Czas regulacji 1 - 1 0
Połowa czasu 0 - 0 0
Główni gracze
Arbitraż Piero Ceccarini

Końcowa Pucharu Europy Zdobywców Pucharów 1994-1995 jest 35 th  końcowa European Cup Winners Cup , organizowanym przez UEFA . Ten mecz piłkarski odbywa się w dniu10 maja 1995na Parc des Princes w Paryżu , Francja .

Stawia angielską drużynę Arsenalu przeciwko Hiszpanom Realu Saragossa . Mecz kończy się zwycięstwem Saragossów z wynikiem 2 do 1 po dogrywce , co jest ich pierwszą koronacją w rozgrywkach i pierwszym europejskim tytułem.

Zwycięzca finału, Real Saragossa kwalifikuje się do Superpuchar Europy 1995 przeciwko Ajaxowi Amsterdamowi , zwycięzcy finału Ligi Mistrzów .

Trasa finalistów

Uwaga: w poniższych wynikach, wynik finału jest zawsze podawany jako pierwszy (D: gospodarze; E: goście).

Arsenal FC Real Saragossa
Przeciwnik Całkowity Iść Powrót Wieża Przeciwnik Całkowity Iść Powrót
Omonia Nicosia 6 - 1 3 - 1 (E) 3 - 0 (D) 1/8 finału Gloria Bistriţa 5 - 2 1 - 2 (E) 4 - 0 (D)
Brøndby IF 4 - 3 2 - 1 (E) 2 - 2 (D) 1/8 finału Tatran Prešov 6 - 1 4 - 0 (E) 2 - 1 (D)
AJ Auxerre 2 - 1 1 - 1 (D) 1 - 0 (E) Ćwierćfinały Feyenoord Rotterdam 2 - 1 0 - 1 (E) 2 - 0 (D)
Sampdoria z Genui 5 - 5
3 - 2 tab
3 - 2 (D) 2-3 ap (E) Półfinały Chelsea fc 4 - 3 3 - 0 (D) 1 - 3 (E)

Mecz

10 maja 1995 Arsenal FC 1 - 2 Real Saragossa Parc des Princes w Paryżu
20:15 CEST
Hartson Gol zdobyty po 76 minutach76 tys ( 0 - 0 , 1 - 1 ) Gol zdobyty po 68 minutach68 th Esnaider

Zastępcy:
14 Jesús García Sanjuan  (en) Przyszedł po 77 minutach77 th  Wymieniony po 111 minutach 111 th