Sport | gra w piłkę ręczną |
---|---|
Organizator (e) | EHF |
Redagowanie | XIV th |
Miejsca) | Szwecja , Austria i Norwegia |
Przestarzały | z 9 w 26 stycznia 2020 |
Narody | 24 europejskie zespoły |
Oficjalna strona internetowa |
Oficjalna strona zawodów Zawody na stronie EHF |
Posiadacz tytułu | Hiszpania |
---|---|
Zwycięzca | Hiszpania (2) |
druga | Chorwacja |
Trzeci | Norwegia |
Więcej tytułów | Szwecja (4) |
Najlepszy gracz | Domagoj Duvnjak |
Najlepszy strzelec (s) | Sander Sagosen (65) |
The ręczna Mistrzostwa Europy mężczyzn w 2020 roku jest 14 th edycja Mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej . Odbywa się od 9 do26 stycznia 2020oraz po raz pierwszy łącznie w trzech krajach: Szwecji , Austrii i Norwegii . Dodatkowo, w wyniku zmiany z 16 do 24 drużyn, zmianie uległ format zawodów.
Obronie mistrz Hiszpanii zdobył swoje drugie mistrzostwo Europy, wygrywając w finale z Chorwacją, która odzyskała podium w międzynarodowym konkursie 4 lata po brązowy medal na Euro 2016 . Norwegia , współorganizator, zajął trzecie miejsce i zdobył swój pierwszy medal w konkursie po 2 tytuły mistrza wice światowej. Ostatecznie rywalizacja to eliminacje z rundy wstępnej Danii , panującego mistrza olimpijskiego i świata oraz Francji , najlepszej drużyny ostatnich 10 lat.
Sztokholm , Szwecja | Malmö , Szwecja | Göteborg , Szwecja | Lokalizacja miast-gospodarzy |
---|---|---|---|
Pojemność areny Tele2 : 33 000 |
Pojemność areny w Malmö : 13 000 |
Pojemność skandynawska : 12 000 |
Sztokholm Malmö Göteborg Wiedeń Graz Trondheim |
Wiedeń , Austria | Graz , Austria | Trondheim , Norwegia | |
Wiener Stadthalle Pojemność: 12 000 |
Stadthalle Graz (en) Pojemność: 6000 |
Trondheim Spektrum (nie) Pojemność: 8000 |
|
Liczba uczestniczących drużyn wzrasta z 16 do 24 narodów. Oprócz trzech krajów gospodarzy, broniący tytułu mistrz ponownie ma bezpośrednią kwalifikację, w przeciwieństwie do 2016 i 2018 roku .
Pozostałe 26 drużyn zrzeszonych w EHF musi przejść przez kwalifikacyjne samice (w) . Po rundzie wstępnej obejmującej 9 drużyn, 32 pozostałe drużyny są podzielone na 8 pul po 4 drużyny. Do konkursu kwalifikują się pierwsze 2 drużyny z każdej puli oraz 4 najlepsze trzecie.
grupa A | Grupa B | Grupa C |
---|---|---|
Chorwacja | Reprezentant. Czech | Hiszpania |
Białoruś | Sałatka owocowa | Niemcy |
Czarnogóra | Austria | Łotwa |
Serbia | Ukraina | Holandia |
Grupa D | Grupa E | Grupa F |
Francja | Dania | Szwecja |
Norwegia | Węgry | Słowenia |
Portugalia | Islandia | szwajcarski |
Bośnia i Hercegowina | Rosja | Polska |
Mecze odbywają się:
Lista arbitrów została powołana w dniu 22 sierpnia 2019 r. :
Tylko runda wstępna
|
Runda wstępna i runda główna |
Tylko główna wycieczka
Sędziowie fazy finałowej zostaną wybrani spośród 12 par, które sędziowały rundę główną. |
Turniej służy jako eliminacja do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku .
Turniej służy również jako kwalifikacja (w) do Mistrzostw Świata w 2021 roku .
Wreszcie, dwoje finalistów jest bezpośrednio zakwalifikowanych do kolejnej edycji (in), która jest oczekiwana na Węgrzech i Słowacji . Gospodarze są również automatycznie kwalifikowani, jeśli Węgry ( Słowacja nie zakwalifikowała się do tej edycji) zagrają w finale, brązowy medalista również zakwalifikuje się do Euro 2022.
Losowanie grup rundy wstępnej odbyło się dnia 28 czerwca 2019 r.w Erste Bank Campus w Wiedniu .
Pierwsze dwie z każdej grupy kwalifikują się do rundy głównej i zachowują również punkty zdobyte przeciwko zakwalifikowanej drużynie.
Zakwalifikowany do rundy głównej -Wyeliminowany - posiadacz tytułu T : 2018
Zespół | Pts | jot | P | Różnica | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chorwacja | 6 | 3 | 0 | 17 |
2 | Białoruś | 4 | 3 | 1 | 6 |
3 | Czarnogóra | 2 | 3 | 2 | -14 |
4 | Serbia | 0 | 3 | 3 | -9 |
9 stycznia 2020 18:15 |
Białoruś | 35 - 30 | Serbia |
Graz Messe Arena , Graz Widzów: 3 806 Sędziowie : Santos, Fonseca |
Artem Karalek 9 | (16 - 15) | Bogdan Radivojević 6 | ||
× 1 × 9 |
× 2 × 3 |
9 stycznia 2020 20:30 |
Chorwacja | 27 - 21 | Czarnogóra |
Graz Messe Arena , Graz Widzów: 5630 Sędziowie : Brunner, Salah |
Luka Cindřić 6 | (12 - 13) | Nemanja Grbović 6 | ||
× 2 × 2 |
× 3 × 7 |
11 stycznia 2020 16:00 |
Chorwacja | 31 - 23 | Białoruś |
Graz Messe Arena , Graz Widzowie: 6000 Sędziowie : Bonaventura, Bonaventura |
Igor Karačić 6 | (15 - 10) | Mikita Vailupau 8 | ||
× 4 |
× 1 × 5 |
11 stycznia 2020 18:15 |
Czarnogóra | 22 - 21 | Serbia |
Graz Messe Arena , Graz Widzowie: 5500 Sędziowie : Madsen, Mortensen |
Nemanja Grbović 5 | (11 - 10) | Lazar Kukić 6 | ||
× 2 × 7 |
× 1 × 4 |
13 stycznia 2020 18:15 |
Czarnogóra | 27 - 36 | Białoruś |
Graz Messe Arena , Graz Widzowie: 5000 Sędziowie : Jørum, Kleven |
Vladan Lipovina 5 | (11-17) | Mikita Vailupau 7 | ||
× 1 × 2 |
× 1 × 3 |
13 stycznia 2020 20:30 |
Serbia | 21 - 24 | Chorwacja |
Graz Messe Arena , Graz Frekwencja: 6500 Arbitraż : Kurtagic, Wetterwik |
Kukić , Radivojević 4 | (10 - 8) | Duvnjak , Stepančić 5 | ||
× 4 |
× 2 × 5 |
Zespół | Pts | jot | P | Różnica | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 6 | 3 | 0 | 11 |
2 | Reprezentant. Czech | 4 | 3 | 1 | 3 |
3 | Macedonia Północna | 2 | 3 | 2 | -5 |
4 | Ukraina | 0 | 3 | 3 | -9 |
10 stycznia 2020 18:15 |
Reprezentant. Czech | 29 - 32 | Austria |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 7070 Sędziowie : Elíasson, Pálsson |
Jakub hrstka 6 | (14 - 13) | Nikoła Biłyk 12 | ||
× 3 |
× 1 × 2 |
10 stycznia 2020 20:30 |
Macedonia Północna | 26 - 25 | Ukraina |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 7070 Arbitraż : Jørum, Kleven |
Kirił Łazarowa 8 | (13-10) | Władysław Ostrouszko 5 | ||
× 1 × 3 |
× 1 × 7 |
12 stycznia 2020 16:00 |
Reprezentant. Czech | 27 - 25 | Macedonia Północna |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Obecność: 6642 Arbitraż : Kurtagic, Wetterwik |
Stanisława Kašparka 7 | (9-11) | Kiril Łazarow 11 | ||
× 1 × 6 |
× 1 × 3 |
12 stycznia 2020 18:15 |
Austria | 34 - 30 | Ukraina |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 7 078 Sędziowie : Bonaventura, Bonaventura |
Nikoła Biłyk 9 | (18 - 17) | Artem Kozakiewicz 7 | ||
× 1 × 3 |
× 4 |
14 stycznia 2020 18:15 |
Austria | 32 - 28 | Macedonia Północna |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 7623 Sędziowie : Lah, Sok |
Robert Weber 7 | (18 - 12) | Stojanče Stoilov 5 | ||
× 2 × 4 |
× 3 × 3 |
14 stycznia 2020 20:30 |
Ukraina | 19 - 23 | Reprezentant. Czech |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 4097 Sędziowie : Santos, Fonseca |
Artem Kozakiewicz 4 | (10 - 9) | Tomasz Babak 6 | ||
× 1 × 5 |
× 1 × 3 |
Zespół | Pts | jot | P | Różnica | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania T | 6 | 3 | 0 | 29 |
2 | Niemcy | 4 | 3 | 1 | 5 |
3 | Holandia | 2 | 3 | 2 | -14 |
4 | Łotwa | 0 | 3 | 3 | -20 |
9 stycznia 2020 18:15 |
Niemcy | 34 - 23 | Holandia | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzów: 4057 Arbitraż : Lah, Sok |
Häfner , Kohlbacher 5 | (15 - 13) | Kay uderza 7 | ||
× 2 × 5 × 1 |
× 2 × 4 |
9 stycznia 2020 20:30 |
Hiszpania | 33 - 22 | Łotwa | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzów: 4 524 Sędziowie : Madsen, Mortensen |
Ángel Fernández 5 | (14-11) | Dainis Krištopāns 7 | ||
× 1 × 0 × 2 |
× 1 × 5 |
11 stycznia 2020 16:00 |
Łotwa | 24 - 32 | Holandia | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzów : 5942 Arbitraż : Baďura, Ondogrecula |
Dainis Krištopāns 7 | (10 - 16) | Kay uderza 7 | ||
× 1 × 3 |
× 1 × 5 × 1 |
11 stycznia 2020 18:15 |
Hiszpania | 33 - 26 | Niemcy | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzów: 6558 Sędziowie : Brunner, Salah |
Alex Dujshebaev 7 | (14-11) | Hendrik Pekeler 5 | ||
× 2 × 4 |
× 2 × 4 |
13 stycznia 2020 18:15 |
Łotwa | 27 - 28 | Niemcy | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzowie: 3540 Sędziowie : Elíasson, Palsson |
Dainis Krištopāns 7 | (11 - 16) | Julius Kuhn 8 | ||
× 1 × 6 |
× 2 × 6 |
13 stycznia 2020 20:30 |
Holandia | 25 - 36 | Hiszpania | Trondheim Spektrum Trondheim Obecność: 3809 Arbitraż : Mazeika, Gatelis |
Kay uderza 8 | (13-17) | Jorge Maqueda 6 | ||
× 2 × 8 |
× 2 × 2 |
Zespół | Pts | jot | P | Różnica | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Norwegia | 6 | 3 | 0 | 14 |
2 | Portugalia | 4 | 3 | 1 | 0 |
3 | Francja | 2 | 3 | 2 | 3 |
4 | Bośnia i Hercegowina | 0 | 3 | 3 | -17 |
10 stycznia 2020 18:15 |
Francja | 25 - 28 | Portugalia | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzów : 7507 Arbitraż : Sondors, Līcis |
Dika Mem 5 | (11 - 12) | Diogo Branquinho 5 | ||
× 2 × 3 |
× 1 × 4 |
10 stycznia 2020 20:30 |
Norwegia | 32 - 26 | Bośnia i Hercegowina | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzów: 8 232 Arbitraż : Schulze, Tönnies |
Szlifierka Sagosen 12 | (17 - 12) | Nikola Prce 7 | ||
× 1 × 4 |
× 1 × 6 |
12 stycznia 2020 16:00 |
Portugalia | 27 - 24 | Bośnia i Hercegowina | Trondheim Spektrum Trondheim Obecność: 7936 Arbitraż : Mazeika, Gatelis |
Pedro Portela 10 | (12 - 11) | Nikola Cena 5 Pr | ||
× 1 × 3 |
× 2 × 4 |
12 stycznia 2020 18:15 |
Francja | 26 - 28 | Norwegia | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzów: 8 932 Sędziowie : Horáček, Novotný |
Ludovica Fabregasa 8 | (15-14) | Szlifierka Sagosen 10 | ||
× 1 × 3 |
× 3 × 2 |
14 stycznia 2020 18:15 |
Bośnia i Hercegowina | 23 - 31 | Francja | Trondheim Spektrum Trondheim Obecność: 7937 Arbitraż : Jurinović, Mrvica |
Marko Panića 9 | (13 - 14) | Brama Walentynkowa 7 | ||
× 4 |
× 2 × 2 |
14 stycznia 2020 20:30 |
Portugalia | 28 - 34 | Norwegia | Trondheim Spektrum, Trondheim Widzów : 9069 Arbitraż : Baďura, Ondogrecula |
Antonio Areia 5 | (14 - 16) | Magnus Jøndal 7 | ||
× 2 × 6 |
× 3 × 5 |
Zespół | Pts | jot | P | Różnica | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Węgry | 5 | 3 | 0 | 7 |
2 | Islandia | 4 | 3 | 1 | 6 |
3 | Dania | 3 | 3 | 1 | 2 |
4 | Rosja | 0 | 3 | 3 | -15 |
11 stycznia 2020 16:00 |
Węgry | 26 - 25 | Rosja |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 9202 Arbitraż : Jurinović, Mrvica |
Zsolt Balogh 7 | (14 - 13) | Dimitri Santalov 5 | ||
× 2 × 3 |
× 2 |
11 stycznia 2020 18:15 |
Dania | 30 - 31 | Islandia |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 10 593 Sędziowie : Pavićević, Ražnatović |
Mikkel Hansen 9 | (15-15) | Aron Palmarsson 10 | ||
× 1 × 3 × 1 |
× 2 × 4 |
13 stycznia 2020 18:15 |
Islandia | 34 - 23 | Rosja |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 7099 Arbitraż : Nachevski, Nikolov |
trzech graczy 6 | (18 - 11) | Gleb Kalarash 6 | ||
× 2 × 4 |
× 3 × 4 |
13 stycznia 2020 20:30 |
Dania | 24 - 24 | Węgry |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 8377 Arbitraż : Sondors, Licis |
Magnus wbijanie 6 | (11 - 13) | Zsolt Balogh 7 | ||
× 3 × 2 |
× 3 × 4 |
15 stycznia 2020 18:15 |
Islandia | 18 - 24 | Węgry |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 7 587 Sędziowie : Marín, García |
dwóch graczy 4 | (12-9) | Bence Banhidi 8 | ||
× 1 × 4 |
× 2 × 4 |
15 stycznia 2020 20:30 |
Rosja | 28 - 31 | Dania |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 8978 Arbitraż : Brkić, Jusufhodžić |
Igor Soroka 6 | (15 - 12) | Mikkel Hansen 7 | ||
× 2 × 3 |
× 1 × 2 |
Zespół | Pts | jot | P | Różnica | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Słowenia | 6 | 3 | 0 | 9 |
2 | Szwecja | 4 | 3 | 1 | 13 |
3 | szwajcarski | 2 | 3 | 2 | -10 |
4 | Polska | 0 | 3 | 3 | -12 |
10 stycznia 2020 18:15 |
Słowenia | 26 - 23 | Polska |
Scandinavium , Göteborg Widzów: 7 276 Sędziowie : Horáček, Novotný |
Blagotinšek , Mackovšek 5 | (13-11) | Arkadiusz Moryto 8 | ||
× 1 × 5 |
× 5 |
10 stycznia 2020 20:30 |
Szwecja | 34 - 21 | szwajcarski |
Scandinavium , Göteborg Widzów: 11 644 Sędziowie : Marín, García |
trzech graczy 6 | (20 - 13) | Andy Schmid 4 | ||
× 4 |
× 4 |
12 stycznia 2020 16:00 |
szwajcarski | 31 - 24 | Polska |
Scandinavium , Göteborg Obecność: 8061 Arbitraż : Brkić, Jusufhodžić |
Andy Schmid 15 | (14 - 12) | Szymon Sićko 5 | ||
× 2 × 5 |
× 2 × 4 |
12 stycznia 2020 18:15 |
Szwecja | 19 - 21 | Słowenia |
Scandinavium , Göteborg Widzów: 11 896 Sędziowie : Schulze, Tönnies |
Jim Gottfridsson 5 | (9–10) | Przysięgam Dolenec 7 | ||
× 1 × 5 |
× 2 × 3 |
14 stycznia 2020 18:15 |
szwajcarski | 25 - 29 | Słowenia |
Scandinavium , Göteborg Widzów: 6 731 Sędziowie : Pavićević, Ražnatović |
Andy Schmid 8 | (10 - 16) | Miha Zarabec 6 | ||
× 2 × 3 |
× 2 × 2 |
14 stycznia 2020 20:30 |
Polska | 26 - 28 | Szwecja |
Scandinavium , Göteborg Widzowie: 11 061 Arbitraż : Nikolov, Nachevski |
Szymon Sićko 8 | (13 - 14) | czterech graczy 5 | ||
× 2 × 3 |
× 2 × 3 |
Zakwalifikowanie się do półfinałów -Kwalifikacje do Meczu 5 th Place -Wyeliminowany - posiadacz tytułu T : 2018
Mecze grupy I odbywają się w Wiener Stadthalle w Wiedniu :
Zespół | Pts | jot | P | Różnica | Dep | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania T | 9 | 5 | 0 | 26 | +26 |
2 | Chorwacja | 9 | 5 | 0 | 14 | +14 |
3 | Niemcy | 6 | 5 | 2 | 16 | / |
4 | Austria | 3 | 5 | 3 | -17 | -17 |
5 | Białoruś | 3 | 5 | 3 | -22 | -22 |
6 | Reprezentant. Czech | 0 | 5 | 5 | -17 | / |
Hiszpania i Chorwacja zremisowały (22-22), podobnie jak Austria i Białoruś (36-36), drużyny są podzielone na ogólną różnicę bramek.
16 stycznia 2020 16:00 |
Hiszpania | 31 - 25 | Reprezentant. Czech |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 3986 Sędziowie : Brunner, Salah |
dwóch graczy 5 | (14 - 9) | Ondřej Zdrahala 8 | ||
× 1 × 4 |
× 2 × 6 |
16 stycznia 2020 18:15 |
Chorwacja | 27 - 23 | Austria |
Wiener Stadthalle , Vienne Widzów: 8 217 Sędziowie : Pichon, Reveret |
Zlatko Horvat 6 | (13 - 8) | Robert Weber 6 | ||
× 1 × 1 |
× 1 × 5 |
16 stycznia 2020 20:30 |
Białoruś | 23 - 31 | Niemcy |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Obecność: 5267 Arbitraż : Kurtagic, Wetterwik |
Uładzisław Kulesz 6 | (11 - 18) | Timo Kastening 6 | ||
× 1 × 4 |
× 1 × 5 |
18 stycznia 2020 16:00 |
Białoruś | 28 - 25 | Reprezentant. Czech |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzowie: 6 007 Arbitraż : Mažeika, Gatelis |
Mikita Vailupau 6 | (13-11) | Ondřej Zdrahala 7 | ||
× 2 × 5 |
× 1 × 6 |
18 stycznia 2020 18:15 |
Hiszpania | 30 - 26 | Austria |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Obecność: 9232 Arbitraż : Gjeding Hansen |
Jorge Maqueda 6 | (17 - 16) | Janko Božović 5 | ||
× 3 |
× 1 × 2 × 1 |
18 stycznia 2020 20:30 |
Chorwacja | 25 - 24 | Niemcy |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzowie: 9 307 Arbitraż : Santos, Fonseca |
Igor Karačić 7 | (11-14) | czterech graczy 4 | ||
× 2 × 4 |
× 2 × 8 |
20 stycznia 2020 16:00 |
Chorwacja | 22 - 21 | Reprezentant. Czech |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Obecność: 6862 Arbitraż : Kurtagic, Wetterwik |
Marko Mamić 5 | (11-9) | Ondřej Zdrahala 7 | ||
× 1 × 4 |
× 1 × 3 |
20 stycznia 2020 18:15 |
Białoruś | 28 - 37 | Hiszpania |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 6149 Arbitraż : Santos, Foseca |
Mikita Vailupau 8 | (16-17) | Fernández Pérez , Solé 7 | ||
× 1 × 5 |
× 1 × 3 |
20 stycznia 2020 20:30 |
Austria | 22 - 34 | Niemcy |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Obecność: 9037 Arbitraż : Nachevski, Nikolov |
Nikola Biłyk 5 | (13 - 16) | Timo Kastening 6 | ||
× 2 × 4 |
× 2 × 2 |
22 stycznia 2020 16:00 |
Chorwacja | 22 - 22 | Hiszpania |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Obecność: 7891 Arbitraż : Mazeika, Gatelis |
Igor Karačić 10 | (11 - 12) | Alex Dujshebaev 6 | ||
× 4 × 4 |
× 5 |
22 stycznia 2020 18:15 |
Białoruś | 36 - 36 | Austria |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 6 897 Sędziowie : Brunner, Salah |
Mikita Vailupau 12 | (19-17) | Nikola Biłyk 7 | ||
× 3 × 3 |
× 1 × 4 |
22 stycznia 2020 20:30 |
Reprezentant. Czech | 22 - 26 | Niemcy |
Wiener Stadthalle , Wiedeń Widzów: 5 000 Sędziowie : Pavićević, Ražnatović |
Tomasz Babak 5 | (10 - 13) | Filip Weber 5 | ||
× 8 |
× 1 × 6 |
Mecze grupy II odbywają się w Malmö Arena w Malmö :
Zespół | Pts | jot | P | Różnica | Dep | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Norwegia | 10 | 5 | 0 | 22 | - |
2 | Słowenia | 6 | 5 | 2 | 4 | - |
3 | Portugalia | 4 | 5 | 3 | 4 | 4 pkt |
4 | Szwecja | 4 | 5 | 3 | -2 | 2 pkt |
5 | Węgry | 4 | 5 | 3 | -14 | 0 pkt |
6 | Islandia | 2 | 5 | 4 | -16 | - |
17 stycznia 2020 16:00 |
Słowenia | 30 - 27 | Islandia |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 6026 Arbitraż : Nachevski, Nikolov |
Dziekan Bombač 9 | (15-14) | Bjarki Mar Elísson 6 | ||
× 1 × 4 |
× 2 × 4 |
17 stycznia 2020 18:15 |
Norwegia | 36 - 29 | Węgry |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 8078 Arbitraż : Pavicevic, Raznatovic |
Sander Sagosen 7 | (20 - 12) | Ligetvári , Nagy 5 | ||
× 3 × 4 |
× 3 × 4 × 1 |
17 stycznia 2020 20:30 |
Portugalia | 35 - 25 | Szwecja |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 10 135 Arbitraż : Gubica Miloszević |
trzech graczy 6 | (15 - 12) | A. Nilsson , D. Pettersson 4 | ||
× 1 × 5 |
× 1 × 2 |
19 stycznia 2020 14:00 |
Portugalia | 25 - 28 | Islandia |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 6199 Arbitraż : Horacerk Novotny |
Areia , Martins 4 | (12-14) | Janus Daði Smárason 8 | ||
× 2 × 4 |
× 3 × 4 |
19 stycznia 2020 16:15 |
Słowenia | 28 - 29 | Węgry |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 8 304 Sędziowie : Raluy , Sabroso |
Jure Dolenec 8 | (16 - 13) | Bence Banhidi 9 | ||
× 2 × 5 |
× 2 × 5 |
19 stycznia 2020 18:30 |
Norwegia | 23 - 20 | Szwecja |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 10 141 Sędziowie : Geipel, Helbig |
Sander Sagosen 8 | (12-8) | Lucas Pellas 5 | ||
× 2 × 5 |
× 2 × 1 |
21 stycznia 2020 16:00 |
Portugalia | 24 - 29 | Słowenia |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 3001 Arbitraż : Gjeding Hansen |
André Gomes 6 | (15-14) | Dolenec , Mačkovšek 6 | ||
× 1 × 5 |
× 2 × 4 |
21 stycznia 2020 18:15 |
Norwegia | 31 - 28 | Islandia |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 4 725 Sędziowie : Raluy, Sabroso |
Sander Sagosen 9 | (19 - 12) | Ólafura Guðmundssona 5 | ||
× 2 × 6 |
× 1 × 4 |
21 stycznia 2020 20:30 |
Węgry | 18 - 24 | Szwecja |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 6 977 Sędziowie : Horáček, Novotný |
Zoltán Szita 4 | (9–10) | Gottfridsson , Pellas 5 | ||
× 3 |
× 1 |
22 stycznia 2020 16:00 |
Portugalia | 34 - 26 | Węgry |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 2 930 Sędziowie : Geipel, Helbig |
Belone Moreira 7 | (16-14) | Balogh , Banhidi 5 | ||
× 3 × 3 |
× 2 × 2 |
22 stycznia 2020 18:15 |
Norwegia | 33 - 30 | Słowenia |
Malmö Arena , Malmö Widzów: 4 824 Sędziowie : Pichon, Reveret |
Kevin Gulliksen 7 | (14 - 13) | Cehte , Kodrin 5 | ||
× 1 × 3 |
× 1 × 3 |
22 stycznia 2020 20:30 |
Islandia | 25 - 32 | Szwecja |
Malmö Arena , Malmö Obecność: 7153 Arbitraż : Gubica, Milošević |
Elísson , Kristjánsson 5 | (11 - 18) | Andreasa Nilssona 7 | ||
× 2 |
× 1 × 4 |
Półfinały | Finał | |||||
Tele2 Arena , Sztokholm , 24 stycznia 2020 o 18:00 | Tele2 Arena , Sztokholm , 26 stycznia 2020 o 16:30 | |||||
Norwegia | 28 | |||||
Chorwacja | 29 a2p | |||||
Hiszpania | 22 | |||||
Tele2 Arena , Sztokholm , 24 stycznia 2020 o 20:45 | ||||||
Chorwacja | 20 | |||||
Hiszpania | 34 | |||||
Słowenia | 32 | |||||
Dopasuj 3 th Place | ||||||
Tele2 Arena , Sztokholm , 25 stycznia 2020 o 18:30 | ||||||
Norwegia | 28 | |||||
Słowenia | 20 | |||||
24 stycznia 2020 18:00 |
Norwegia | 28 - 29 ( ap ) | Chorwacja |
Tele2 Arena , Sztokholm Widzowie: 16 573 Sędziowie : Raluy , Sabroso |
Szlifierka Sagosen 10 | (10 - 12, 23 - 23) | Domagoj Duvnjak 8 | ||
Prol. : 3 - 3, 2 - 3 | ||||
× 3 × 4 |
× 2 × 6 |
24 stycznia 2020 20:45 |
Hiszpania | 34 - 32 | Słowenia |
Tele2 Arena , Sztokholm Widzów: 16 573 Sędziowie : Horáček, Novotný |
trzech graczy 6 | (2015) | Przysięgam Dolenec 7 | ||
× 3 |
× 2 × 4 |
25 stycznia 2020 16:00. |
Niemcy | 29 - 27 | Portugalia |
Tele2 Arena , Sztokholm Obecność: 7710 Arbitraż : Kurtagic, Wetterwik |
Juliusza Kuhna 6 | (14 - 13) | Borges , Ferraz 4 | ||
× 1 × 3 |
× 1 × 4 |
25 stycznia 2020 18:30 |
Słowenia | 20 - 28 | Norwegia |
Tele2 Arena , Sztokholm Widzowie: 13 094 Arbitraż : Geipel, Helbig |
Dziekan Bombač 5 | (9-12) | Magnus Jøndal 7 | ||
× 3 × 4 |
× 1 × 5 |
26 stycznia 2020 16:30. |
Hiszpania | 22 - 20 | Chorwacja |
Tele2 Arena , Sztokholm Frekwencja: 17 769 Arbitraż : Nachevski, Nikolo |
Aleix Gomez 5 | (12-11) | Domagoj Duvnjak 5 | ||
× 2 × 2 |
× 2 × 2 |
Po wyważony początek meczu (6-6, 13 th minut), Chorwacja stworzył pierwszy odstęp 3 bramki (7-10, 19 th minut). Od obu stronach przerwy, łączy Hiszpanię 9-2 wziąć 4-bramkowej przewagi (16-12, 36 th minut), ale potem wychodzi na chorwackiej obrony, strzelając tylko 2 bramki w 19 minucie: Chorwaci skorzystać z okazji, aby stopniowo powrócić do wynik nawet odzyskać Zaletą sześć minut, od czasu (18-19, 54 th minutę). Nie bez trudności Hiszpanie lepiej radzą sobie z kasą, pokonując 4-1 i wygrywając z końcowym wynikiem 22 do 20.
Ranga | Zespół | jot | sol | NIE | P | Bp | Pne | Różnica | Kwal. JO | Kwal. CM |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania | 9 | 8 | 1 | 0 | 278 | 226 | +52 | JO | CM | |
Chorwacja | 9 | 7 | 1 | 1 | 227 | 205 | +22 | (TQO) | CM | |
Norwegia | 9 | 8 | 0 | 1 | 273 | 236 | +37 | (TQO) | CM | |
4 | Słowenia | 9 | 5 | 0 | 3 | 245 | 242 | +3 | TQO | CM |
5 | Niemcy | 8 | 6 | 0 | 2 | 232 | 202 | +30 | (TQO) | Zapora |
6 | Portugalia | 8 | 4 | 0 | 4 | 228 | 220 | +8 | TQO | Zapora |
7 | Szwecja | 7 | 4 | 0 | 3 | 182 | 175 | +7 | (TQO) | Zapora |
8 | Austria | 7 | 3 | 1 | 3 | 205 | 214 | -9 | - | Zapora |
9 | Węgry | 7 | 3 | 1 | 3 | 176 | 189 | -13 | - | Zapora |
10 | Białoruś | 7 | 3 | 1 | 3 | 209 | 217 | -8 | - | Zapora |
11 | Islandia | 7 | 3 | 0 | 4 | 191 | 195 | -4 | - | Zapora |
12 | Reprezentant. Czech | 7 | 2 | 0 | 5 | 172 | 183 | -11 | - | Zapora |
13 | Dania | 3 | 1 | 1 | 1 | 85 | 83 | +2 | (JO) | (CM) |
14 | Francja | 3 | 1 | 0 | 2 | 82 | 79 | +3 | (TQO) | Zapora |
15 | Macedonia Północna | 3 | 1 | 0 | 2 | 79 | 84 | -5 | - | Zapora |
16 | szwajcarski | 3 | 1 | 0 | 2 | 77 | 87 | -10 | - | Zapora |
17 | Holandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 80 | 94 | -14 | - | Zapora |
18 | Czarnogóra | 3 | 1 | 0 | 2 | 70 | 84 | -14 | - | Zapora |
19 | Ukraina | 3 | 0 | 0 | 3 | 74 | 83 | -9 | - | Zapora |
20 | Serbia | 3 | 0 | 0 | 3 | 72 | 81 | -9 | - | Zapora |
21 | Polska | 3 | 0 | 0 | 3 | 73 | 85 | -12 | - | T. śr. |
22 | Rosja | 3 | 0 | 0 | 3 | 76 | 91 | -15 | - | T. śr. |
23 | Bośnia i Hercegowina | 3 | 0 | 0 | 3 | 73 | 90 | -17 | - | T. śr. |
24 | Łotwa | 3 | 0 | 0 | 3 | 73 | 93 | -20 | - | T. śr. |
W związku z Mistrzostwami Świata 2019 Dania zakwalifikowała się bezpośrednio, a sześć drużyn uzyskało miejsce do Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego (TQO) : Norwegia, Francja, Niemcy, Chorwacja, Szwecja i Hiszpania.
Hiszpania uzyskuje bezpośrednią kwalifikację, podczas gdy Słowenia i Portugalia biorą udział w jednym z trzech turniejów kwalifikacyjnych olimpijskich .
| |
Typowa drużyna Mistrzostw Europy 2020 |
Spośród wyselekcjonowanych 40 graczy (5 na każdą z 8 pozycji, w tym obrońcy), internauci (40% głosów przez aplikację mobilną) i kolegium ekspertów (60%) głosują na najlepszych graczy na każdym Poczta. Tylko dwóch graczy z typowego składu 2018 zostało przemianowanych: Sander Sagosen i Jim Gottfridsson . Najlepszy zawodnik w rozgrywkach jest wyznaczany wyłącznie przez kolegium ekspertów.
Typowy zespół na Mistrzostwa Europy 2020 to.
Ranga | Gracz | Zespół | Cele | Strzały | % | 7m | MJ | Śr. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sander Sagosen * | Norwegia | 65 | 104 | 62,5% | 14/19 | 9 | 7,2 |
2 | Mikita Vailupau | Białoruś | 47 | 63 | 74,6% | 20/25 | 7 | 6,7 |
3 | Nikola Bilyk | Austria | 46 | 64 | 71,9% | - | 7 | 6,6 |
4 | Jure Dolenec | Słowenia | 42 | 66 | 63,6% | 10/14 | 9 | 4,7 |
5 | Artem Karalek | Białoruś | 37 | 50 | 74,0% | - | 7 | 5,3 |
Ondřej Zdrahala | Reprezentant. Czech | 59 | 62,7% | 14/18 | 7 | 5,3 | ||
7 | Magnus Jøndal * | Norwegia | 36 | 50 | 72,0% | 10/16 | 9 | 4.0 |
Domagoj Duvnjak * | Chorwacja | 54 | 66,7% | 9/10 | 9 | 4.0 | ||
Alex Dujshebaev | Hiszpania | 58 | 62,1% | / | 9 | 4.0 | ||
10 | Robert Weber | Austria | 35 | 48 | 72,9% | 10/12 | 7 | 5.0 |
Igor Karačić * | Chorwacja | 61 | 57,4% | 0/2 | 9 | 3,9 |
Ranga | Gracz | Zespół | % | Zatrzymuje się | Strzały | MJ | Śr. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nebojsza Grahovca | Bośnia i Hercegowina | 40,0% | 12 | 30 | 3 | 4.0 |
2 | Johannes zgorzkniały | Niemcy | 35,0% | 43 | 123 | 8 | 5.4 |
3 | Niklas Landin Jacobsen | Dania | 34,7% | 34 | 98 | 3 | 11,3 |
4 | Andreas Palicka | Szwecja | 34,4% | 44 | 128 | 7 | 6,3 |
5 | Torbjørn Bergerud | Norwegia | 34,0% | 90 | 265 | 9 | 10,0 |
6 | Mikael Appelgren | Szwecja | 33,3% | 39 | 117 | 7 | 5,6 |
7 | Gonzalo Pérez de Vargas * | Hiszpania | 33,2% | 66 | 199 | 9 | 7,3 |
8 | Klemen Ferlin | Słowenia | 31,6% | 86 | 272 | 9 | 9,6 |
9 | Rodrigo Corrales | Hiszpania | 31,3% | 41 | 130 | 9 | 4,6 |
10 | Adam Morawski | Polska | 31,2% | 26 | 83 | 3 | 8,7 |
* Członek typowego zespołu .
Skład hiszpańskiej drużyny , mistrza Europy, to:
Menedżer: Jordi Ribera
Skład reprezentacji Chorwacji , wicemistrza Europy, to:
Kierownik: Lino Červar
Skład reprezentacji Norwegii , brązowego medalisty, to:
Trener: Christian Berge