Cele 64 (2,4 na grę)
Najlepszy gracz Sergio Goycochea
Najlepszy strzelec (s) Jose Luis Dolgetta (4)

Nawigacja

Copa América 1993 to piłka nożna turniej , który odbył się w Ekwadorze od 15 czerwca do 4 lipca 1993 roku i został zorganizowany przez CONMEBOL .

Uczestnikami jest dziesięć krajów Ameryki Południowej ( Argentyna , Boliwia , Brazylia , Chile , Kolumbia , Ekwador , Paragwaj , Peru , Urugwaj i Wenezuela ) , do których dołączyły Stany Zjednoczone i Meksyk , zaproszone państwa ze strefy CONCACAF .

W pierwszej rundzie dwanaście drużyn zostało podzielonych na trzy grupy po cztery. Pierwsze dwie z każdej grupy kwalifikują się do ćwierćfinału, a także dwie najlepsze tercje.

Argentyna zdobyła trofeum po raz czternasty i utrzymała tytuł, pokonując w finale Meksyk (2-1).

22 czerwca Ekwador 2 1 Urugwaj
15 czerwca 1993 Ekwador 6 - 1 Wenezuela Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
Muñoz Bramka zdobyta po 19 minutach19 th
Noriega Gol strzelony po 32 minutach32 e
Fernandez Bramka zdobyta po 57 minutach57 th , Bramka zdobyta po 81 minutach81 th
E. Hurtado Gol strzelony po 65 minutach65 th
Aguinaga Gol strzelony po 84 minutach84 TH
( 2 - 0 ) Dolgetta Gol strzelony po 79 minutach79 i
C. García 62 nCzerwona kartka
Widzów: 45 000
Arbitraż: Francisco Oscar Lamolina
16 czerwca 1993 Urugwaj 1 - 0 Stany Zjednoczone Estadio Bellavista ( Ambato )
Ostolaza Bramka zdobyta po 50 minutach50 tys ( 0 - 0 ) Widzowie: 25 000
Sędziowie: Alberto Tejada Noriega
19 czerwca 1993 Urugwaj 2 - 2 Wenezuela Estadio Bellavista ( Ambato )
Saralegui Bramka zdobyta po 23 minutach23 th
Kanapkis Gol strzelony po 79 minutach79 th
( 1 - 1 ) Dolgetta Bramka zdobyta po 10 minutach10 e
Rivas Bramka zdobyta po 72 minutach72 e
Widzów: 15 000
Sędziowie: Pablo Peña
19 czerwca 1993 Ekwador 2 - 0 Stany Zjednoczone Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
Aviles Bramka zdobyta po 11 minutach11 th
E. Hurtado Bramka zdobyta po 35 minutach35 TH
( 2 - 0 ) Widzów: 45 000
Sędzia: Iván Guerrero
22 czerwca 1993 Wenezuela 3 - 3 Stany Zjednoczone Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
Dolgetta Bramka zdobyta po 68 minutach68 th , Bramka zdobyta po 80 minutach80 th
Echenausi Gol strzelony po 89 minutach89 th
Rivas 84 thCzerwona kartka
( 0 - 2 ) Henderson Bramka zdobyta po 20 minutach20 th
Lalas Bramka zdobyta po 37 minutach37 th
Kinnear Bramka zdobyta po 51 minutach51 TH
Widzowie: 45 000
22 czerwca 1993 Ekwador 2 - 1 Urugwaj Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )

24 czerwca Brazylia 3 0 Paragwaj
18 czerwca 1993 Paragwaj 1 - 0 Chile Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
Cabañas Bramka zdobyta po 6 minutach6 tys.
Sanabria 89 tysCzerwona kartka
( 1 - 0 ) Margas 81 eCzerwona kartka Widzów: 20 000
Sędziowie: José Torres Cadena
18 czerwca 1993 Brazylia 0 - 0 Peru Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
( 0 - 0 ) Widzów: 20 000
Sędziowie: Arturo Brizio Carter
21 czerwca 1993 Paragwaj 1 - 1 Peru Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
Monzon Bramka zdobyta po 37 minutach37 tys ( 1 - 0 ) Del Solar Gol strzelony po 77 minutach77 tys Widzów: 20 000
Sędziowie: Angel Guevara
21 czerwca 1993 Chile 3 - 2 Brazylia Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
Sierra Bramka zdobyta po 37 minutach37 e
Zambrano Bramka zdobyta po 51 minutach51 e , Gol strzelony po 59 minutach59 e
( 1 - 1 ) Muller Gol strzelony po 36 minutach36 th
Jorge Ferreira da Silva Gol strzelony po 55 minutach55 th ( pióra. )
Widzów: 23 000
Sędziowie: Alfredo Rodas
24 czerwca 1993 Peru 1 - 0 Chile Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
Del Solar Bramka zdobyta po 14 minutach14 th ( pióro ) ( 1 - 0 ) Widzów: 20 000
24 czerwca 1993 Brazylia 30 Paragwaj Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )

23 czerwca Argentyna 1 1 Kolumbia
16 czerwca 1993 Kolumbia 2 - 1 Meksyk Estadio 9 de Mayo ( Machala )
Walencja Bramka zdobyta po 35 minutach35 tys.
Aristizábal Gol strzelony po 87 minutach87 tys
( 1 - 0 ) Alves Bramka zdobyta po 57 minutach57 tys Widzowie: 20 000
Sędziowie: Jorge Nieves
17 czerwca 1993 Argentyna 1 - 0 Boliwia Estadio George Capwell ( Guayaquil )
Batistuta Bramka zdobyta po 53 minutach53 rd ( 0 - 0 ) Widzów: 16 000
Sędziowie: Arturo Angeles
20 czerwca 1993 Argentyna 1 - 1 Meksyk Estadio George Capwell ( Guayaquil )
Ruggeri Gol strzelony po 28 minutach28 tys ( 1 - 1 ) Patiño Bramka zdobyta po 14 minutach14 tys Widzów: 16 000
Sędziowie: Juan Francisco Escobar
20 czerwca 1993 Kolumbia 1 - 1 Boliwia Estadio 9 de Mayo ( Machala )
Maturana Bramka zdobyta po 18 minutach18 th ( pióra. ) ( 1 - 1 ) Wytrawianie Bramka zdobyta po 14 minutach14 tys Widzów: 11 000
Sędziowie: Márcio Rezende de Freitas
23 czerwca 1993 Meksyk 0 - 0 Boliwia Estadio Reales Tamarindos ( Portoviejo )
( 0 - 0 ) Widzowie: 20 000
23 czerwca 1993 Argentyna 1 - 1 Kolumbia Monumentalny ( Guayaquil )
Simeone Bramka zdobyta po 2 minutach2 nd
Redondo 49 thCzerwona kartka
( 1 - 1 ) Rincon Bramka zdobyta po 5 minutach5 tys.
Rincon 49 tysCzerwona kartka

Ćwierćfinały

26 czerwca 1993 Ekwador 30 Paragwaj Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
E. Hurtado Gol strzelony po 33 minutach33 e
Ramirez Bramka zdobyta po 43 minutach43 e ( csc )
Avilés Bramka zdobyta po 81 minutach81 e
Mendoza - Montanero , Noriega , Capurro , Muñoz - Carabalí , Carcelén , Aguinaga ( Gavica ) , Fernández ( I. Hurtado ) - E. Hurtado , AvilésZastąpionopomiędzy  Zastąpionopomiędzy  Drużyny Chilavert - Barrios , Ramirez , Ayala , Suárez - Sotelo ( Acuna ) Struway ( 51 e ) , Sanabria , Monzon ( González ) - Nunes , CabanasZastąpionopomiędzy  Czerwona kartka Zastąpionopomiędzy
26 czerwca 1993 Kolumbia 1 - 1
w.d.
Urugwaj Monumentalny ( Guayaquil )
Perea Gol strzelony po 88 minutach88 tys ( 0 - 0 ) Saralegui Bramka zdobyta po 63 minutach63 tys Widzowie: 10 000

SukcesSiboldi

Córdoba - Herrera , Mendoza , Perea , W. Pérez - Gómez ( 46 e Lozano ), Álvarez , García , Valderrama - Aristizábal ( 55 e Asprilla ), WalencjaZastąpionoPrzyszedł po 46 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 55 minutach  Drużyny Siboldi - Cabrera , Sanchez , Kanapkis , De los Santos - Moas , Ostolaza , Morán , Saralegui - Guerra ( 57 e Da Silva ) , PelettiZastąpionoPrzyszedł po 57 minutach
27 czerwca 1993 Argentyna 1 - 1
w.d.
Brazylia Monumentalny ( Guayaquil )
Rodriguez Bramka zdobyta po 69 minutach69 tys ( 0 - 1 ) Müllera Bramka zdobyta po 37 minutach37 tys Widzowie: 25 000

Pudło (strzał zatrzymany)Boiadeiro

Goycochea - F. Basualdo , Ruggeri , Borelli , Altamirano - Zapata , Simeone , J. Basualdo ( 54 e Rodríguez ), Gorosito - Batistuta ( 62 e Acosta ), Medina BelloZastąpionoPrzyszedł po 54 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 62 minutach  Drużyny Zetti - Cafu , Antonio Carlos , Válber , Roberto Carlos - Boiadeiro , Luisinho , Jorge Ferreira da Silva ( 71 e Marquinhos ) Zinho - Edmundo ( 71 e Almir ) MullerZastąpionoPrzyszedł po 71 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 71 minutach
27 czerwca 1993 Meksyk 4 - 2 Peru Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
García Aspe Bramka zdobyta po 22 minutach22 e ( pióro ) , Gol strzelony po 44 minutach44 e
Alves Bramka zdobyta po 43 minutach43 e
Patiño Gol strzelony po 49 minutach49 e
( 3 - 0 ) Del Solar Gol strzelony po 55 minutach55 th ( pióro )
Reynoso Gol strzelony po 82 minutach82 nd
Widzów: 35 000
Campos - Ramírez , Suárez , Ramírez Perales , Gutiérrez - Patiño ( 69 e Flores ) , Ambríz , García Aspe , Galindo ( 68 e L. García ) - Sánchez , AlvesZastąpionoPrzyszedł po 69 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 68 minutach  Drużyny Miranda - Charún , Reynoso , Soto , Olivares - Barco , Del Solar , Martínez ( 46 e Palacios ), Zegarra - Rivera , Maestri ( 53 e Carty ) ZastąpionoPrzyszedł po 46 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 53 minutach

Półfinały

30 czerwca 1993 Meksyk 2 - 0 Ekwador Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
Sanchez Bramka zdobyta po 23 minutach23 rd
Ramírez Gol strzelony po 54 minutach54 tys
( 1 - 0 ) Widzowie: 45 000
Campos - Ramírez , Suárez , Ramírez Perales , Gutiérrez - Patiño ( 65 e Flores ) , Ambríz , García Aspe , Galindo ( 57 e Herrera ) - Sánchez , AlvesZastąpionoPrzyszedł po 65 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 57 minutach  Drużyny Espinoza - I. Hurtado , Noriega , Capurro , Muñoz - Carabalí , Carcelén , Aguinaga , Fernández ( 68 e Gavica ) - E. Hurtado , Avilés ( 55 e Chalá ) ZastąpionoPrzyszedł po 68 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 55 minutach

Pudło (strzał zatrzymany)Aristizábal

Goycochea - F. Basualdo , Ruggeri ( 46 e Cáceres ) , Borelli , Altamirano - Zapata ( 69 e Rodríguez ) , Simeone , Redondo , Gorosito - Batistuta , AcostaZastąpionoPrzyszedł po 46 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 69 minutach  Drużyny Kordoba - Herrera , Mendoza , Perea ( 65 p ), W. Pérez - Gomez , Alvarez , Rincón , Valderrama - Aristizabal , AsprillaCzerwona kartka

Mecz o trzecie miejsce

3 lipca 1993 Kolumbia 1 - 0 Ekwador Estadio Reales Tamarindos ( Portoviejo )
Walencja Gol strzelony po 86 minutach86 tys ( 0 - 0 ) Widzów: 18 000
Sędziowie: Alvaro Arboleda
Córdoba - Herrera , Mendoza , Cortés , W. Pérez - Gómez , Álvarez ( 73 e García ), Rincón , Valderrama - Aristizábal ( 46 e Walencja ), AsprillaZastąpionoPrzyszedł po 73 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 46 minutach  Drużyny Espinoza - Montanero , Noriega , Capurro , Muñoz - Carabalí , Carcelén , Aguinaga , Fernández ( 64 e B. Tenorio ) - E. Hurtado ( 61 e Chalá ) AvilésZastąpionoPrzyszedł po 64 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 61 minutach

Finał

4 lipca 1993 Argentyna 2 - 1 Meksyk Monumentalny ( Guayaquil )
Batistuta Bramka zdobyta po 63 minutach63 e , Bramka zdobyta po 74 minutach74 e ( 0 - 0 ) Galindo Bramka zdobyta po 67 minutach67 th ( pen. ) Widzów: 40 000
Goycochea - F. Basualdo , Ruggeri ( 40 e Cáceres ) , Borelli , Altamirano - Zapata , Simeone , Redondo , Gorosito ( 64 e Rodríguez ) - Batistuta , Acosta Trener  : Alfio BasileZastąpionoPrzyszedł po 40 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 64 minutach
Drużyny Campos - Ramírez , Suárez , Ramírez Perales , Gutiérrez ( 79 e Flores ) - Patiño ( 46 e L. García ) , Ambríz , García Aspe , Galindo - Sánchez , Alves Trener  : Miguel Mejía BarónZastąpionoPrzyszedł po 79 minutach  ZastąpionoPrzyszedł po 46 minutach