stadion Stadio Comunale
Lokalizacja Florencja , Włochy
Zamożność 50 000
Arbitraż Vilmos Hernády

Końcowa Pucharu Europy Zdobywców Pucharów 1960-1961 jest 1 st końcowa European Cup Winners Cup . Ta edycja, organizowana przez Komitet Organizacyjny Mitropa Cup , początkowo nie była uważana za oficjalną przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA). Na prośbę Włoskiej Federacji Piłki Nożnej UEFA oficjalnie uznała tę edycję w październiku 1963 roku.

Ten finał ma formę podwójnej konfrontacji w obie strony, która ma miejsce17 maja i 27 maja 1961, odpowiednio na Ibrox Stadium w Glasgow i Stadio Comunale we Florencji . Musi przeciwstawić się klubowi Scots of Rangers, klubowi Włoch z Fiorentiny .

Trasa finalistów

Uwaga: w poniższych wynikach, wynik finału jest zawsze podawany jako pierwszy (D: gospodarze; E: goście).

Glasgow Rangers AC Fiorentina
Przeciwnik Całkowity Iść Powrót Wieża Przeciwnik Całkowity Iść Powrót
Ferencváros TC 5 - 4 4 - 2 (D) 1 - 2 (E) Wstępny -
Borussia Monchengladbach 11-0 3 - 0 (E) 8-0 (D) Ćwierćfinały FC Lucerne 9-2 3 - 0 (E) 6 - 2 (D)
Wolverhampton Wanderers 3 - 1 2 - 0 (D) 1 - 1 (E) Półfinały Dinamo Zagrzeb 4 - 2 3 - 0 (D) 1 - 2 (E)

Arkusze meczowe

17 maja 1961 Glasgow Rangers 0 - 2 AC Fiorentina Ibrox Park , Glasgow
19:30 ZACHÓD
( 0–1 ) Gol zdobyty po 12 minutach12 th Bramka zdobyta po 88 minutach 88 th Mediolan Widzowie: 80 000
Sędziowie: Carl Erich Steiner