Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 Turniej Curlingu Kobiet
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 Turniej Curlingu Kobiet
Nawigacja
Soczi 2014 Pekin 2022
2018 Olympic Winter Games turnieju curlingu kobiet odbywa się w Gangneung , Korei Południowej od 14 do25 lutego 2018 rw Gangneung Curling Center . To już siódma edycja tego turnieju od czasu jego pojawienia się w 1924 roku i powrotu do programu olimpijskiego na igrzyskach w 1998 roku w Nagano .
Przygotowanie do wydarzenia
Kalendarz
Wykwalifikowane zespoły
Olimpijczycy z Rosji
|
Kanada
|
Chiny
|
Korea Południowa
|
Dania
|
---|
CC Adamant, Sankt Petersburg
Skip: Viktoria Moiseeva Trzecie: Ouïana Vaslieva Drugie: Galina Arsenkina Prowadzący: Youlia Gouzieva Alternatywny: Youlia Portounova
|
Ottawa CC, Ottawa
Skip: Rachel Homan Trzeci: Emma Miskew Drugi: Joanne Courtney Prowadzenie: Lisa Weagle Alternatywa: Cheryl Bernard
|
Harbin CC, Harbin
Skip: Wang Bingyu Trzeci: Zhou Yan Drugi: Liu Jinli Prowadzący: Ma Jingyi Alternatywny: Jiang Xindi
|
GyeongBuk Uiseong CC, Uiseong
Skip: Kim Eun-jung Trzeci: Kim Kyeong-ae Drugi: Kim Seon-yeong Prowadzący: Kim Yeong-mi Alternatywny: Kim Cho-hi
|
Hvidovre, Hvidovre
Skip: Madeleine Dupont Trzecie: Denise Dupont Drugie: Julie Høgh Prowadzenie: Mathilde Halse Alternatywa: Lina Knudsen
|
Stany Zjednoczone
|
Brytania
|
Japonia
|
Szwecja
|
szwajcarski
|
---|
Madison CC, Madison
Skip: Nina Roth Trzecia: Tabitha Peterson Druga: Aileen Geving Prowadząca: Becca Hamilton Alternatywna: Cory Christensen
|
Royal Caledonian CC, Stirling
Skip: Eve Muirhead Trzecia: Anna Sloan Drugie: Vicki Adams Prowadzący: Lauren Grey Alternatywny: Kelly Schafer
|
Tokoro CC, Kitami
Skip: Satsuki Fujisawa Trzecie: Chinami Yoshida Drugie: Yumi Suzuki Prowadzący: Yurika Yoshida Alternatywny: Mari Motohashi
|
Sundbybergs CK, Sundbyberg
Skip: Anna Hasselborg Trzecie: Sara McManus Drugie: Agnes Knochenhauer Prowadzący: Sofia Mabergs Alternatywny: Jennie Wåhlin
|
CC Aarau, Aarau
Skip: Silvana Tirinzoni Trzecie: Marlene Albrecht Drugie: Esther Neuenschwander Prowadzenie: Manuela Siegrist Alternatywna: Jenny Perret
|
Konkurencja
Pierwsza runda
Zakwalifikowany do ostatniej fazy
Faza końcowa
Półfinały
Drużyny
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Całkowity
|
---|
Szwecja
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
3
|
0
|
2
|
-
|
-
|
10
|
Brytania
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
-
|
-
|
5
|
Mecz o brązowy medal
Drużyny
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Całkowity
|
---|
Japonia
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
-
|
5
|
Brytania
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
-
|
3
|
Finał
Finał odbędzie się w dniu 25 lutego 2018 rna 9 h 5 .
Uwagi i odniesienia
Uwagi
Bibliografia
Zobacz też
Powiązany artykuł
Linki zewnętrzne