Trzeci Urugwaj
Cele 14 (2,33 na mecz)
Król strzelców Julio Libonatti Strzelony golStrzelony golStrzelony gol

Nawigacja

Mistrzostwa Ameryki Południowej 1921 Soccer to piąta edycja Mistrzostw Ameryki Południowej w piłkę nożną narodów, znany jako Copa America od 1972 roku, która odbyła się w Buenos Aires w Argentynie od 6 do30 października 1921.

Kraje uczestniczące to Argentyna , Brazylia , Paragwaj i Urugwaj . Chile została również zaproszona ale odrzucił zaproszenie z powodu wewnętrznych problemów w zespole. Argentyna po perfekcyjnym biegu u siebie (3 mecze, 3 zwycięstwa, 0 straconych bramek) zdobyła swój pierwszy oficjalny tytuł mistrzyni Ameryki Południowej.

Wyniki

Ranking ostateczny

Cztery uczestniczące drużyny są zjednoczone w jednej puli, w której każda drużyna raz spotyka się ze swoimi przeciwnikami. Pod koniec meczów drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, wygrywa rywalizację.

mecze

2 października 1921 Argentyna 1 - 0 Brazylia Sportivo Barracas ( Buenos Aires )
Libonatti Gol zdobyty po 27 minutach27 tys ( 1 - 0 ) Widzowie: 20 000
Sędziowie: Ricardo Vallarino
Tesoriere - Celli , Bearzotti - López , Dellavalle , Solari - Calomino , Libonatti , Sosa , Echeverría , Chavín Drużyny Kuntz - Telefone , Barata - Laís , Alfredinho , Dino I - Zezé I , Candiota , Nonô , Machado , Orlandinho
9 października 1921 Paragwaj 2 - 1 Urugwaj Sportivo Barracas ( Buenos Aires )
Rivas Gol zdobyty po 9 minutach9 e
López Gol zdobyty po 66 minutach66 e
( 1 - 0 ) Piendibene Bramka zdobyta po 83 minutach83 e Widzowie: 12 000
Sędziowie: Gerónimo Rapossi
Portaluppi - Paredes , González - Rodríguez , Fleitas Solich , Benítez Casco - Schaerer , Lima , López , Rivas , Zelada Drużyny Casella - Benincasa , Foglino - Broncini , Zibechi , Marroche - Somma , Villazú , Piendibene , Romano , Campolo
12 października 1921 Brazylia 30 Paragwaj Sportivo Barracas ( Buenos Aires )
Machado Gol zdobyty po 21 minutach21 e , Gol zdobyty po 44 minutach44 e
Candiota Gol zdobyty po 46 minutach46 e
( 2 - 0 ) Widzowie: 25 000
Kuntz - Telefone , Barata - Laís , Alfredinho , Dino I - Zezé I , Candiota , Nonô , Machado , Orlandinho Drużyny Portaluppi - Paredes , González - Rodríguez , Fleitas Solich , Benítez Casco - Schaerer , Lima , López , Rivas , Vera
16 października 1921 Argentyna 30 Paragwaj Sportivo Barracas ( Buenos Aires )
Libonatti Bramka zdobyta po 1 minucie1 re
Saruppo Bramka zdobyta po 71 minutach71 e
Echeverria Gol zdobyty po 76 minutach76 e
( 1 - 0 ) Widzowie: 25 000
Tesoriere - Celli , Bearzotti - Presta , Dellavalle , Solari - Calomino , Libonatti , Saruppo , Echeverría , González Drużyny Radice - Paredes , González - Delgado , Fleitas Solich , Benítez Casco - Schaerer , Lima , López , Rivas , Vera
23 października 1921 Urugwaj 2 - 1 Brazylia Sportivo Barracas ( Buenos Aires )
Romano Bramka zdobyta po 1 minucie1 st , Bramka zdobyta po 8 minutach8 th ( 2 - 0 ) Zezé I Bramka zdobyta po 53 minutach53 rd Widzowie: 10 000
Sędzia: Víctor Cabañas Saguier
Beloutas - Benincasa , Foglino - Broncini , Zibechi , Molinari - Somma , Casanello , Piendibene , Romano , Campolo Drużyny Kuntz - Telefone , Barata - Laís , Alfredinho , Dino I - Zezé I , Candiota , Frederico , Machado , Orlandinho
30 października 1921 Argentyna 1 - 0 Urugwaj Sportivo Barracas ( Buenos Aires )
Libonatti Gol zdobyty po 57 minutach57 tys ( 0 - 0 ) Widzów: 35 000
Sędzia: Pedro Santos
Tesoriere - Celli , Bearzotti - López , Dellavalle , Solari - Calomino , Libonatti , Saruppo , Echeverría , González Drużyny Beloutas - Benincasa , Foglino - Broncini , Zibechi , Molinari - Somma , Casanello , Piendibene , Romano , Campolo