Zwycięzca Spartak Moskwa (6)
Finalista Torpeda Moskwa
Cele 368 (3,5 na grę)

Nawigacja

Puchar Związku Radzieckiego w 1958 roku jest 18 th  edycja Pucharu Radzieckiego . Odbywa się pomiędzy9 czerwca i 2 listopada 1958.

Finał rozegrano 2 listopada 1958 na Stadionie im. Lenina w Moskwie i przyniósł zwycięstwo Spartak Moskwa , który zdobył swój szósty narodowy puchar kosztem Torpedo Moskwa . Klub następnie zdobył dublet , wygrywając mistrzostwo 1958 kilka dni po finale.

Format

W zawodach bierze udział 106 drużyn, w tym wyłącznie uczestnicy dwóch pierwszych dywizji radzieckich, podzielonych na 12 klubów na pierwszy poziom i 94 drużyny na drugi poziom.

Turniej podzielony jest na dwie fazy. Początkowo faza wstępna rozgrywana jest pomiędzy drużynami drugiej ligi, które są podzielone na sześć grup geograficznych w formie mini-turniejów, aby wyłonić zwycięzcę dla każdej z nich. Dwa z tych klubów awansują następnie do finału, podczas gdy pozostałe cztery rywalizują w meczach wsparcia, aby wyłonić dwa ostatnie kwalifikacje.

Ostatnia faza, która dotyczy zatem 16 drużyn i do których wchodzą kluby pierwszej ligi, podzielona jest na cztery rundy, na końcu których wyłaniany jest zwycięzca konkursu.

Każda konfrontacja przybiera formę pojedynczego meczu rozgrywanego na trawniku jednej z dwóch drużyn. W przypadku remisu na koniec regulaminowego czasu meczu, rozgrywane jest przedłużenie . Jeśli to nie wystarczy do podjęcia decyzji między dwoma zespołami, mecz jest odtwarzany później.

Faza końcowa

Runda 16

Mecze tej rundy rozgrywane są od 25 sierpnia do 8 października 1958 roku.

Przestarzały Lokalny Wynik goście
25 sierpnia 1958 Lokomotiw Krasnojarsk (D2) 3 - 0 (D1) Zenit Leningrad
2 października 1958 Pakhtakor Taszkent (D2) 2 - 1 (D2) SKVO Lwów
5 października 1958 Znamia Trouda Orekhovo-Zouïevo (D2) 2 - 1 (D1) Mołdawia Kiszyniów
6 października 1958 Dynamo Kijów (D1) 0 - 4 (D1) Spartak Moskwa
7 października 1958 Chakhtior Stalino (D1) 1 - 2 (D1) Torpeda Moskwa
7 października 1958 Admiralteets Leningrad (D1) 3 - 1 (D1) Dynamo Tbilisi
7 października 1958 Dynamo Moskwa (D1) 2 - 1 (D1) CSK MO Moskwa
8 października 1958 Krylia Sowietow Kujbyszew (D1) 0 - 2 (D1) Lokomotiw Moskwa

Ćwierćfinały

Mecze tej rundy rozgrywane są 10 i 11 października 1958 roku.

10 października 1958 Spartak Moskwa (D1) 4 - 1 (D2) Lokomotiw Krasnojarsk
11 października 1958 Admiralteets Leningrad (D1) 1 - 6 (D1) Torpeda Moskwa
11 października 1958 Lokomotiw Moskwa (D1) 2 - 1 (D2) Znamia Trouda Orekhovo-Zouïevo
11 października 1958 Pakhtakor Taszkent (D2) 0 - 2 (D1) Dynamo Moskwa

Półfinały

Mecze tej rundy rozgrywane są 26 i 27 października 1958 roku.

26 października 1958 Spartak Moskwa (D1) 2 - 1 (D1) Dynamo Moskwa
27 października 1958 Torpeda Moskwa (D1) 2 - 1 ok (D1) Lokomotiw Moskwa

Finał

Finał Spartak Moskwa (D1) 1 - 0 ap (D1) Torpeda Moskwa Stadion Centralny im. Lenina , Moskwa
2 listopada 1958
Simonian Bramka zdobyta po 98 minutach98 tys ( 0 - 0 , 0 - 0 ) Widzowie: 110 000

Jurij Faline
Witalij Arbutow  (ru) Wymieniony po?  minuta Błąd wyrażenia: znak interpunkcyjny „?  " Nierozpoznany. ? mi

Zamienniki:
Oleg Siergiejew  (ru) Przyszedł po?  minuta Błąd wyrażenia: znak interpunkcyjny „?  " Nierozpoznany. ? mi