Puchar Europy nie zakwalifikował się do ćwierćfinału

Ta strona przedstawia 2008-2009 Sezon na ASM Clermont Auvergne , którego starszy pro zespół grał w górę 14 .

W sezonie 2008-2009 drużynę ASM Clermont Auvergne Pro trenuje Vern Cotter .

Przelewy za lata 2008-2009

Przyloty Odloty

Siła robocza w latach 2008-2009

ProstytutkiFilaryDrugi rząd Trzeci rządScrum halfOtwarcie połowy CentraSkrzydłowiTylny

Sezon

Mistrzostwa Francji

W mistrzostwach Francji, jeśli start był trudny z 7 zwycięstwami i 6 porażkami na koniec pierwszego meczu, Jaunardowie odzyskali resztę mistrzostw kilkoma dobrymi zwycięstwami i kilkoma kartami ( Castres olympique 43-20, RC Toulon 32 - 5, Aviron bayonnais , 44-10 CS Bourgoin-Jallieu 57-27, CA Brive 52-7, Stade Mons 66-3 i US Dax 75-3) pozwalając mu na 16 zwycięstw, 1 remis i 9 przegranych na 3 e  miejsce, kwalifikujące się do francuskich mistrzostw i na 2009-2010 Pucharu Europy .
W półfinale ASM przeciwstawia się drugiemu stadionowi w Tuluzie i obrońcy tytułu, który pokonał go w finale w zeszłym roku .

Skład drużyn podczas półfinału mistrzostw Francji 2008-2009  : Stade Toulouse - ASM
Skład zespołów
Stadion w Tuluzie Nośniki  : 15 Maxime medard 14 Maleli Kunavore 13 Florian Fritz , 12 Yannick Jauzion 11 Vincent Clerc 10 Jean Baptiste Élissalde 9 Byron Kelleher 8 Wysyp Sowerby 7 Thierry Dusautoir 6 Grégory Lamboleya , 5 Patricio Albacete 4 Fabien Pelous , 3 Benoît Lecouls , 2 William Servat , 1 Daan Human

Zastępcy  : 16 Alberto Vernet Basualdo , 17 Jean-Baptiste Poux , 18 Romain Millo-Chluski , 19 Yannick Nyanga , 20 Frédéric Michalak , 21 David Skrela , 22 Clément Poitrenaud , 23 Yohan Montès

ASM Clermont Właściciele  : 15 Anthony FLOCH , 14 Benoît niemowląt , 13 Aurélien Rougerie , 12 Gonzalo Canale , 11 Napolioni Nalaga , 10 Brock James , 9 Pierre Mignoni , 8 Julien Bonnaire , 7 Alexandre Audebert , 6 Jamie Cudmore ( 51 th ) , 5 Thibaut Privat , 4 Julien Pierre , 3 Martín Scelzo , 2 Mario Ledesma , 1 Thomas DomingoIkona żółtej kartki. Svg

Zamienniki  : 16 Benoît Cabello , 17 Laurent Emmanuelli , 18 Loïc Jacquet , 19 Elvis Vermeulen , 20 John Senio , 21 Seremaia Bai , 22 Pierre-Emmanuel Garcia , 23 Davit Zirakashvili

Zdobyte punkty
Stadion w Tuluzie 3 kara Jean-Baptiste Élissalde ( 21 e , 26 e , 31 e )
ASM Clermont 1 proces Brock James ( 12 p )
1 transformacji Brock James ( 12 p )
4-kar Brock James ( 4 th , 65 th ) Benoit dziecięcego ( 28 p , 45 p )

Po prowadząc 10-0, strzelając jedyną spróbować meczu aż 21 th  minut ASM jest śledzona przez Stade Toulousain na wynik 9-13 na koniec 1 st  połowę. W drugiej połowie obie drużyny neutralizują ataki przeciwników. Jeśli wynik pozostanie na miejscu dla stadionu Toulouse Auvegnants, strzelcy zaznaczają dwukrotnie, pozwalając ASM na zemstę i rozegranie swojego 3 e z  rzędu finału.

W finale , ASM jest przeciwna katalońsku z USA Perpignan który zajął 1 ul do 1 st  scenie i co eliminowało francuski Etap 25-21 półfinał.

Arbiter Pan Jean-Pierre Matheu
USA Perpignan Sprawujący władzę  : 15 Jerome Porical 14 Farid Sid , 13 David Marty , 12 Maxime Mermoz 11 Julien Candelon 10 Gavin Hume 9 Nicolas Durand , 8 Damien Chouly 7 Jean-Pierre Pérez 6 Grégory Le Corvec , 5 Olivier Olibeau 4 Rimas Alvarez-Kairelis , 3 Nicolas Mas (cap.), 2 Marius Tincu , 1 Perry Freshwater .

Zastępcy  : 16 Guilhem Guirado , 17 Kisi Pulu , 18 Gerrie Britz , 19 Guillaume Vilaceca , 20 David Mélé , 21 Jean-Philippe Grandclaude , 22 Philip Burger , 23 Sebastian Bozzi .

ASM Clermont Osoby  : 15 Anthony Floch , 14 Benoît Baby , 13 Aurélien Rougerie (cap.), 12 Gonzalo Canale , 11 Napoliani Nalaga , 10 Brock James , 9 Pierre Mignoni , 8 Alexandre Audebert , 7 Julien Bonnaire , 6 Jamie Cudmore , 5 Thibaut Privat , 4 Julien Pierre , 3 Martin Scelzo , 2 Mario Ledesma , 1 Thomas Domingo .

Zastępcy  : 16 Benoit Cabello , 17 Laurent Emmanuelli , 18 Loïc Jacquet , 19 Elvis Vermeulen , 20 John Senio , 21 Seremaia Bai , 22 Brent Russell , 23 Davit Zirakashvili .

2 kary James ( 19 e , 55 e )

Po bardzo dobrym początku do gry, lub przewodami ASM 10-3 po 20 minutach grze, USAP i napastnik, Porical, z powrotem w wyścigu i ASM traci jej 10 th  ostateczna.

Puchar Europy

W Pucharze Europy , w pierwszej fazie, ASM zakończył 3 e w grupie 1 za irlandzkim Munsterem i Anglikiem z Sale i pokonał Francuza w amerykańskim Montauban i nie zakwalifikował się do finałów fazowych .

Nadzieje

Zespół Espoirs plasuje 3 e z kurczaka elity i zakwalifikował się do półfinału mistrzostw Francji.

Półfinał

ASM ma Katalończycy z USA Perpignan który zajął 2 nd w basenie Elite.

Ostateczna nadzieja

W finale mistrzostw Francji nadziei, ASM Clermont rywalizuje z CA Brive, który wyeliminował Stade Toulouse w poprzedniej rundzie .
Od początku spotkania przed Jaunards dyktować prawa i zgnieść Coujous w pozyskiwaniu 10 punktów z 4 th  minute. Zdominowane w podboju tylne linie Cabiste mądrze wykorzystują kilka piłek, które do nich docierają i wracają do 5-10. Po serii nieudanych bójek wybucha ogólna bijatyka, która będzie punktem zwrotnym meczu. Jeśli czarne i białe fronty są zjednoczone i stopniowo udaje im się wynurzyć, tylko strzelcy zmieniają wynik; 11-16 po przerwie. Na początku drugiego okresu wynik Cabistes 1 próbnej, a następnie drugą 10 minut później. Tak, że na 57 th  minutę, oba zespoły są przywiązane 19-19. Wynik na koniec regulaminowego czasu pozostanie na swoim miejscu pomimo nieustannych ataków Clermont odpieranych przez obrońców Brivistów i bankructwa kickerów. Przedłużenie nie zmieni wyniku i po 100 minutach zapierającego dech w piersiach meczu CA Brive zostanie ogłoszony mistrzem Francji w testach (2 na 1)
Za Brive: 2 próby, 3 rzuty karne,
Za Montferrand: 1 próba, 1 transformacja, 4 kary

Skład drużyn podczas finału mistrzostw Francji do lat 21  : CA Brive - ASM Clermont Auvergne
Drużyny CA Brive - ASM Clermont Auvergne
Wynik (połowa czasu 10-13 - koniec meczu 16-16) 27-21 Po dogrywce
Przestarzały 4 maja 2009
stadion Stadion Henri Lagarde , Villefranche-de-Rouergue
Widzowie
Arbiter
CA Brive Posiadacze  : 15 Guillaume Namy , 14 Émile Cailleaud , 13 Louis Dubois 54 e , 12 Benoît Manteaux , 11 Mathieu Besson , 10 Scott Spedding , 9 Jonathan Pelissié , 8 Fabien Domingo , 7 Anthony Cros , 6 Aurélien Béco ( rozstaw ), 5 Vickus Liebenberg , 4 Thibault Dubarry 25 e , 3 Kevin Buys , 2 Alban Viozelange, 1 Simon Hughes .Ikona żółtej kartki. SvgIkona żółtej kartki. Svg

Zamienniki  : 16 Ali Guerraoui , 17 Pascal Oliveirinha , 18 Dimitri Surget , 19 Fabien Borie , 20 Jonathan Leite , 21 Thibaut Zambelli , 22 Édouard Morault .

ASM Clermont Auvergne Sprawujący władzę  : 15 Florent Gibouin 14 Thomas Combezou 13 Wesley Fofana 12 Arnaud Mignardi 11 Julien Malzieu 10 Ludovic allegre 9 Ludovic Radosavljevič 8 Alexandre Lapandry 7 Loann GOUJON 6 Julien Bardy , 5 Etienne Delangle , 4 Christophe Samson , 3 Jezus Moreno 25 th , 2 Julien Veniat , 1 Thomas Gatineau .Ikona żółtej kartki. Svg

Zamienniki  : 16 Jonathan Laporte , 17 Marco Ferrer , 18 Steven Catelin , 19 Franck Chaput , 20 Raphaël Chaume , 21 Damien Fontaine, 22 Simon.

CA Brive 2 próby Spedding ( 14 e ), Liebenberg ( 47 e )
3 rzuty karne Pelissié ( 25 e , 57 e ), Spedding ( 39 e )
ASM Clermont Auvergne 1 Próba z Giboin ( 6 th )
1 przekształcenia allegre ( 6 th )
4-kar z allegre ( 2 ND , 35 th , 40 th , 52 II )
  Niektórzy gracze wicemistrzami France Espoirs

Wyniki

Z wygrał 16 meczów, 1 remis i 9 straty, ASM wykończone w 3 th  miejsce w mistrzostwach , spot kwalifikacjach do finałów mistrzostw Francji i Puchar Europy 2009-2010 .

PółfinałFinał

W fazie kwalifikacyjnej Pucharu Europy ASM jest w grupie 1. Z 3 zwycięstwami i 3 porażkami oraz 137 punktami zdobytymi przeciwko 129, ASM nie zakwalifikował się do ćwierćfinału.

Mecze bilardowe

Statystyka

W sezonie 2008-2009 ASM Clermont Auvergne zdobył 923 punkty.

DyrektorZnaczniki testowe

Uwagi i odniesienia

1. "  10 th  końcowy dla ASM Clermont  " ( ArchiwumwikiwixArchive.isGoogle • Co robić? )
  2. „  Stade toulousain 9 - 19 Clermont Auvergne  ” , na www.rugbyrama.fr , Midi olympique ,29 maja 2009(dostęp 12 czerwca 2013 )
  3. „  Raport z finału USAP-ASM Clermont  ” , na www.rugbyrama.fr , Olympic Midi ,6 czerwca 2009(dostęp 12 czerwca 2013 )