Połowa czasu 1 - 0 0
Główni gracze
Strzelcy Lionel Messi Cesc Fàbregas
Zawodnik meczu Andres Iniesta

2011 Superpuchar UEFA jest 36 th  edycja UEFA Super Cup . W tym meczu FC Barcelona , zwycięzca Ligi Mistrzów 2010-2011 , zmierzy się z FC Porto , zwycięzcą Ligi Europy 2010-2011 .

Spotkanie odbędzie się w piątek 26 sierpnia 2011na Stade Louis-II w Monako .

Barcelona wygrała swój czwarty Superpuchar w historii pokonując FC Porto na wynik dwóch bramek do zera po bramkach Lionela Messiego (przy 39 th  minut) i Cesc Fabregas w 88 th  minut. Andrés Iniesta zostaje wybrany zawodnikiem meczu .

Kontekst

FC Barcelona zakwalifikowanych do Supercup jako zwycięzca UEFA Champions League 2010-2011 , pokonał Manchester United w finale 3-1. FC Porto bił SC Braga w finale Ligi Europejskiej 2010-2011 na 1-0. To drugie spotkanie hiszpańsko-portugalskie po Superpucharze UEFA 2004 pomiędzy FC Porto i Valencia CF , które wygrały Walencja.

Arkusz meczowy

Zasady meczu są następujące: czas trwania meczu to 90 minut. Jeśli nadal jest remis, rozgrywana jest dogrywka składająca się z dwóch piętnastu minut. Jeśli po zakończeniu dogrywki nadal jest remis, przeprowadza się serię rzutów karnych . Każda drużyna może dokonać trzech zmian.

26 sierpnia 2011 FC Barcelona 2 - 0 FC Porto Stadion Ludwika II , Monako
20  godz.  45 CEST
Messi Gol zdobyty po 39 minutach39 th
Fàbregas Bramka zdobyta po 88 minutach88 th
( 1 - 0 ) Arbitraż: Björn Kuipers
Raport
Zestaw lewej ręki thinblackborder.png Body kit fcbarcelona1112H.png Zestaw prawe ramię thinblackborder.png Zestaw szortów fcbarcelona1112h.png Zestaw skarpet fcbarcelona1112h.png Barcelona Zestaw lewe ramię.png Body kit porto1112h.png Zestaw prawe ramię.png Kit shorts.png Zestaw socks.png Port