po 58 minutach58 e ,Bramka zdobyta po 74 minutach 74 e Dabinyaba
Bramka zdobyta po 67 minutach67 e Upaiga
Arbitraż: Joel Hopkken
(Raport)
5 czerwca 2016 Tahiti 1 - 1 Nowa Kaledonia Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
T. Tehau Bramka zdobyta po 90 + 2 minutach90 + 2 nd Bramka zdobyta po 80 minutach80 th Kai Sędzia: Nick Waldron
(Raport)
Grupa B Zaszeregowanie
1 Nowa Zelandia 9 3 3 0 0 9 1 +8
2 Wyspy Salomona 3 3 1 0 2 1 2 -1
3 Fidżi 3 3 1 0 2 4 6 -2
4 Vanuatu 3 3 1 0 2 3 8 -5

28 maja 2016 r. Nowa Zelandia 3 - 1 Fidżi Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
Tzimopoulos Bramka zdobyta po 16 minutach16 e
Fallon Gol strzelony po 41 minutach41 e
Drewno Gol strzelony po 61 minutach61 e ( Pióro )
Bramka zdobyta po 45 + 2 minutach45 + 2 II ( na pióro. ) Krishna Arbitraż: Norbert Hauata
(Raport)
28 maja 2016 r. Vanuatu 0 - 1 Wyspy Salomona Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
Bramka zdobyta po 19 minutach19 th Donga Arbitraż: Médéric Lacour
(Raport)
31 maja 2016 r. Vanuatu 0 - 5 Nowa Zelandia Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
31 maja 2016 r. Salomona 0 - 1 Fidżi Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
Bramka zdobyta po 85 minutach85 th ( pióra. ) Krishna Arbitraż: Abdelkader Zitouni
(Raport)
4 czerwca 2016 Fidżi 2 - 3 Vanuatu Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby
Kautoga Bramka zdobyta po 51 minutach51 tys.
Kryszna Bramka zdobyta po 69 minutach69 tys
Bramka zdobyta po 19 minutach19 th Fred
Gol strzelony po 41 minutach41 th Masauvakalo
Bramka zdobyta po 75 minutach75 th ( pióra. ) Kaltack
Arbitraż: Abdelkader Zitouni
(Raport)
4 czerwca 2016 Nowa Zelandia 1 - 0 Wyspy Salomona Stadion Sir Johna Guise'a , Port Moresby