Sport | Piłka nożna |
---|---|
Organizatorzy | FFSSSR |
Redagowanie | 39 tys |
Miejsca) | związek Radziecki |
Przestarzały |
z 25 lutego 1980 w 9 sierpnia 1980 |
Uczestnicy | 48 drużyn |
Rozegrane mecze | 132 |
Posiadacz tytułu | Dinamo Tbilisi |
---|---|
Zwycięzca | Czachtior Donieck (3) |
Finalista | Dinamo Tbilisi |
Cele | 291 (2,2 na grę) |
Puchar Związku Radzieckiego w 1980 roku jest 39 th edycja Pucharu Radzieckiego . Odbywa się między25 lutego i 9 sierpnia 1980.
Finał odbył się 9 sierpnia 1980 roku na stadionie im. Lenina w Moskwie i był świadkiem zwycięstwa Czachtiora Doniecka , który zdobył swój trzeci puchar narodowy kosztem obrońcy mistrza Dinama Tbilisi . Ten sukces pozwolił mu zakwalifikować się do Coupe des coupes 1980-1981 .
W tej edycji bierze udział czterdzieści osiem drużyn. Obejmuje to 18 uczestników Premier League z 1980 roku, a także 24 kluby z drugiego poziomu , do których dodano sześć drużyn trzeciego poziomu , czyli sześć klubów, które spadły z drugiej ligi pod koniec sezonu 1979.
Rywalizacja rozpoczyna się fazą grupową, podczas której uczestnicy są podzieleni na siedem sześcioosobowych grup i jedną pięcioosobową i muszą rywalizować ze sobą jeden raz. Pod koniec tych spotkań pierwsze dwie z każdej grupy kwalifikują się do rundy 16, z wyjątkiem grupy pięcioosobowej, w której tylko zwycięzca przechodzi do następnej rundy.
Następnie każda konfrontacja przybiera formę pojedynczego spotkania rozgrywanego na trawniku jednej z dwóch drużyn. W przypadku remisu po zakończeniu regulaminowego czasu meczu, rozgrywa się dogrywkę . Jeśli to nie wystarczy, aby zdecydować między dwoma zespołami, zwycięzca zostaje wyłoniony po zakończeniu serii rzutów karnych .
Cała faza grupowa trwa od 25 lutego do 12 marca 1980 roku. Przyznanie punktów jest zgodne ze skalą mistrzostw Związku Radzieckiego, gdzie za zwycięstwo przypadają dwa punkty, jeden remis i brak porażki. Dinamo Moskwa jest także zwolniona z tej fazy i przejść bezpośrednio do fazy pucharowej.
Mecze z tej grupy są rozgrywane w rosyjskich miastach w Soczi i Adlera .
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fakel Woroneż (D2) | 6 | 5 | 1 | +2 |
2 | Spartak Moskwa (D1) | 6 | 5 | 1 | +1 |
3 | Metalist Charków (D2) | 6 | 5 | 0 | +1 |
4 | Zenith Leningrad (D1) | 5 | 5 | 1 | +2 |
5 | Kuban Krasnodar (D1) | 4 | 5 | 2 | -1 |
6 | Krylia Sovetov Kujbyszew (D2) | 3 | 5 | 3 | -5 |
Mecze z tej grupy są odtwarzane w uzbeckiego miasta w Samarkandzie .
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Czachtior Donieck (D1) | 10 | 5 | 0 | +7 |
2 | Tavria Symferopol (D2) | 7 | 5 | 1 | +5 |
3 | Czernomorec Odessa (D1) | 5 | 5 | 1 | -1 |
4 | Zaria Vorochilovgrad (D2) | 4 | 5 | 2 | -2 |
5 | Spartak Nalchik (D2) | 4 | 5 | 2 | -2 |
6 | Kuzbass Kemerowo (D2) | 0 | 5 | 5 | -7 |
Mecze z tej grupy są odtwarzane w ukraińskim mieście w Użgorodzie .
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kijów (D1) | 10 | 5 | 0 | +12 |
2 | Nistru Kishinev (D2) | 7 | 5 | 1 | +3 |
3 | Karpaty Lwów (D1) | 6 | 5 | 2 | +2 |
4 | Lokomotiw Moskwa (D1) | 3 | 5 | 3 | -5 |
5 | Dnieper Dniepropietrowsk (D2) | 2 | 5 | 4 | -6 |
6 | Spartak Ivano-Frankovsk (en) (D2) | 2 | 5 | 3 | -6 |
Mecze z tej grupy są rozgrywane w gruzińskich miast w Roustavi i Tbilisi .
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Tbilisi (D1) | 10 | 5 | 0 | +9 |
2 | Kaïrat Alma-Ata (D1) | 8 | 5 | 1 | +6 |
3 | Torpedo Kutaisi (D2) | 4 | 5 | 3 | -2 |
4 | Spartak Ordzhonikidze (D2) | 3 | 5 | 3 | -2 |
5 | SKA-Chabarowsk (D2) | 3 | 5 | 3 | -5 |
6 | SKA Odessa (D2) | 2 | 5 | 4 | -6 |
Mecze z tej grupy są rozgrywane w azerskich miastach z Baku i Sumgaicie .
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Neftchi Baku (D1) | 10 | 5 | 0 | +11 |
2 | Dynamo Mińsk (D1) | 7 | 5 | 1 | +9 |
3 | Žalgiris Wilno (D2) | 5 | 5 | 2 | +1 |
4 | Zvezda Perm (D3) | 5 | 5 | 1 | 0 |
5 | Dinamo Leningrad (D3) | 2 | 5 | 3 | -7 |
6 | Terek Grozny (D3) | 1 | 5 | 4 | -14 |
Spotkania z tej grupy są odtwarzane w ormiańskiej miasta z Erewania .
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ararat Erywań (D1) | 9 | 5 | 0 | +6 |
2 | Torpedo Moskwa (D1) | 7 | 5 | 1 | +1 |
3 | Kolos Nikopol (en) (D2) | 5 | 5 | 2 | -1 |
4 | Metallurg Zaporoze (D2) | 3 | 5 | 3 | 0 |
5 | Chinnik Yaroslavl (D2) | 3 | 5 | 3 | -3 |
6 | Iskra Smolensk (D2) | 3 | 5 | 3 | -3 |
Mecze z tej grupy są odtwarzane w tadżycki miasta z Duszanbe .
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | CSKA Moskwa (D1) | 9 | 5 | 0 | +10 |
2 | SKA Rostov (D1) | 8 | 5 | 0 | +4 |
3 | Pamir Duszanbe (D2) | 7 | 5 | 1 | +4 |
4 | Kolkhoztchi Achkhabad (D3) | 3 | 5 | 3 | -2 |
5 | Uralsmach Sverdlovsk (D2) | 3 | 5 | 3 | -2 |
6 | Guria Lantchkhouti (D2) | 0 | 5 | 5 | -14 |
Mecze z tej grupy są odtwarzane w uzbeckiego miasta z Fergana .
Ranga | Zespół | Pkt | jot | P. | Zróżn |
---|---|---|---|---|---|
1 | Pakhtakor Tashkent (D1) | 6 | 4 | 1 | +2 |
2 | Traktor Pawłodar (D3) | 6 | 4 | 0 | +3 |
3 | Bouston Djizak (en) (D2) | 3 | 4 | 2 | +1 |
4 | Dinamo Stawropol (D2) | 3 | 4 | 2 | -2 |
5 | Alga Frounzé (D3) | 2 | 4 | 3 | -4 |
Mecze tej rundy rozgrywane są od 15 do 20 marca 1980 roku.
Przestarzały | Dom | Wynik | Na zewnątrz |
---|---|---|---|
15 marca 1980 | Pakhtakor Tashkent (D1) | 2 - 1 ap | (D1) Neftchi Baku |
15 marca 1980 | Dynamo Moskwa (D1) | 2 - 0 | (D1) Dynamo Mińsk |
15 marca 1980 | Dinamo Kijów (D1) | 2 - 0 | (D1) Kaïrat Alma-Ata |
15 marca 1980 | Ararat Erywań (D1) | 3 - 2 | (D2) Nistru Kiszyniów |
16 marca 1980 | Tavria Symferopol (D2) | 0 - 4 | (D1) Dinamo Tbilisi |
16 marca 1980 | Spartak Moskwa (D1) | 2 - 0 | (D1) CSKA Moskwa |
16 marca 1980 | SKA Rostov (D1) | 1 - 2 | (D1) Chakhtior Donieck |
20 marca 1980 | Torpedo Moskwa (D1) | 5 - 0 | (D2) Fakel Woroneż |
Mecze tej rundy rozgrywane są 30 marca 1980 roku.
Przestarzały | Dom | Wynik | Na zewnątrz |
---|---|---|---|
30 marca 1980 | Czachtior Donieck (D1) | 2 - 0 | (D1) Torpedo Moskwa |
30 marca 1980 | Spartak Moskwa (D1) | 1 - 0 | (D1) Ararat Erywań |
30 marca 1980 | Dinamo Tbilisi (D1) | 2 - 1 ap | (D1) Pakhtakor Tashkent |
30 marca 1980 | Dinamo Kijów (D1) | 2 - 0 | (D1) Dynamo Moskwa |
Mecze tej rundy rozgrywane są 30 maja 1980 roku.
Przestarzały | Dom | Wynik | Na zewnątrz |
---|---|---|---|
30 maja 1980 | Spartak Moskwa (D1) | 0 - 1 | (D1) Chakhtior Donieck |
30 maja 1980 | Dinamo Tbilisi (D1) | 2 - 1 | (D1) Dynamo Kijów |
Finał | Czachtior Donieck (D1) | 2 - 1 | (D1) Dinamo Tbilisi | Stadion Centralny Lenina , Moskwa | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 sierpnia 1980 18:00 MSK |
Staroukhine 24 th Pianykh (en) 84 th |
( 1 - 0 ) | 80 th Tchilaïa (ru) | Widzowie: 51 000 Sędziowie: Romualdas Juška |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Raport 1 Raport 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|