Ilustracja poglądowa artykułu Finał Pucharu Zdobywców Pucharów 1998-1999
Zamożność 30021 widzów
Wynik
RCD Mallorca 1 - 2 Lazio Rzym
Połowa czasu 1 - 1 0

Zawodnik 1998-1999 Puchar Zdobywców Pucharów końcowy jest 39 th i końcowy końcowa Pucharu Europy Zdobywców Pucharów , organizowane przez UEFA . Ten mecz piłkarski odbywa się w dniu19 maja 1999 na Villa Park w Birmingham , Anglia .

Stawia hiszpańską drużynę Majorki przeciwko Włochom z Lazio Rzym . Mecz zakończył się zwycięstwem Rzymian 2 bramkami do 1, co jest ich jedyną koronacją w rozgrywkach i pierwszym europejskim tytułem.

Zwycięzca finału Lazio Rome zakwalifikował się zatem do Superpuchar Europy 1999 przeciwko Manchesterowi United , zwycięzcy finału Ligi Mistrzów .

Trasa finalistów

Uwaga: w poniższych wynikach, wynik finału jest zawsze podawany jako pierwszy (D: gospodarze; E: goście).

RCD Mallorca Lazio Rzym
Przeciwnik Całkowity Iść Powrót Wieża Przeciwnik Całkowity Iść Powrót
Serce Midlothian 2 - 1 1 - 0 (E) 1 - 1 (D) 1/8 finału Lausanne-Sport 3 III - 3 1 - 1 (D) 2 - 2 (E)
KRC Genk 1 st - 1 1 - 1 (E) 0 - 0 (D) 1/8 finału Partizan Belgrad 3 - 2 0 - 0 (D) 3 - 2 (E)
Varteks Varazdin 3 - 1 0 - 0 (E) 3 - 1 (D) Ćwierćfinały Paniónios GSS 7 - 0 4 - 0 (E) 3 - 0 (D)
Chelsea fc 2 - 1 1 - 1 (E) 1 - 0 (D) Półfinały Lokomotiw Moskwa 1 st - 1 1 - 1 (E) 0 - 0 (D)

Finał

19 maja 1999 RCD Mallorca 1 - 2 Lazio Rzym Villa Park w Birmingham
20:15 CEST
Dani Gol zdobyty po 11 minutach11 th ( 1 - 1 ) Gol zdobyty po 7 minutach7 i Vieri