Organizatorzy CONMEBOL
Kategoria Kontynentalny
Status uczestników Profesjonaliści

Więcej tytułów Mariscal Santa Cruz (1)

Ganadores Copa Copa lub Recopa Sudamericana de Clubes jest byłym konkurencyjny Południowej Ameryki of Soccer zorganizowany przez CONMEBOL . Pierwsza edycja odbyła się w 1970 roku i została wygrana przez boliwijskiego klubu z Mariscal Santa Cruz . Druga edycja została zorganizowana w 1971 roku, jednak mecze grupy 1 nigdy nie zostały rozegrane, a turniej został zredukowany do zwykłej rywalizacji towarzyskiej, pod koniec której zwycięzcą została pierwsza z grupy 2. Od tego czasu nie odbyła się żadna edycja.

Turniej dotyczy, zgodnie z kryteriami każdego kraju, zwycięskich klubów w ich krajowym pucharze lub najlepszego klubu, który nie zakwalifikował się do Copa Libertadores . Te zawody twierdzą, że są południowoamerykańskim odpowiednikiem Pucharu Zdobywców Pucharów .

Puchar ten nie powinien być mylony z Recopa Sudamericana , w której zwycięzca Copa Libertadores zmierzy się z Copa Sudamericana .

Format

Konkurs składa się z fazy grupowej. Grupy, liczące dwie, działają w dwóch różnych miastach. Pierwsi z każdej grupy awansują do finału w obie strony.

Metoda kwalifikacji w różnych krajach

Kraje stosują różne metody kwalifikacji.

Copa Ganadores de Copa 1970

Zaangażowane kluby

Konkurs organizowany jest w Boliwii i Ekwadorze od 8 marca do26 kwietnia 1970.

Grupa 1:

Grupa 2:

Pierwsza runda

Grupa 1: ( Estadio Olímpico Atahualpa de Quito )

5 Pakiet reprezentacyjny Kolumbii

Grupa 2: ( Estadio Hernando Siles de La Paz )

1 Mariscal Santa Cruz 7 4 3 1 0 8 3 +5
2 Club Atlético Atlanta 5 4 2 1 1 9 7 +2
3 Unión Española 4 4 1 2 1 6 6 0
4 Deportivo Municipal 3 4 0 3 1 6 7 -1
5 Rampla Juniors 1 4 0 1 3 2 8 -6

Finał

19 kwietnia 1970 CD El Nacional 0 - 0 Mariscal Santa Cruz Estadio Olimpico Atahualpa , Quito
Arbitraż: Ramón Barreto
26 kwietnia 1970 Mariscal Santa Cruz 2 - 0 CD El Nacional Estadio Hernando Siles , La Paz
Báez Gol zdobyty po 40 minutach40 th , Gol zdobyty po 57 minutach57 th ( pen. ) Widzowie: 30000
Sędziowie: Sosa Miranda

Najlepszy napastnik

Copa Ganadores de Copa 1971

Kluby

Grupa 1: Huracán Buceo Deportes Concepción niezdefiniowany klub argentyński niezdefiniowany klub boliwijski

Grupa 2: América de Quito Olimpia Juan Aurich Valencia FC

Wyniki

Brazylia i Kolumbia ponownie się wycofują. W tym wydaniu odnowiono format z 1970 roku.

Niemniej jednak 25 lutego 1971, CONMEBOL postanawia włączyć do edycji towarzyskiego turnieju i nie wydawać trofeum, ponieważ Deportes Concepción opuści turniej i Huracan Buceo nie potwierdziła swój udział w organizacji Ameryki Południowej. Mecze grupy 1 nie są rozgrywane, a zwycięzca grupy 2 América de Quito zostaje ogłoszony zwycięzcą towarzyskiego turnieju.

Mecze grupy 2 rozgrywane są równolegle z meczami grupy 5 Copa Libertadores z 1971 roku .