Sport | Wioślarstwo |
---|---|
Organizatorzy | Międzynarodowa Federacja Towarzystw Wioślarskich |
Redagowanie | 26 tys |
Miejsca) |
Motherwell Wielka Brytania |
Przestarzały | Od 5 do11 sierpnia 1996 |
Witryny | Strathclyde Country Park |
W 1996 roku mistrzostwa świata w wioślarstwie , dwudziesty szósta edycja na mistrzostwa świata w wioślarstwie , odbywają się od 5 do11 sierpnia 1996w Motherwell , UK .
Trials | Złoto | Srebro | Brązowy | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Wydarzenia dla mężczyzn | ||||||
M4 + |
Rumunia Dorin Alupei Claudiu Marin iulică ruican Viorel Talapan Aleksiej Raducanu (c) |
6:25:74 |
Czechy Dusan Businsky Michal Dalecky Pavel Malinsky Lubomir Skalicky Oldrich Hejdusek (c) |
6:26:76 |
Rosja Vladimir Andreev Alexander Litvinchev Gennadi Mulitsa Evgeni Ovtcharov Alexey Mitienko (c) |
6:28:17 |
M2 + |
Francja Luc Prévot Yannick Schulte Christophe Tellier (c) |
7:18:26 |
Rumunia Dimitrie Popescu Neculai Taga Dumitru Răducanu (c) |
7:18:96 |
Holandia Remco Schnieders Leofwin Visman Chun Wei Cheung (c) |
7:22:33 |
LM1x |
Dania Karsten Nielsen |
7:35:72 |
Republika Czeska Tomas Kacovsky |
7:36:01 |
Finlandia Heikki Haavikko |
7:37:15 |
LM4x |
Włochy Lorenzo Bertini Paolo Pittino Franco Sancassani Massimo Guglielmi |
06:10:11 |
Niemcy Oliver Ibielski Alexander Lutz Andreas Lutz Frank Mager |
6:11:53 |
Francja Laurent Ceresoli Frederic Dufour Thierry Richard Pascal Touron |
6:11:82 |
LM2 |
Dania Thomas Ebert Bo Helleberg |
7:06:34 |
Irlandia Neville Maxwell Tony O'Connor |
7:09:25 |
Niemcy Tobias Müller Oliver Rau |
7:10:73 |
LM8 + |
Niemcy Andreas Bech Matthias Edeler Dirk Jenny Stefan Locher Marcus Mielke Teja Töpfer Vladimir Vukelic Uwe März Klaus Klotz (c) |
5:55:06 |
Dania Jens Christensen Thomas Croft Wilhelm Drewel Jorn Hamdorf Morten Hansen Skov Soeren Henrichsen Jeppe Jensen Kollat Michael Jensen Dennis Larsen (c) |
5:56:96 |
Kanada Jon Beare Ross Beattie Chris Davidson Len Diplock Graham Mclaren Ben Storey Bryan Thompson Edward Winchester Chris Taylor (c) |
5:59:47 |
Wydarzenia dla kobiet | ||||||
W4- |
Stany Zjednoczone Emily Dirksen Sara Field Amy Turner Rosana Zegarra |
6:49:48 |
Rumunia Liliana Gafencu Doina Ignat Elisabeta Lipă Marioara Ciobanu-Popescu |
6:51:36 |
Niemcy Claudia Barth Gerte John Doreen Martin Lenka Wech |
6:55:15 |
LW1x |
Rumunia Constanta Burcica |
8:06:90 |
Francja Bénédicte Dorfman-Luzuy |
8:07:66 |
Stany Zjednoczone Sarah Garner |
8:09:74 |
LW2- |
Stany Zjednoczone Christine Smith-Collins Ellen Minzner |
7:56:66 |
Wielka Brytania Alison Brownless Jane Hall |
8:02:71 |
Rumunia Camelia Macoviciuc Maria Sava |
8:03:31 |
LW4- |
Chiny Liu Bili Liu Mei Ling Wang Fang Zhong Aifang |
7:08:56 |
Wielka Brytania Patricia Corless Robyn Morris Malindi Myers Jo Nitsch |
7:09:55 |
Stany Zjednoczone Kari Green Julie McCleery Whitney Post Sarah Simmons |
7:11:10 |
Ranga | Naród | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rumunia | 2 | 2 | 1 | 5 |
2 | Dania | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Stany Zjednoczone | 2 | 0 | 2 | 4 |
4 | Niemcy | 1 | 1 | 2 | 4 |
5 | Francja | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Chiny | 1 | 0 | 0 | 1 |
Włochy | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8 | Brytania | 0 | 2 | 0 | 2 |
Czechy | 0 | 2 | 0 | 2 | |
10 | Irlandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Holandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rosja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Całkowity | 10 | 10 | 10 | 30 |